שוב, הערבים נתפסו בשקר שדומה לשקר של לפיד שהלך ללמוד לתואר Ph.D באוניברסיטה ללא בגרות

דיברגנט חדש

Well-known member
זה לא רלבנטי, אתה מדבר על תואר ראשון.
המסלול בו לפיד למד היה תואר שני ללא תואר ראשון, אחרי שנה הוא עבר למסלול לדוקטורט.
היה מסלול כזה בבר אילן. עובדה שהמל"ג דרשה להפסיק אותו.

רק שהמסלול הזה דורש מינימום תעודת בגרות, דבר אשר אין לו |נחמה|

דיברגנט חדש

Well-known member
זה לא קשור לשאלה האם הוא שיקר כדי להתקבל או לא.
זה קשור, כי שחיתות ושקר הולכים יחדיו.
חוץ מזה, גם אם היו לו השגים וכפי שסופרמן כתב, אין לו השגים, צריך לעבור את החסם התחתון של דרישות המסלול והוא תעודת בגרות למעט ילדים שנידרש מהם לסיים את הבגרות במהלך לימודי התואר.

כוכבית מצויה

Well-known member
זה קשור, כי שחיתות ושקר הולכים יחדיו.
חוץ מזה, גם אם היו לו השגים וכפי שסופרמן כתב, אין לו השגים, צריך לעבור את החסם התחתון של דרישות המסלול והוא תעודת בגרות למעט ילדים שנידרש מהם לסיים את הבגרות במהלך לימודי התואר.
לא היתה שם שום דרישה לתעודת בגרות. זה שתחזור על הטענה הזו לא ישנה את המציאות.
גם זה שתנסה לבלבל עם דרישות של מסלולים אחרים לא ישנה את המציאות.

nothing but the truth

Well-known member
רק שהמסלול הזה דורש מינימום תעודת בגרות, דבר אשר אין לו |נחמה|

מעבר למה שכוכבית ענתה לך , עדיין אין שום ראיה שהוא זייף/שיקר/הציג מצג שווא כדי להתקבל למסלול הזה. אתה יכול לומר שעצם קיום המסלול הוא ביזיון (וכנראה המל"ג חשבה באופן דומה) אבל זה כבר עניין אחר.

דרך אגב, כבר היו מקרים קודמים בעבר שכופפו כללים. למשל משה ארנס התקבל למשרת פרופסור בטכניון מבלי שהיה לו PhD. אני כמובן לא משווה בין הרזומה של ארנס לזה של לפיד, ובטח שלא משווה בין העדר תעודת בגרות לתואר שני מ MIT, אבל מצד שני ארנס לא סתם התקבל ללימודים, אלא ממש למשרה בכירה ללא הדרישות האקדמיות.

דיברגנט חדש

Well-known member
מעבר למה שכוכבית ענתה לך , עדיין אין שום ראיה שהוא זייף/שיקר/הציג מצג שווא כדי להתקבל למסלול הזה. אתה יכול לומר שעצם קיום המסלול הוא ביזיון (וכנראה המל"ג חשבה באופן דומה) אבל זה כבר עניין אחר.
זאת הנחה מושכלת כאשר הוא, כנראה, היחיד שקפץ ללא תעודת בגרות לדוקטוראט בתחום ההומני.
דרך אגב, כבר היו מקרים קודמים בעבר שכופפו כללים. למשל משה ארנס התקבל למשרת פרופסור בטכניון מבלי שהיה לו PhD. אני כמובן לא משווה בין הרזומה של ארנס לזה של לפיד, ובטח שלא משווה בין העדר תעודת בגרות לתואר שני מ MIT, אבל מצד שני ארנס לא סתם התקבל ללימודים, אלא ממש למשרה בכירה ללא הדרישות האקדמיות.
דוגמה מאוד גרועה, כי פרופסורה היא מינוי אוניברסיטאי ואפילו תהיה פרופ' הכי מכובד ומוכר בעולם, התואר פרופ' לא יתפוס באוניברסיטה אחרת ושם תישאר דר', אלא אם כן אתה בא כאורח.
אגב, גם עבדך הנאמן קיבל מנוי של פרופ' כאשר הרצה באיזו מכללה, למרות שהמכללה לא הייתה מחקרית.
דבר שני, בעבר, בתקופה שארנס קיבל את הפרופסורה מהטכניון, רופאים קיבלו פרופסורה למרות שלא היה להם Ph.D וזה שונה במילניום הנוכחי.

nothing but the truth

Well-known member
זאת הנחה מושכלת כאשר הוא, כנראה, היחיד שקפץ ללא תעודת בגרות לדוקטוראט בתחום ההומני.

