שבת שלום לכל היהודים הגאים ביהדותם והפעם הבאתי לכם את סיפורה של "מנסרת סנחריב" - הארכיאולוגיה בשירות המקרא. סרטון קצרצר ומרתק.

אלפיני

Well-known member
אז מה שחריקו, סוף סוף למדת שישנם כמה אירועים במיקרא ובעיקר מספר מלאכים הלאה המופעים גם במקורות נוספים.
כל הכבוד. באמת תגלית. בשבוע הבא תביא לנו את מצבת מישע. ואז כתובת תל דן, כתבי פרעה שישק, מצבת ישראל של מרנפתח. כתבי נבוכדנאצר.

אז מה אתה רוצה להגיד לנו בעצם. מה נקודה שלך בדיוק?

נערך לאחרונה ב:

שחר 676

Well-known member
מנהל
אז מה שחריקו, סוף סוף למדת שישנם כמה אירועים במיקרא ובעיקר מספר מלאכים הלאה המופעים גם במקורות נוספים.
כל הכבוד. באמת תגלית. בשבוע הבא תביא לנו את מצבת מישע. ואז כתובת תל דן, כתבי פרעה שישק, מצבת ישראל של מרנפתח. כתבי נבוכדנאצר.

אז מה אתה רוצה להגיד לנו בעצם. מה נקודה שלך בדיוק?
כל פעם אני מביא משהו אחר - לפעמים סרטים , לפעמים תגליות ארכיאלוגיות מענינות , לפעמים שירים ועוד.

לכבוד השבת.

מדובר בשרשור עבור יהודים אשר גאים בדת אבותיהם , במורשת , בהיסטוריה - בקיצור לא מדובר בשרשור שאתה יכול להיות חלק ממנו.

אלפיני

Well-known member
כל פעם אני מביא משהו אחר - לפעמים סרטים , לפעמים תגליות ארכיאלוגיות מענינות , לפעמים שירים ועוד.

לכבוד השבת.

מדובר בשרשור עבור יהודים אשר גאים בדת אבותיהם , במורשת , בהיסטוריה - בקיצור לא מדובר בשרשור שאתה יכול להיות חלק ממנו.
פחח אם לא הייתי גאה בהיסטוריה ובמורשת לא הייתי יודע עליה כל כך הרבה יותר ממך.

אז יאללה, גאון של רבי. נוסיף הנה עוד מיצג היסטורי קטנטן כונתלת עג'רוד במזרח סיני לא רחוק יחסית מגבול הנגב של ימנו.

מה צירו שם בני ממלכת ישראל ואי ואי ואי.
חתיכת פורנו על כדים.
שני אלים דמויי עגל גם הזין בחוץ ואישה מנגנת,

וכל זה מלווה בכתובת "אמר ... אמור ליהליו וליועשה ול.. בירכתי אתכם ליהוה שמרן ולאשרתו"

ועוד כתובת שנתגלתה באתר :
יאריך ימים וישבעו, ליהוה תימן ולאשרתו, הטיב (ה) יהוה)

יהוה ואשרה
ARE SITTING IN A TREE. K-I-S-S-I-N-G
FIRST COMES LOVE, THEN COMES MARRIAGE
THEN COMES A BOY IN A BABY CARRIAGE
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

גם עגלים, וגם יהוה שלך עושה פארטיה עם האשרה אשתו. וכולם שמים זין גדול , (מה לעשות זה המיצג) על הפוליטיקה של כוהני ממלכת יהודה שכתבו את חוקי המקרא בדיוק בצורה הפוכה, דימויים והכל.

מה דעתך להגדיל את התמונה ולשים מעל ארון הקודש אצלך בבית הכנסת. הרב שלך ישמח , לא?

ותגיד יפה תודה לעוד תרומה של ארכאולוגים מהתנועה הקיבוצית האהובה עלייך, על תרומתם הארכיאולוגית בשירות המקרא על שגילו את המיצג באמצע שנות ה70 לפני שהחזירו את סיני למצרים? :LOL:

1656733818713.png

נערך לאחרונה ב:

שחר 676

Well-known member
מנהל

אז יאללה, גאון של רבי. נוסיף הנה עוד מיצג היסטורי קטנטן כונתלת עג'רוד במזרח סיני לא רחוק יחסית מגבול הנגב של ימנו.

חתיכת פורנו על כדים.

