שגיעות סקריפת...

שגיעות סקריפת...

משום מה, אחת לכמה דפים שאני טוען פה במערכת הפורומים - אני מקבל שגיאות סקריפט (JS). לפעמים הן קופצות ולפעמים לא (על אותו עמוד). יש לציין כי אני גולש לא מעט - ואין לי בעיה בצפיה באתרים באופן כללי. שאלתי כמה אנשים אם זה המערכת שלכם שדפוקה או משהוא אצלי, וכולם אומרים לי שאצלהם אין שגיאות. מאז שאני מכיר את הפורומים שלכם (מספיק זמן) תמיד קופצות לי שגיאות. לפעמים כבר ממש שיגעו אותי אנשים שאמרו לי שלהם אין כלום (חברה שמבינים עיניין - שהתיבה של שגיאות סקריפט קופצת להם כשיש משהוא) אז כמה פעמים נכנסתי לקוד - ולרוב מצאתי אכן שגיאות. בד"כ זה עיניין של מרכאות או גרשים... עברתי כמה וכמה פירמוטי מחשב בתקופה הזאת - כך שלא נראה לי שזה בעיה עם הדפדפן שלי - תמיד ההודעות האלו חזרו. אם הבעיה מוכרת לכם - אשמח לדעת שלא משהוא דפוק אצלי. אם לא, ויש לכם עיניין, אני יכול לעשות כמה צילומי מסך של הודעות השגיאה - אולי בכל זאת יש משהוא בדברי...

nirdagan

New member
אולי שדרגת לאקספלורר 6

אינטרנט אקספלורר 6 עובד בצורה יותר קרובה לתקנים ולא מכיר קוד "מיוחד לאקספלורר" שהוא הכיר בגרסאות קודמות. זה מה שקורה כשכותבים אתר לדפדפן מסוים ולא לפי התקנים.

אין דפדפן שתומך 100% בתקנים.

בשביל מה יש תקן? כדי לשבור את התקן. כתבתי אתר שעבר את מבחני W3 (גם HTML וגם CSS) והוא עדיין נראה על הפרצוף במוזילה. גם למוזילה יש פיצ´רים משלה - לא רק לאקספלורר... לגבי מה שאמרת - ממש ממש לא נכון - לאקספלורר מגירסא 5.5 יש תמיכה מהמון דברים שהתקן יכניס אולי עוד 10 שנים. התקן זה כמו מדינת ישראל. הטכנולוגיה מחכה לאישורים במקום שהאישורים יחכו לטכנולוגיה. כל המעברים באקספלורר 5.5+ והאפקטים למניהם - מייקרוסופט אונלי... חוצמזה - אני לא מכיר אנשים שמפתחים אתרים שמיועדים לדפדפן ספציפי. פשוט אנשים כותבים את האתר שלהם, ומריצים אותו על הדפדפן שיש להם במחשב כדי לראות איך הוא יוצא. העובדה שלרוב המכריע של העולם יש אקספלורר לא קשורה לעיניין בכלל
קח לדוגמא את האתר שלנו (WebMaster). הוא משתמש ביכולות DHTML של אקספלורר. ישבתי ימים על גבי ימים להתאים אותו למוזילה - לא הלך. בסוף אמרנו - אין ברירה - מקימים אתר נוסף: "גירסת לייט" לאתר. ז"א עוד אתר שימשוך את כל המידע מאותו בסיס נתונים של האתר המקורי שלא ישתמש יותר מידי בצעצועים. כתבתי עוד אתר, שגם אותו - לא הצלחתי להתאים למוזילה! הדפדפן הזה פשוט טיפש! עכשיו - בטח כבר כמה אנשים אמרו לעצמם - לא הדפדפן טיפש אלא אתה, ובכן אכן גם אני חשבתי שאני טיפש, ולכן קראתי לעזרתי את מיטב אמני פורום ASP של תפוז - אפילו המומחים הכי גדולים שם אמרו לי - עזוב - רד מהעיניין - הדפדפן הזה לא יודע לעבוד. הוא לא יודע לטפל באירועים בסיסיים ביותר כמו onClick בצורה נכונה ותקינה! קראתי עשרות מאמרים מאתרים בעולם על האירועים בדפדפן - רובם כולם אמרו שאכן יש בעיות איתו ורק ניסו לתת לי דרכים לעקוף אותן. עכשיו תגיד לי אתה, איזה מפתח אתרים שעובד לפי שעה, מיוזמתו האישית (שלא עפ"י בקשת הלקוח) יכתוב אתר וישב עליו עוד שעות ע"ג שעות בשביל להתאים אותו לדפדפן טיפש שצריך להילחם איתו בשביל שמשהוא מסכן ירוץ עליו? בכלל - בגירסא הבאה שלו - גם מה שעמלת עליו לא ירוץ, והם מוציאים גירסאות כל כמה שבועות... זוכר את אותו מפתח שמרוויח לפי שעה ולא עושה את העבודה הנאחס הזאת? מצווין. עכשיו דמיין לעצמך משהוא שיושב חודשים וכותב אתר - ממש שלא ע"מ להרוויח שקל - אלא ממש תרומה לציבור. אתה חושב שהוא ישב ויתאים את האתר שלו למוזילה? אם כן - טעות בידך. תמצא לי אחד נורמלי כזה... לא עם אותו מפתח יש לי בעיה. אני מבין אותו ב-100 אחוז. עם משהוא שנתן לאותו מפתח מילה והבטיח לו משהוא ושם לו ברז בדקה ה-90 - איתו יש לי בעיה. אני חושב שאותו אדם פסול לעדות ומי הוא בכלל שימתח ביקורת על אנשים אחרים. אנשים כמוהו צריך לצמצם דחוף - שכמה שפחות אנשים בעולם יחפשו לאופי דפוק כזה של אנשים. אם אני אקבל תגובה - לא לצפות לקבל תגובה עליה בקרוב - יש אנשים שמשרתים את המדינה גם ולא עסוקים כל הזמן בלהציק בכל מערכות הפורומים ברשת, למתוח ביקורת הורסת, להשמיץ ולעצבן גולשים אחרים. חיים טובים שיהיה לך דון דגן!

nirdagan

New member
הנהלת הפורומים הודיעה אין ספור

פעמים שפורטל תפוז מיועד לעבוד רק עם אינטרנט אקספלורר. כך שאני מכיר כמה אנשים שבונים אתר לדפדפן מסוים. זה שיש באגים בכל הדפדפנים זה נכון, אבל כתיבה המיועדת לדפדפן מסוים רק מחריפה את התוצאה.

בזה שהם

בונים את האתר ככה שהוא יעבוד רק אם אינטרנט אקספלורר, הם תורמים למעשה הניבזי שביל גייטס עשה!

כפי שנראה על פניו הבעיה מקומית

נסה את פורום תמיכה טכנית, באם הבעיה חוזרת על עצמה - אנא שלח לנו צילום מסך באי מייל.

למעלה