"הנחה מושכלת" זו דרך מכובסת להגיד שזרקת משהו ללא כל ביסוס ואין לך שום יכולת להגן עליו. וזה גם לא נכון מה שאתה אומר שהוא קפץ לדוקטוראט. הוא התקבל למסלול של תואר שני, וכוכבית כבר ציינה בפניך את זה.
דוגמה מאוד גרועה, כי פרופסורה היא מינוי אוניברסיטאי ואפילו תהיה פרופ' הכי מכובד ומוכר בעולם, התואר פרופ' לא יתפוס באוניברסיטה אחרת ושם תישאר דר', אלא אם כן אתה בא כאורח.

אני יודע שפרופסורה זה מינוי אקדמי - מה הקשר לדוגמה שהבאתי? פרופסורה זה מינוי אקדמי שנותנים לדוקטורים ולא לבעלי תואר שני.

דבר שני, בעבר, בתקופה שארנס קיבל את הפרופסורה מהטכניון, רופאים קיבלו פרופסורה למרות שלא היה להם Ph.D וזה שונה במילניום הנוכחי.

גם כאן אתה טועה. לגבי רופאים (ורופאי שיניים)- אצלם זה סיפור אחר מפני שהם דוקטורים אפילו שמדובר ב MD / DMD שזה לא תואר שלישי. וגם היום יש להם אפשרות לקבל פרופסורה ללא PhD. יש גם מסלול שנועד להקל עליהם (פרופסור קליני) וזה דבר ישן שקיים גם היום, ולא רק בישראל (אתה מוזמן לבדוק אותי).

דיברגנט חדש

Well-known member
"הנחה מושכלת" זו דרך מכובסת להגיד שזרקת משהו ללא כל ביסוס ואין לך שום יכולת להגן עליו. וזה גם לא נכון מה שאתה אומר שהוא קפץ לדוקטוראט. הוא התקבל למסלול של תואר שני, וכוכבית כבר ציינה בפניך את זה.
בסדר, תחליף את המילה דוקטוראט בתואר שני, זה לא יישנה את הקפיצה המטאורית שהוא קפץ.
אני יודע שפרופסורה זה מינוי אקדמי - מה הקשר לדוגמה שהבאתי? פרופסורה זה מינוי אקדמי שנותנים לדוקטורים ולא לבעלי תואר שני.
רופא הוא בעל MD וזה שקול לתואר שני, לא סתם התחילית את 'M' ;)
גם כאן אתה טועה. לגבי רופאים (ורופאי שיניים)- אצלם זה סיפור אחר מפני שהם דוקטורים אפילו שמדובר ב MD / DMD שזה לא תואר שלישי. וגם היום יש להם אפשרות לקבל פרופסורה ללא PhD. יש גם מסלול שנועד להקל עליהם (פרופסור קליני) וזה דבר ישן שקיים גם היום, ולא רק בישראל (אתה מוזמן לבדוק אותי).
תבדוק את עצמך, מציע לך לראות את תכנית הלימודים שלהם, הם מקבלים תואר ראשון לאחר שלוש שנים ותואר שני שהוא ה-MD שלהם בגמר הלימודים.
לגבי מה שכתבת, זה היה נכון בעבר, אך לא כיום.

nothing but the truth

Well-known member
בסדר, תחליף את המילה דוקטוראט בתואר שני, זה לא יישנה את הקפיצה המטאורית שהוא קפץ.

קפיצה מטאורית במסלול שהיה קיים אז ואפשר את זה.