וכל זה מלווה בכתובת "אמר ... אמור ליהליו וליועשה ול.. בירכתי אתכם ליהוה שמרן ולאשרתו"

יהוה ואשרה

גם עגלים, וגם יהוה שלך עושה פארטיה עם האשרה אשתו. וכולם שמים זין גדול , (מה לעשות זה המיצג) על הפוליטיקה של כוהני ממלכת יהודה שכתבו את חוקי המקרא בדיוק בצורה הפוכה, דימויים והכל.

מה דעתך להגדיל את התמונה ולשים מעל ארון הקודש אצלך בבית הכנסת. הרב שלך ישמח , לא?

ותגיד יפה תודה לעוד תרומה של ארכאולוגים מהתנועה הקיבוצית האהובה עלייך, על תרומתם הארכיאולוגית בשירות המקרא על שגילו את המיצג באמצע שנות ה70 לפני שהחזירו את סיני למצרים? :LOL:

צפה בקובץ המצורף 51876
יקירי אני ממש לא בטוח שאתה יודע יותר ממני על ההיסטוריה היהודית או על המורשת - מה שאני כן יודע הוא שאתה בז בכל ליבך לדת אבותיך ומוקיע אותה תחת כל עץ רענן - כך שהאוטואנטישמיות שוררת בנשמתך משחר ינקותך.

בהמשך למה שהבאת אומר כך - אשמח לדון בנושא אבל לא בשרשור הזה אשר מוקדש לשבת - נדון בו בשבוע הבא - אל תטמא השרשור - כבר ביקשתי מכם קודם להניח לעם היהודי לנפשו - האם אינכם מסוגלים להעניק הפוגה לאנטישמיות ?

אלפיני

Well-known member
יקירי אני ממש לא בטוח שאתה יודע יותר ממני על ההיסטוריה היהודית או על המורשת - מה שאני כן יודע הוא שאתה בז בכל ליבך לדת אבותיך ומוקיע אותה תחת כל עץ רענן - כך שהאוטואנטישמיות שוררת בנשמתך משחר ינקותך.
אנטישמיות יאדה ידאה ... ממש תוכי. אל תדאג. לא ארדוף אותך . אתה פשוט מרים להנחתה בכל פעם מחדש וכיף לחבוט חזרה.

אגב, בינקותי , בגן והלאה למדתי את הדברים לפי הספר. התובנות באו בגילאים מאוחרים יותר.

בהמשך למה שהבאת אומר כך - אשמח לדון בנושא אבל לא בשרשור הזה אשר מוקדש לשבת - נדון בו בשבוע הבא - אל תטמא השרשור
יאללה יאללה. קודם אתה מפר שבת ביודעין וכותב כאן, ואז עוד ממשיך עם הפוזות הללו. מה זה גהינום צפוי לך. האלוהים שלך יעשה ממך אחלה בר-ב-קיו ולו בשל הצביעות.

נערך לאחרונה ב:

שחר 676

Well-known member
מנהל
אנטישמיות יאדה ידאה ... ממש תוכי. אל תדאג. לא ארדוף אותך . אתה פשוט מרים להנחתה בכל פעם מחדש וכיף לחבוט חזרה.

אגב, בינקותי , בגן והלאה למדתי את הדברים לפי הספר. התובנות באו בגילאים מאוחרים יותר.

יאללה יאללה. קודם אתה מפר שבת ביודעין וכותב כאן, ואז עוד ממשיך עם הפוזות הללו. מה זה גהינום צפוי לך. האלוהים שלך יעשה ממך אחלה בר-ב-קיו ולו בשל הצביעות.
אתה לא חובט יקירי - אתה נופל שדוד לכל מלכודת שנטמנת לך ואפילו לא מבין זאת.

משה סוף סוף גילה לך את אמריקה......חבל שכן עד כה הגשמת לחלוטין את כל ציפיותיי ממך.

התובנות האוטואנטישמיות הוטבעו בך ככל הנראה על ידי הוריך - שנאה כה עזה מטביעים מגיל מאד צעיר.

כבר סיכמנו מזמן שאני חילוני שאינו שומר שבת וגם הענקתי לך הסבר מפורט בדבר השוני ביני לבין "גוי לעתיד" אוטואנטישמי מסוגך.

1ספי11

Well-known member

בהמשך למה שהבאת אומר כך - אשמח לדון בנושא אבל לא בשרשור הזה אשר מוקדש לשבת - נדון בו בשבוע הבא - אל תטמא השרשור - כבר ביקשתי מכם קודם להניח לעם היהודי לנפשו - האם אינכם מסוגלים להעניק הפוגה לאנטישמיות ?
יקירי,כולם כאן יודעים יותר טוב ממך כל דבר שקשור ביהדות ובהיסטוריה של האיזור.
רק אתה מפיח רוח מאחוריך .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

חתיכת פורנו על כדים.

