שואבת....

alfa blondy

New member
שואבת....

שלום בנות וחג שמח לכן יש לי שאלה בני המתוק בן חצי שנה, אני עובדת ולכן לאט לאט נגמר לי החלב והוא כבר לא יונק כשבוע. אני שואבת פעם אחת בערב, יוצא לי 140 מ"ל ולא יותר. אני נותנת לו בקבוק חלב שאוב אחד ביום (מגיל 4 חוד' מקבל גם תמ"ל), כך ששאר הארוחות זה תמ"ל ומוצקים. שאלתי היא: האם זה שווה משהו פעם אחת חלב שלי או שזה לא משמעותי בכלל ולהפסיק עם השאיבה.?.??? מאד עצוב לי שכבר לא מצליחה לתת חלב בכמות גדולה יותר....אח....רגשות האשם.... תודה!!!

אפרת_ח

New member
גם לכמות קטנה של חלבם יש ערך

לא כל כך מבחינת התזונה, אבל כן מבחינת נוגדנים. אם את נהנית לתת לתינוק "עוד משהו משלך" זה כמובן טוב גם כן. מן הסתם כשהתחלת עם השאיבות, לא ידעת כמה קשה יהיה להתמיד. אז לדעתי אין לך סיבה לטפח היום רגשות אשם על מה שלא ידעת בזמן-אמת. אם יהיה לך עוד תינוק, הפעם תדעי שכדאי להתאמץ להניק ישיר.

העדשים

New member
שווה מאוד כל עוד זה מתאים לך. כמו שכתבה אפרת,

בחלב השאוב יש נוגדנים וכל טיפה חשובה. מצד שני, אם השאיבה מאוד לא נוחה לך - את לא 'חייבת'. את יכולה לנסות לעניין אותו בשד אם תשבי איתו בחדר חם כששניכם ערומים בפלג הגוף העליון - לפעמים המגע של עור בעור עושה להם חשק לינוק. עוד דבר חשוב זה שימוש בבקבוק עם פטמה ידידותית למניקה - אוונט מס' 1 טובה. Bפרי וטומי טיפי לא כ"כ. רגשות אשם זה ה'בונוס' שמקבלים בחדר לידה ואף אחד לא מדבר עליו
ממרומי כמעט 16 שנות הורות אני מבטיחה לך שזה ישוב ויפציע לאורך כל הדרך אבל לומדים להוציא מזה דברים טובים ולמנוע מזה להשתלט לנו על החיים. עם הגדולה שלי, אחרי שהתגברתי על התחלה נוראית, הגעתי להנקה מלאה ואח"כ עשיתי את כל הטעויות האפשריות כך שמ-3 וחצי חודשים היא קיבלה גם תמ"ל וב-5 הפסיקה לחלוטין לקבל חלב אם. בהריון השני מראש הודעתי על חופשת לידה ארוכה ובהריון השלישי כבר לא עבדתי והנקתי עוד יותר. מצד שני, הגדולה 'הרוויחה' תשומת לב בלעדית ששמורה לבכורים - לכל 'מקום' יש יתרונות וחסרנות משלו
בהצלחה

../images/Emo41.gifמנצלשת - חלב דל שומן

יונק הבית היה הפוך אתמול ו"הגדיש" לי צד אחד. אז כבר שאבתי, מה אני פראיירית? יצא חלב תכלכל מאד דל שומן (בחיים לא יצא לי חלב עם כזאת שכבת שומן דקה, אפילו לא באמצע קיץ) הייתן מתייחסות אליו כרגיל בהקפאה?

T noki

New member
לא הייתי עושה שום דבר שונה מהרגיל

מה שיצא - זה מה שיש, וזה בוודאי חלב טוב ומזין. בכל אופן, אין הבדל בהתיחסות בהקפאה או אחסון.

אין דבר כזה חלב דל שומן...

חלב אם הוא נוזל "חכם" - רמות השומן משתנות מדי שעה ושעה ביממה ובחודש השנה - צבע החלב יכול להיות לבן, אפרפר ואף כחלחל. אין משמעות לצבע, וברור שדינו כדין חלב אם "רגיל".

