שואבת כוחות

מיכלי444

New member
שואבת כוחות

שלום לבאי הפורום, אני נפעמת ומתרגשת מגודל החיבוק והמילים החמות. תודה לכולכם. היום עברתי יום קשה ביותר, מצב רוחי ירוד. אני רצה כמו חפרפת בכדי לסדר את ענין הטפסים למשרד הבריאות. חזרתי לעבוד אבל אין בי אנרגיות. היום היינו אצל עורך דין בכדי שיחתום על הטפסים והמתח שמא ינגסו בחשבון הבנק שלי עושה את שלו כי בעלי מאד לא "יאהב" אם נצטרך לשלם. אף פעם לא "התעסקתי" עם טופסולוגיה ממשלתית ואין לי מושג מה יקרה בוועדה ומה תהיה ההחלטה לגבי השתתפות הילדים. אשמח לקבל הדרכה ויעוץ לגבי הטפסים למשרד הבריאות.

ויויאן61

New member
לצערי לא אשת בשורות אני.כאשר עושים את

ההתחשבנות עם משרד הבריאות -לסיעודיים או תשושי נפש , ומשרד הרווחה-לתשושים. בודקים את כל ההכנסות של בני המשפחה כדי לעשות את התחשיב לגבי תשלום אשפוז. כמובן שמצרפים גם את הרכוש שיש למתאשפז. כך המשרדים קובעים את גובה ההשתתפות בבתי אבות. ואל נשכח,כי בבתי האבות הם מקבלים את כל הטיפול ההולם סביב השעון. תפקיד הוועדה במשרד הבריאות לקבוע האם הקשיש אכן מוגדר כסיעודי או תשוש נפש,ואז מקבלים "קוד"-שזה אומר מיטה בבית אבות. במחלקת התשושים הדיירים צריכים להשתתף עבור תרופות, עבור נסיעות אמבולנס ,ואם זקוקים לטיטולים גם על זה משלמים. כל זה אינו כלול בסל. בניגוד למשרד הבריאות,- שם הם פטורים מכל התשלומים האלה. במחלקת התשושים אנחנו תמיד מיעצים למי שאין ,לעשות בטוח אמבולנס בעיריה.ובאם הקשיש מתאשפז, הוא מקבל החזר השתתפות כמעט מלא.מחירי האמבולנס מאד יקרים נט"ן מגיע עד סביב 700 ש"ח. אמבולנס רגיל-כ-290 ש"ח.ואני בטוחה שחלק מכם כבר חווה את זה על בשרו. בכל אופן מאחלת לכם הצלחה. גייסו הרבה אנרגיות כי גם המעבר לבית אבות איננו קל לבני המשפחה ולקשיש. שלכם אביבה

hregev

New member
מיכלי

מנסיון שהיה לי עם אמי שגם היא היתה חולת אלצהיימר, אני זוכרת שאת כל הטפסים ממשרד הבריאות צריכים למלא כל הילדים ובן הזוג אם יש, ההשתתפות בתשלום נעשית לפי גודל ההכנסות של בני המשפחה מקירבה ראשונה ולא מבני הזוג של הילדים ובכלל לא שואלים מהן הכנסותיהם. חני

למעלה