יהוה ואשרה

צפה בקובץ המצורף 51876
סלח לי אבל אתה אדם רע. נכון. הצגת כד עם ציור אמיתי, שמתאר אפילו יותר ממה שרשמת ואין מה לומר: גם זו היסטוריה.
אבל למרות הכל, לא תיארת כאן משהו שלא נכתב בתנ"ך. בתקופות שונות, עם ישראל הלך בעקבות עובדי האלילים, וזנה מדרכו לקיים את מצוות יהוה.
פעמים רבות נענשו אבותינו בשל התנהגות זו, והנה תיאור על עוד אירוע שהתחולל ממש בבית המקדש בימים קשים שכאלה.
אז נכון: כדי שנוכל להבין טוב יותר את מהלך האירועים שהתחוללו בארץ, אני זקוקים גם לקטעים ששחר מציג וגם לאלה.
למרות זאת,
א. איני יודע אם שחר לא היה מציג גם את זה במהלך הזמן (כי עוד לא נתת לו צ'אנס).
ב. גם אם לא, אז זה בסדר גמור שהצגת זאת מטעמך ובכך לא סתרת דבר ממה שהציג שחר.
ג. גם אם הידע של שחר לא מקיף את כל פרטי ההיסטוריה המקיפה, או שהאיש אינו רוצה להציג את הפן הזה של ההיסטוריה,
טוב שעשית זאת ואין הדבר סותר כלל ועיקר את מוצגיו של שחר. דברים אלה דווקא כתובים בתנ"ך וכל מי שקורא בו, יכול ללמוד שאכן עם ישראל
נתלה לעתים בעבודות הזרות של יושבי הארץ ועל כך היה עליו לשלם מחיר של עונשים רבים שספג.

גם שאול המלך, שבעצמו השמיד את בעלי האוב והידעונים, הלך בעצמו אל בעלת האוב מעין דור ובקש ממנה שתעלה בפניו את רוחו של הנביא שמואל.
אבל מה לעשות? הוא שילם על כך בחיי וגם זה מסופר בתנ"ך. https://he.wikipedia.org/wiki/בעלת_האוב_מעין_דור

שחר 676

Well-known member
מנהל
סלח לי אבל אתה אדם רע. נכון. הצגת כד עם ציור אמיתי, שמתאר אפילו יותר ממה שרשמת ואין מה לומר: גם זו היסטוריה.
אבל למרות הכל, לא תיארת כאן משהו שלא נכתב בתנ"ך. בתקופות שונות, עם ישראל הלך בעקבות עובדי האלילים, וזנה מדרכו לקיים את מצוות יהוה.
פעמים רבות נענשו אבותינו בשל התנהגות זו, והנה תיאור על עוד אירוע שהתחולל ממש בבית המקדש בימים קשים שכאלה.
אז נכון: כדי שנוכל להבין טוב יותר את מהלך האירועים שהתחוללו בארץ, אני זקוקים גם לקטעים ששחר מציג וגם לאלה.
למרות זאת,
א. איני יודע אם שחר לא היה מציג גם את זה במהלך הזמן (כי עוד לא נתת לו צ'אנס).
ב. גם אם לא, אז זה בסדר גמור שהצגת זאת מטעמך ובכך לא סתרת דבר ממה שהציג שחר.
ג. גם אם הידע של שחר לא מקיף את כל פרטי ההיסטוריה המקיפה, או שהאיש אינו רוצה להציג את הפן הזה של ההיסטוריה,
טוב שעשית זאת ואין הדבר סותר כלל ועיקר את מוצגיו של שחר. דברים אלה דווקא כתובים בתנ"ך וכל מי שקורא בו, יכול ללמוד שאכן עם ישראל
נתלה לעתים בעבודות הזרות של יושבי הארץ ועל כך היה עליו לשלם מחיר של עונשים רבים שספג.

גם שאול המלך, שבעצמו השמיד את בעלי האוב והידעונים, הלך בעצמו אל בעלת האוב מעין דור ובקש ממנה שתעלה בפניו את רוחו של הנביא שמואל.
אבל מה לעשות? הוא שילם על כך בחיי וגם זה מסופר בתנ"ך. https://he.wikipedia.org/wiki/בעלת_האוב_מעין_דור
אכן מושון - אולי עוד יש לך מקום בקהל העם היהודי - אולי טעיתי כשהספדתי אותך בטרם עת.

ברגע נדיר זה - פיך מפיק מרגליות.

