שביתה ברכבת הקלה ותגבור קווי אגד

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4704971,00.html

"דווקא בחול המועד סוכות: חברת סיטיפס המפעילה את הרכבת הקלה בירושלים הודיעה כי הקווים לא יפעלו היום (ג') מאחר שמרבית הנהגים הודיעו שלא יגיעו לעבודה בטענה שהם חולים. בחברה פנו לבית הדין לעבודה לחייב את העובדים לשוב לעבודה.

בשל כך הודיע משרד התחבורה על תגבור מערך האוטובוסים על תוואי הרכבת באמצעות הקווים: 20,21,23,24,27,29 שימשיכו עד התחנה המרכזית במקום עד הר הרצל. כמו כן, מפסגת זאב ומגבעת התחמושת - פועלים קווי שירות סדירים לכיוון מרכז העיר."

פעם ראשונה שאני שומע על תגבור כזה והארכת הקווים (אולי לא שמתי לב בפעמים קודמות. מישהו זוכר?).

שכחו את קו 26.

"דווקא בחול המועד סוכות: חברת סיטיפס המפעילה את הרכבת הקלה בירושלים הודיעה כי הקווים לא יפעלו היום (ג') מאחר שמרבית הנהגים הודיעו שלא יגיעו לעבודה בטענה שהם חולים. בחברה פנו לבית הדין לעבודה לחייב את העובדים לשוב לעבודה.

בשל כך הודיע משרד התחבורה על תגבור מערך האוטובוסים על תוואי הרכבת באמצעות הקווים: 20,21,23,24,27,29 שימשיכו עד התחנה המרכזית במקום עד הר הרצל. כמו כן, מפסגת זאב ומגבעת התחמושת - פועלים קווי שירות סדירים לכיוון מרכז העיר."

פעם ראשונה שאני שומע על תגבור כזה והארכת הקווים (אולי לא שמתי לב בפעמים קודמות. מישהו זוכר?).
שכחו את קו 26.

Ofekalef1

New member
זה חוקי לתגבר?

זה חוקי לתגבר?

רשמית לא מדובר בשביתה. יש נהלים קבועים להכרזת שביתה

זה חוקי לשבות ללא הודעה מוקדמת?
אין שום איסור לתגבר שירות בגלל "מחלה" פתאומית של נותני שירות אחרים.

amit1270

New member
אוקיי, התחזות. יותר טוב?

אין שום איסור לתגבר שירות בגלל "מחלה" פתאומית של נותני שירות אחרים.
אוקיי, התחזות. יותר טוב?
לגבי האיסור - אני מניח שOfealef1 התכוון לחוזה בין סיטיפס למדינה שלפיו אסור להפעיל קווי אוטובוס "מתחרים" ברכבת הקלה. האמת היא שהאיסור הזה לא מתקיים בפועל בקווי פסגת זאב, עם או בלי שביתה.

הנהלת סיטיפס היא זו שפנתה למשרד התחבורה לתגבר את קווי

אוקיי, התחזות. יותר טוב?
לגבי האיסור - אני מניח שOfealef1 התכוון לחוזה בין סיטיפס למדינה שלפיו אסור להפעיל קווי אוטובוס "מתחרים" ברכבת הקלה. האמת היא שהאיסור הזה לא מתקיים בפועל בקווי פסגת זאב, עם או בלי שביתה.
הנהלת סיטיפס היא זו שפנתה למשרד התחבורה לתגבר את קווי
האוטובוס, כך שמדובר בתגבור בתיאום עם סיטיפס ולא בניגוד לחוזה עימה.