את כל זה אני מבינה,

רציתי רק לחשוב אתכן, האם, מכיוון שכל הסטוק שלי מורכב מחלב באחוזי שומן גבוהים יותר, אולי פשוט לשפוך ודי, האמת שבמחשבה שני למה בעצם. נקפיא שיהיה. *והערה, לדעתי אפשר לקרוא לנגלה הזאת "חלב דל שומן", הכמות ששאבתי בבירור מכילה פחות שומן משאר הסטוק שלי.

לפי כל המחקרים שבוצעו

דווקא נמצא כי ככל שהיונק "זקן" יותר כך האו מקבל חלב דווקא עשיר יותר בשומן.
חישבי רגע על תינוק מבוקבק בלבד- בתחילת דרכו "נמדוד" אותו אוכל כמויות מזעריות (5-10 CCׂ )ׂ וככל שהוא גדל מקבל כמויות גדולות יותר יש כאלו שבגיל 5 חודשים אוכלים 200 CC ויותר בארוחה אחת . לעומת זאת- חלב אם הוא חלב חכם
:עם הזמן גוף האשה מעשיר אותו בכמויות הולכות וגדלות של שומן - כך שהחלב משביע יותר. לכן תינוק יונק כמויות קטנות יותר יחסית לתינוק מבוקבק - ולמרות שאי אפשר למדוד כמה יונק ישירות מהציצי - אם ישתה מבקבוק לרוב יגיע לכמות שבין 120 - 150 CC. כך גם ישנן שעות ביממה בהם התינוק זקוק לחלב שהוא יותר שומני - לדוגמא בשעות הערב כאשר התינוק "מתכונן" לשינת לילה רצופה. אני בטוחה שאם תשאירי את החלב ככה כמו שהוא במקרר ולא תקפיאי בלי להזיז את הבקבוק מספר ימים - לאט לאט "יתגלה" השומן ותוכלי לראותו .

את משכנעת את המשוכנעים../images/Emo13.gif

ובכל זאת, שאבתי אתמול בחצות כמות נכבדה של חלב, שעד עכשיו לא הצטברה בראשה שכבת השומן המכובדת שאני רגילה אליה. זה יכול לקרות.היונק הנוכחי אמנם רק בן שלושה חודשים אבל את אחיו הנקתי שנתיים וחודשיים (שלושה? כבר לא זוכרת) כך שיש מאחורי קילומטראז' לא רע של שאיבות.

../images/Emo127.gifכל הכבוד על ההנקה הארוכה../images/Emo26.gif

לא התכוונתי לנסות לשכנע - אלא רק שתהיי בטוחה שהחלב הזה הוא טוב בדיוק כמו כל חלב אחר ששאבת ושלא תזרקי חס וחלילה...

אני באמת מרגישה קצת חריגה עם

ה"פזרנות" שלי בחלב, כי פונקתי בהנקות קלות ובשאיבות לא מאתגרות. יש לי חברות שכל טיפה אצלן נשאבת בדם. זה לא המקרה אצלי
.

ו שתי

New member
ואם תצטרכי תגבור לסטוק

פריזרנו תמיד פתוח בפניך (אמרה השואבת הכפייתית שבקרוב מאד תהנה ממשרה חלקית ביותר ויונקת שכבר מסוגלת לחיות ארבע וחצי שעות בלי חלב אם בכלל. השג נאה, בהתחשב באחותה שהגיעה אליו בערך בגיל שנה וחצי
)

תודה../images/Emo25.gifגם אצלנו הוא התחיל לפתוח פערים

מדהימים. אני מייחסת את זה להיותו יונק שקדן. הוא כל כך מרוכז במשימה, זה מקסים.

michal@gal

Active member
מנהל
גם אצלי היה ככה במקרים כאלה

כל פעם שהיה גודש יוצא דופן, תמיד הייתה יוצאת כמות יותר גדולה של חלב תכלכל שקוף מאשר בשאיבות רגילות. דווקא נראה לי הגיוני שזה חלב יותר דל שומן, כי הוא עמד בשד והספיק להפרד לשתי הפזות שלו עוד בתוך השד. אף פעם לא התייחסתי לזה אחרת.

למעלה