כבוד !

אלפיני

Well-known member
סלח לי אבל אתה אדם רע
אכן רע. אני מניח שבהחלט כך לפי הנרטיב של כוהני יהודה וסופריה מהתקופה. אבל זה נכון גם לגבי כלל מלכי ממלכת שראל :unsure:

לא תיארת כאן משהו שלא נכתב בתנ"ך. בתקופות שונות, עם ישראל הלך בעקבות עובדי האלילים, וזנה מדרכו לקיים את מצוות יהוה.
רק שבתנ"ך נהוג לספר כי זנו והלכו אחר אלוהים אחרים , לא שעבדו את אותו יהוה מיתולוגי יחד עם אלים מקובלים באיזור שמחברי התנ"ך היהודיים מאוד מאוד לא אוהבים כמו האשרה - ואפילו אומרים זאת בחוקים לגביה. כנ"ל סיפור עגל הזהב ומוסר ההשכל שלו. כלומר הממצאים שהבאתי מציגים נרטיב שונה מזה של כהוני יהודה לפולחן של אותו יהוה בדיוק. וזה מאיר גם על מה שנכתב בתנ"ך - ספציפית בספר דברים, ומדוע.

פעמים רבות נענשו אבותינו בשל התנהגות זו,
זה מה שהסיפרו סופרי המלך היהודיים ככותבי הסטוריה כנביאי חכמה בדיעבד לתפיסתי.

והנה תיאור על עוד אירוע שהתחולל ממש בבית המקדש בימים קשים שכאלה.
אה כן, שפצ'ו הפייטן שפרסם עצמו, ואפילו מצאו חותמת ארכיאולוגית של אחד מקרובי משפחתו עם אזכור שמו.
איש עם דמיון מפותח - שזו תכונה רצויה אצל סופר. אבל כמה נוח למצוא ספר , לכאורה מתחת לעמוד בית מקדש, בו התגלה כי בניגוד לסיפורים אחרים מאותו תנ"ך ודברי רבנינו עם ישראל שכח לחגוג את החג הכי חשוב שלו הפסח למשך כ500 שנה או משהו שכזה, והכתובים פתאום , פתאום נתגלו בזמן
ש..... מלך יהודה עמד בפני מלחמה עם המצרים?
MAKES ME WONDER.
אבל מה לעשות? הוא שילם על כך בחיי וגם זה מסופר בתנ"ך.
גם זה היה חלק מאותו נרטיב. הארכיאולוגיה הרי מגלה לנו שירושלים צמחה באופן ניכר לאחר חורבן שומרון. מה שאומר שישנה סבירות גבוהה לנדידה של ישראלים אליה, והיה צריך ליצור מיתוס מכונן כך שתרבות ישראל ויהודה יתאחדו להם. זה יכול להסביר הרבה מאוד סיפורים בתנ"ך שהותאמו להשקפה היהודאית באותה תקופה בדיוק.

ג. גם אם הידע של שחר לא מקיף את כל פרטי ההיסטוריה המקיפה, או שהאיש אינו רוצה להציג את הפן הזה של ההיסטוריה
וכאן נגיע לעצם העניין: הבעיה עם שחר אינה רמת הידע אלא הגישה . אחרת , מן הסתם, גם השיתוף שלי את הדברים והתגובה כלפיו הייתה בטון שונה.

מוטי חוף

Well-known member

לכבוד השבת.

כל מילה בסלע

חזק ואמץ

חזק חזק ונתחזק

אל תתייחס לרעשי רקע

שחר 676

Well-known member
מנהל
השרשור הזה לידתו בחטא.
אתה מנסה "להוכיח" שהתנ"ך אמת. למה, אתה לא מאמין בלי הוכחות?
יש יהודים שמעולם לא שמעו על "מנסרת סנחריב" , שלא יודעים מדוע הם קרויים "יהודים" , שאינם יודעים מה קדוש בכותל המערבי וכן הלאה....

אני כאן בכדי להעשיר את הידע שלהם - השרשור הזה אינו מיועד עבורך או עבור חבריך "הגויים לעתיד".

1ספי11

Well-known member
יש יהודים שמעולם לא שמעו על "מנסרת סנחריב" , שלא יודעים מדוע הם קרויים יהודים , שאינם יודעים מה קדוש בכותל המערבי וכן הלאה....

אני כאן בכדי להעשיר את הידע שלהם - השרשור הזה אינו מיועד עבורך או עבור חבריך "הגויים לעתיד".
קידוש הכותל הוא עבודת אלילים. חומת תמך של בית המקדש.

למעלה