שביתת המרצים

שביתת המרצים

היום יום שני (17/12), במסגרת המחאה בנושא שביתת המרצים תתקיים תהלוכה מגן שאפל לכיוון בניין 507 בשעה 13:30. כדאי לבא עם חולצות אדומות. ביום שלישי תתקיים ב -11:00 הפגנה בירושלים. הסעות יצאו משער רכב בשעה 9:30 (הרשמה בדלפק). הגיע הזמן שהשביתה הזו תעלה לכותרות ולשיח הציבורי. אולי זה מה שיסיים אותה בזמן הקרוב. בשביל זה צריך כל אחד מאיתכם.

אתה יודע מה חבל עזרא?

שהמצעד/ תהלוכה/ אירוע/ איך שלא תרצה לקרוא לזה הוגדרה מראש כמשהו שהוא רק לעובדי האגודה ונציגים (ככה אמרו לי לפחות) וככה זה גם היה נראה. אם לא הבנת את המסר מדבריי, קרא שוב.

אני מבין למה אמרו לך את אבל --

היו גם חברה שלא קשורים לאגודה שהיו שם. נכון שלא כל הקמפוס ידע על ההפגנה. הבעיה היא - מי שידע לא בא.
יש אדישות לא מוסברת בכל מה שקשור לשביתה. חברה' לא רוצים לקחת חלק. האגודה מבחינתם אמורה לטפל בזה.
הפעילויות הבאות ישווקו יותר טוב. בפרט כשיש לנו רשימת תפוצה של כל המחלקה וגם את הפורום.

ומה עם החבר'ה שהם לא במדעי המדינה?

מה הם, עז? למה רק אנחנו צריכים לדעת מה קורה? אם אתם מצפים מאנשים לקחת חלק, הם צריכים לדעת גם במה הם לוקחים חלק. אי אפשר לצפות מאנשים להיות שותפים למאבק שהם לא יודעים מהו. אז יופי, לנו יש את עזרא גבאי שמסביר לנו מה קורה, אבל לא בכל מחלקה יש אחד כזה. זה לא סתם פוליטיקות (ואז מדעי המדינה מעורבים יותר כי זה יותר פונה אליהם), זה נוגע לכל סטודנט וסטודנט! הבעיה היא לפי דעתי- ואני אומרת את זה בעצב- שבעיני הרבה סטודנטים האגודה נתפסת כמשהו קצת "מורם מעם", אליטיסטי. וזה חבל כי זה לא אמור להיות ככה. בכל מחאה שהאגודה מארגנת- ולו הקטנה ביותר- כל האוניברסיטה צריכה להיות, ואם לא להיות אז לפחות לדעת.

האדישות היא הבעיה העיקרית

כולם צריכים לדעת. לא רק ממדעי המדינה. זה שלא רוב הסטודנטים לדעתך לא יודעים מפעילויות האגודה זה נושא הראוי לבדיקה מצידה של האגודה. אני בכול אופן כסטודנט כמוך לא רואה את זה כך. אני רואה את זה יותר בגישה רווחת של "יש אגודה והם צריכים לסיים לנו את השביתה. הם ולא אני"
הגישה הזו שלילית בעייני. אם לא ניטול חלק אקטיבי במחאה השביתה לא תגמר כל כך מהר. אם לא ניצור את "הניוז",
לא נהיה בשיח הציבורי והמחאה תמשיך להראות כמו שהיא עכשיו. אצלנו במדעי המדינה לא חושבים על זה הן בגלל הגישה של לשבת על הברזלים שמשותפת להרבה סטודנטים והן בגלל שלא רואים את ההשלכות שלה עלנו. זו טעות! חשבת על הבלאגן שיווצר ביום שאחרי? מה יקרה אם יבוטל הסמסטר? מה יקרה עם יקוצרו חופשות? - יש כאלו שחופשת הסמסטר היא ההזדמנות שלהם לעשות כסף שממנו ישלמו את שכר הלימוד שלהם. מה לגבי שכר לימוד הנוכחי? איפה הישראליות של כולם? אם קורס מתבטל למה שנשלם עליו?!?!
מי חשב שנקבל B.A ונהיה חכמים פחות? - את החומר נצטרך להשלים. גם אם יקוצץ תאמיני לי עם לחץ של תקופות מבחנים ושיעורי בית, משימות ועבודות, אף אחד מאיתנו לא צריך איזה מרצה שיפיל עליו להשלים חומר של סמסטר לקראת מבחן.

אתה צודק ועדיין...

האגודה צריכה לעשות בדק בית רציני בתוך עצמה ולהבין מה החלק שלה באדישות של האנשים...

למעלה