רופא הוא בעל MD וזה שקול לתואר שני, לא סתם התחילית את 'M' ;)

תבדוק את עצמך, מציע לך לראות את תכנית הלימודים שלהם, הם מקבלים תואר ראשון לאחר שלוש שנים ותואר שני שהוא ה-MD שלהם בגמר הלימודים.
לגבי מה שכתבת, זה היה נכון בעבר, אך לא כיום.

אני מכיר את תכנית הלימודים של הרופאים היטב. ומה שכתבתי נכון גם היום. אתה מוזמן לבדוק את עצמך.

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
קפיצה מטאורית במסלול שהיה קיים אז ואפשר את זה.
אז זהו שלא היה קיים והוא היחיד שזכה בפריבילגיה הזאת. המסלול היחיד שקיים הוא עבור ילדים וזה רק בתחומי הליבה (הנדסות ומדעים מדוייקים).
אני מכיר את תכנית הלימודים של הרופאים היטב. ומה שכתבתי נכון גם היום. אתה מוזמן לבדוק את עצמך.
אשמח לאסמכתא המאשרת את אשר כתבת, כי אני יודע שזה כבר לא קיים.

כוכבית מצויה

Well-known member
אז זהו שלא היה קיים והוא היחיד שזכה בפריבילגיה הזאת.
ברור, המל"ג ביקש לבטל מסלול לא קיים....
אגב, כל אחד שמספיק מוכשר יכול ללמוד לימודים גבוהים ללא תעודת בגרות בתנאי שאת תחילת הדרך הוא עושה באוניברסיטה הפתוחה בה אין שום תנאי קבלה. (כך שגם הטענה שלך לגבי זה שהאפשרות היחידה ללמוד ללא בגרות היא לילדים שגויה).

דיברגנט חדש

Well-known member
ברור, המל"ג ביקש לבטל מסלול לא קיים....
ברגע שהוא היחיד, זה נחשב שהמסלול קיים, למרות שלא היה קיים.
אגב, כל אחד שמספיק מוכשר יכול ללמוד לימודים גבוהים ללא תעודת בגרות בתנאי שאת תחילת הדרך הוא עושה באוניברסיטה הפתוחה בה אין שום תנאי קבלה. (כך שגם הטענה שלך לגבי זה שהאפשרות היחידה ללמוד ללא בגרות היא לילדים שגויה).
דיברתי על אוניברסיטה ולא על הפתוחה.
בהחלט ייתכן שאפשר להתקבל לאוניברסיטה ע"ס ציונים מהפתוחה של לפחות שנה אקדמאית אחת, אבל זה לא המצב אצלו, כי לא למד לפני כן בפתוחה.

nothing but the truth

Well-known member
אז זהו שלא היה קיים והוא היחיד שזכה בפריבילגיה הזאת. המסלול היחיד שקיים הוא עבור ילדים וזה רק בתחומי הליבה (הנדסות ומדעים מדוייקים).

היום זה כבר לא קיים. אוניברסיטת בר אילן טענה שהוא לא היה היחיד.

אשמח לאסמכתא המאשרת את אשר כתבת, כי אני יודע שזה כבר לא קיים.

האם אתה הבאת אסמכתא לכך שזה בוטל? דרך אגב, אני בטוח שאתה יודע להפעיל לבד חיפוש על המונח "פרופסור קליני". אני מכיר גם ספציפית אנשים כאלה, רק שזה לא לעניין למסור שמות

דיברגנט חדש

Well-known member
היום זה כבר לא קיים. אוניברסיטת בר אילן טענה שהוא לא היה היחיד.
כי היא מכלילה את מסלול הילדים.
האם אתה הבאת אסמכתא לכך שזה בוטל? דרך אגב, אני בטוח שאתה יודע להפעיל לבד חיפוש על המונח "פרופסור קליני". אני מכיר גם ספציפית אנשים כאלה, רק שזה לא לעניין למסור שמות
מספיק לראות את תקנון המינויים של אוניברסיטת תל-אביב )תשמ"ג( בכדי לראות שאין הדבר אפשרי.

nothing but the truth

Well-known member
אני רואה שהנושא ממש מטריד אותך.... ;)
בסופו של דבר אם מטרתך הייתה לדון ברמאות של הערבים בפסיכומטרי, הרי שהיא פוספסה רק עקב ההתעקשות לבצע השוואה לא רלוונטית ולא נכונה.
לגופו של עניין...

