שבת שלום, שאלה למבינים כאן

oferwax

New member
שבת שלום, שאלה למבינים כאן

אני רוצה לקנות גיפ טוארג 2004 הדגם המפואר של הבנזין , מצאתי משהו נחמד עם מעט קילומטרים יחסית 140 אלף אבל מותקנת בו מערכת גז .... (לא הולך להכנס איתו לשטח) השאלה שלי, חלק אומרים לא לגעת בו בגלל המערכת גז כי זה שורף משהו בשסתומים האם זה נכון? כן לקנות לא לקנות אפשר המלצות בקשה? תודה מראש ופורים שמח

נסיעה על גז

כאחד שהיה לו רכב מונע בגז (קיה ספורטז)* וכמי שעבד בתעשית האנרגיה , אני יכול להוסיף כמה דברים. נקודה ראשונה-מאז ראשית שנות התשעים (עת שעולם הרכב עבר לבנזין נטול עופרת). שונה ההרכב הכימי של שסתומי המנוע לסיכה עצמית במקום סיכה ע"י העופרת שהייתה במנוע). כתוצאה משינוי כימי זה , אין בעיה של התחממות השסתומים (ובטח לא ברכב משנת 2004). נקודה שניה-ההנעה בגז שומרת על חיי המנוע הרבה יותר מאשר הנעת בנזין (אין שאריות בנזין/פיח המגיעות לשמן המנוע). נקודה שלישית-כדאי לעשות חשבון כלכלי (עלות הרכבת מערכת גז), לפי כלל אצבע, המערכת מחזירה עצמה אחרי כ 25000 ק"מ (מבלי להתייחס לשינויים שעלולים לבוא מהאוצר (כגון עלית מחירי הגז,מיסים נוספים על הרכבים וכו...). נקודהרביעית-חיסרון של גז הוא במיעוט תחנות תידלוק והצורך לתכנן נסיעה לפי התחנות נקודה חמישית-יש לוודא היטב אם אתה קונה גז ייבוא (גז אוטומטיבי) המיועד לכלי הרכב או בתחנות מסוימות שמספקות גז בישול רגיל-שיגרום לבעיות בעיקר במערכת הגז . בכל מקרה אם אתה לא שקט כדאי לך לברר בצ'מפיון מוטור לגבי הרכב הנ"ל (באופן דיסקרטי) * נסעתי כ 50000 ק"מ ללא שום בעיה .

oferwax

New member
תודההה

אני מתרשם שאתה מאוד מבין בתחום. אז עוד שאלה קטנה.. האוטו כבר מותכן עם מערכת גז התואמת ולא איזה חלטורה
אז לי אין כבר את העלויות האלה של ההתקנה ותחנת דלק יש ליד הבית שלי וגם ליד העבודה שלי... רק זרקו לי כמה פעמים שהמערכת גז שורפת את השסתומים במנוע וזה תיקון נורא יקר האם זה נכון? אני אישית רוצה את הטוארג כי עברתי תאונה ואני לא חוזר יותר לרכב רגיל... הטוארג הוא הכי בטיחותי לי

הנעה בגז 2

מה זה ניקרא "האוטו כבר מותכן עם מערכת גז התואמת"...."לי אין כבר את העלויות"- אני מבין מכך שיש לרכב כבר מערכת הנעה בגז. אני שוב מפנה אותך הן לפתיח של תגובתי למעלה (נסיון שלי עם רכב מונע בגז). והן לסייפא (פניה ליבואנית הרכב ),אם אתה לא שלם עם עצמך.* אפשרות נוספת (להרגעת המצפון) הוא הרכבת ערכת סיכה (מעין ערכת תוספת שמן לגז), אתה יכול לברר זאת אצל החברה מתקינת המערכת. אני רק יכול להניח שמי מבעלי הרכב לפניך, שהרכיב את מערכת הגז(שקיימת לדבריך-ראה למעלה), גם הוא בטח שמע כל מיני הערות ובכל זאת החליט להרכיב המערכת. *הערה: אין לראות בתגובתי המלצה גורפת לנסיעה ברכב מונע בגז.

oferwax

New member
אווקי תודה רבה

עזרתי לי מאוד, אבדוק באמת בחברה... תודה רבה עופר

עוד כמה נקודות להאיר "על" גז (מיועד לכולם)

נקודה ראשונה - האם מוסכים מורשי יבואן (כל רכב) יהיו מוכנים לטפל ברכב מוסב לגז ?* נקודה שנייה - האם אתה מוכן לזה שבחלק מהחניות המקורות (בתי חולים/קניונים וכו...) יש איסור לכניסת רכב מונע בגז ? נקודה שלישית - האם אתה מודע לכך שבגלל הערך הקלורי הנמוך של הגז (לעומת בנזין) הצריכה ל ק"מ עולה.חישוב שלי העלה שצריכת הדלק (גז) עלתה ב כ20 אחוז-כולל שטח. נקודה רביעית - האם אתה מודע לכך שבנסיעות קצרות , הנסיעה על גז לא תבוא לידי ביטוי (לפחות עד שהרכב יגיע לטמפ' מינימאלית.) נקודה חמישית - נפח תא המטען יקטן משמעותית (בגלל מיכל הגז המונח שם.) * קח בחשבון שגם לא כל מוסך "פרטי" מוכן לטפל ברכב מונע בגז ואלה שמסכימים לוקחים סכום נוסף בגין פריקת המערכת לפני התחלת טיפול מורכב ברכב- כולל החזרה לכשירות שלא תמיד כפי שעושה המתקין המוסמך. כדי להראות שלא הכול "שחור" אז הרווח המידי הוא ירידת בתקציב הדלק בכ 30 עד 40 אחוז, טווח הנסיעה גדל משמעותית, אתה לא מזהם כל כך את הסביבה.

oferwax

New member
לא הכל "שחור"

לקחתי את כל הדברים האלה בחשבון.... הסיבה היחידה שאני רוצה את הטוארג זה עיניין הבטיחות בלבד למזלי אני חי עוד היום אבל לעלות לרכב פרטי רגיל אין שום סיכוי יותר. דלק, תא, טיפולים, מוסכים, חניות, זה לא הביג דיל. רק השסתומים רציתי לדעת מה מה ענייינים איתם והבנתי תודה. סעו בזהירות, ותזהרו משיכורים הם הכי מסוכנים!!! אז רק בריאות כל השאר זה בונוס

ה דרומי

New member
../images/Emo207.gif לגבי ג.פ.מ

אצלנו במיושבת כול הרכבים הקטנים נוסעים על גז היותר גדולים לא כי הם על דיזל. את ההסבה עושים אצלנו במיושבת{מוסך} {ושמאושר בכול מה שצריך לגבי ההסבה לג.פ.מ} גם תחנת הגז ממוקמת כאן. המיכל הגדול נגמר אחרי בערך כ334 ק"מ המיכל הקטן שנכנס במקום הספר ד.א הספר עצמו מוצמד על סטנד בצד המיכל הקטן רק 223 ק"מ נוסעים על בי -4 ויונדאי סונטה מעל כ50 ומשהו רכבים. כאשר היו כאן האמפרזות ה
בקשו זזו . תחנת גז הכי דרומית מצאתי בדור אלון בכניסה לקיבוץ אילות והתחנה הכי צפונית בא.ת מג'דל שמס ושם חוץ מהתחנה גם מהסבים רכבים לגז. ברוב המקומות אפשר לחנות בחניות של הקניונים לא בחניות של המרתף בחוץ יש חניות של אותם קניונים בתי חולים וכו' חוץ מקניון עזריאלי . שם אין חניה בחוץ.

למעלה