כי היא מכלילה את מסלול הילדים.

לפי הקישור שכוכבית צרפה כבר הרבה קודם, זה לא נכון מה שאתה אומר.

מספיק לראות את תקנון המינויים של אוניברסיטת תל-אביב )תשמ"ג( בכדי לראות שאין הדבר אפשרי.

לא ברור לי כיצד מהתקנון הסקת את מה שהסקת. במיוחד שנספח א' דווקא מאשש את מה שאמרתי.

והאמת? זה כבר מתחיל לשעמם אותי.....

דיברגנט חדש

Well-known member
אני רואה שהנושא ממש מטריד אותך.... ;)
בסופו של דבר אם מטרתך הייתה לדון ברמאות של הערבים בפסיכומטרי, הרי שהיא פוספסה רק עקב ההתעקשות לבצע השוואה לא רלוונטית ולא נכונה.
לגופו של עניין...
בהחלט מטריד אותי וכל זה בנוסף לאפליה המתקנת המוגזמת שנותנים להם בתנאי הקבלה לאוניברסיטאות ואחרי זה גם בלימודים עצמם.
אפשר להתווכח עם ההשוואה לרמאות של לפיד נכונה או לא, לדעתי נכונה מאוד!
לפי הקישור שכוכבית צרפה כבר הרבה קודם, זה לא נכון מה שאתה אומר.
אין לי מושג על מה אתה מתכוון, היכן כתוב שלא מכליל את הילדים?
לא ברור לי כיצד מהתקנון הסקת את מה שהסקת. במיוחד שנספח א' דווקא מאשש את מה שאמרתי.

והאמת? זה כבר מתחיל לשעמם אותי.....
מספיק להסתכל על דף מילוי הקו"ח בכדי לראות את הדרישה לתזה של הדוקטוראט.
בנספח א' לא כתוב כלום על מינוי של פרופ' ללא דוקטוראט, אלא כתוב רק על מינוי למרצה בכיר ויש הבדל עצום בין מרצה לפרופסור.

nothing but the truth

Well-known member
בהחלט מטריד אותי וכל זה בנוסף לאפליה המתקנת המוגזמת שנותנים להם בתנאי הקבלה לאוניברסיטאות ואחרי זה גם בלימודים עצמם.
אפשר להתווכח עם ההשוואה לרמאות של לפיד נכונה או לא, לדעתי נכונה מאוד!

אז חבל כי הנושא התמסמס כאשר חלק גדול אם לא רוב הדיון נסוב על לפיד.

אין לי מושג על מה אתה מתכוון, היכן כתוב שלא מכליל את הילדים?

כי זה ברור ממה שכתוב. ההתייחסות היא לתארים מתקמדים ולא המסלול של הילדים לתואר ראשון. מלבד זאת נכתב שכל המועמדים שהתקבלו היו בעלי ניסיון (ילדים?) ומאז שבר אילן קיימת התקבלו כ 30.

מספיק להסתכל על דף מילוי הקו"ח בכדי לראות את הדרישה לתזה של הדוקטוראט.
בנספח א' לא כתוב כלום על מינוי של פרופ' ללא דוקטוראט, אלא כתוב רק על מינוי למרצה בכיר ויש הבדל עצום בין מרצה לפרופסור.

לא נכון. יש שם התייחסות לכל הדרגות עד פרופסור מן המנין. דף מילוי קורות חיים מתייחס למצב הכללי (במאמר מוסגר , גם רופאים נידרשים להגיש תזה לדוקטוראט, רק שאצלם מדובר על תזה ל MD ולא תזה ל PhD וכמובן שזה הרבה פחות רציני). עבור רופאים יש מסלול מיוחד ולכן הם "זכו" לנספח העוסק בהם. אין התייחסות נפרדת לכל מקצוע. רופאים גם לא עובדים full time בין כתלי האוניברסיטה. הם עובדים במרכזים רפואיים המסונפים לאוניברסיטאות (ושם עושים את מחקריהם).
אתה מוזמן להיכנס לאתרי בתי חולים ולדגום פרופסורים שונים ולראות שלא כולם מחזיקים ב PhD (יש פה ושם כאלה שכן). רק לסבר את האוזן עם שמות מוכרים - פרופ' איציק קרייס מנהל המרכז שיבא , וגם פרופ' ארנון אפק (שהיה גם מנכ"ל משרד הבריאות) אינם מחזיקים בתואר שלישי. ואם תבדוק את צמרת ההנהלה של שיבא תראה שגם הפרופסורים האחרים אינם מחזיקים בתואר שלישי. והם נהיו פרופסורים במילניום הנוכחי.

סלח לי, אבל בנקודה הזו כבר מתווכח עם עובדות. רופאים יכולים להתמנות לפרופסורים ללא PhD. אם זה מוצא חן בעיניך או לא - תצטרך להתמודד.

דיברגנט חדש

Well-known member
אז חבל כי הנושא התמסמס כאשר חלק גדול אם לא רוב הדיון נסוב על לפיד.
כי זה יותר אקטואלי :)
אתה מוזמן לפתוח שרשור חדש בנושא או להמשיך את זה.
כי זה ברור ממה שכתוב. ההתייחסות היא לתארים מתקמדים ולא המסלול של הילדים לתואר ראשון. מלבד זאת נכתב שכל המועמדים שהתקבלו היו בעלי ניסיון (ילדים?) ומאז שבר אילן קיימת התקבלו כ 30.
ההתייחסות היא דילוג על תואר ראשון אך לא ללא בגרות.
לא נכון. יש שם התייחסות לכל הדרגות עד פרופסור מן המנין. דף מילוי קורות חיים מתייחס למצב הכללי (במאמר מוסגר , גם רופאים נידרשים להגיש תזה לדוקטוראט, רק שאצלם מדובר על תזה ל MD ולא תזה ל PhD וכמובן שזה הרבה פחות רציני).
כאן הצחקת אותי, כפי שכתבתי לך באחת מהתגובות הקודמות, תואר MD שקול לתואר שני והתזה שלהם כ"כ עולב ששקולה לפרויקט של תואר שני במסלול ללא תזה.
עבור רופאים יש מסלול מיוחד ולכן הם "זכו" לנספח העוסק בהם. אין התייחסות נפרדת לכל מקצוע. רופאים גם לא עובדים full time בין כתלי האוניברסיטה.
גם מרצים בתחומים של ההייטק לא עובדים רק בין כתלי האוניברסיטה (אני הייתי כזה בתחילת דרכי עד שנשבר לי מהלחץ של מאמרים שחייבים לפרסם בשנה ונשארתי רק בהייטק).
הם עובדים במרכזים רפואיים המסונפים לאוניברסיטאות (ושם עושים את מחקריהם).
גם כאן, יש מרצים שעושים את המחקר שלהם מחוץ לאוניברסיטה, כמו למשל ברפאל.
אתה מוזמן להיכנס לאתרי בתי חולים ולדגום פרופסורים שונים ולראות שלא כולם מחזיקים ב PhD (יש פה ושם כאלה שכן). רק לסבר את האוזן עם שמות מוכרים - פרופ' איציק קרייס מנהל המרכז שיבא , וגם פרופ' ארנון אפק (שהיה גם מנכ"ל משרד הבריאות) אינם מחזיקים בתואר שלישי. ואם תבדוק את צמרת ההנהלה של שיבא תראה שגם הפרופסורים האחרים אינם מחזיקים בתואר שלישי. והם נהיו פרופסורים במילניום הנוכחי.
הם עדיין הספיקו להיות האחרונים, כיום אתה חייב ב-Ph.D גם ברפואה בשביל להתמנות לפרופ', גם לקליני.
סלח לי, אבל בנקודה הזו כבר מתווכח עם עובדות. רופאים יכולים להתמנות לפרופסורים ללא PhD. אם זה מוצא חן בעיניך או לא - תצטרך להתמודד.
אתה מוזמן לשאול רופא צעיר ולהיווכח שדברים השתנו מאז הפעם האחרונה שבדקת.

למעלה