Ofekalef1

New member
לא התכוונתי לזה אלא לשבירת שביתה

אוקיי, התחזות. יותר טוב?
לא התכוונתי לזה אלא לשבירת שביתה

Ofekalef1

New member

הנחתי שלכך אתה מתכוון, אבל במקרה הזה לא מדובר בשבירת שביתה

שופטת ביה"ד לעבודה: לזמן את כל "החולים" לרופא תעסוקתי

שופטת ביה"ד לעבודה: לזמן את כל "החולים" לרופא תעסוקתי

שופטת ביה"ד האזורי לעבודה: לזמן את כל "החולים" לרופא תעסוקתי.
השופטת שרה שדיאור אמרה במהלך דיון המתקיים כעת בבית הדין האזורי לעבודה בעניין שביתת ועד נהגי הרכבת הקלה: "זה יהיה מוזר לומר שזה צירוף מיקרים. ביקשה לזמן את כל העובדים לרופא תעסוקתי לבחינת "מחלתם".
סיטיפס הרכבת הקלה: ביום חמישי התנהל מו"מ בו הוצע לועד העובדים הצעה לשיפור שכרם שהם דחו כלאחר יד, וזאת למרות שהשכר שלהם הוא מהגבוהים בענף התחבורה הציבורית. צריך להיות מאוד תמימים בכדי לחשוב שכעת באופן מאורגן ומסונכרן כולם לפתע חלו.
יש כאן ניסיון ברור מצד העובדים לטרפד את המו"מ ולשבות ללא סכסוך עבודה תקף. כרגע אין כלל רכבות בירושלים וישנה פגיעה משמעותית ומיותרת בשגרת הציבור של הנוסעים."

"תגבור מערך האוטובוסים על תוואי הרכבת"

"תגבור מערך האוטובוסים על תוואי הרכבת"
האם התגבור על מסילות הרכבת עצמן?

דווקא רעיון טוב להריץ אוטובוסים על המסילות לאורך התוואי כמו שעשו בחלק של שדרות בר לב חיל ההנדסה ביום שישי של הרמדאן

wapy

New member
ברקת: "לא ייתכן שתושבי י-ם יהיו בני ערובה - ועימות בתחנה

ניר ברקת: "לא ייתכן שתושבי ירושלים יהיו בני ערובה של שביתה פראית"
מאת: - חדשות 2525
בהנחיית ראש העיר ירושלים ניר ברקת, הצטרפה העירייה לעתירת חברת סיטיפס כנגד השביתה הפראית שבה החלו הבוקר נהגי הרכבת הקלה.

ניר ברקת: "לא ייתכן שתושבי ירושלים ומאות אלפי העולים לרגל יהיו בני ערובה של שביתה פראית ולא חוקית. לא נעבור על זה לסדר היום ואנו שוקלים צעדים נוספים. אני מצפה מבית המשפט וההסתדרות להחזיר את הנהגים במהירות האפשרית לפעילות מלאה".

שמעתי מחבר שניר חנה לפני שעה ברח' הנביאים ליד תחנה
אזרחים פנו אליו וביקשו פתרונות לא הסברים
מתברר שהתחבורה לפסגת זאב - מצומצמת עקב חול המועד
לא נותנת פתרון לכמות הנוסעים המשתמשים ברכבת הקלה
על ראש העיר להוציא שטלים ממרכז העיר בדוידקה לפסגה
ולחייב את סיטיפס בהוצאות - זה לא הסברים , תוצאות

רועי10

New member
ומה עם הנוסעים שהפכו בני ערובה של הפקחים?

ניר ברקת: "לא ייתכן שתושבי ירושלים יהיו בני ערובה של שביתה פראית"
מאת: - חדשות 2525
בהנחיית ראש העיר ירושלים ניר ברקת, הצטרפה העירייה לעתירת חברת סיטיפס כנגד השביתה הפראית שבה החלו הבוקר נהגי הרכבת הקלה.

ניר ברקת: "לא ייתכן שתושבי ירושלים ומאות אלפי העולים לרגל יהיו בני ערובה של שביתה פראית ולא חוקית. לא נעבור על זה לסדר היום ואנו שוקלים צעדים נוספים. אני מצפה מבית המשפט וההסתדרות להחזיר את הנהגים במהירות האפשרית לפעילות מלאה".

שמעתי מחבר שניר חנה לפני שעה ברח' הנביאים ליד תחנה
אזרחים פנו אליו וביקשו פתרונות לא הסברים
מתברר שהתחבורה לפסגת זאב - מצומצמת עקב חול המועד
לא נותנת פתרון לכמות הנוסעים המשתמשים ברכבת הקלה
על ראש העיר להוציא שטלים ממרכז העיר בדוידקה לפסגה
ולחייב את סיטיפס בהוצאות - זה לא הסברים , תוצאות
החברה המטורללת הזו הפכה את הנוסעים לבני ערובה שלה כמעשה של יום יום.
פקחי סיטיפס מתעמרים בנוסעים שמכשיר הבקרה ״הראה״ שכר טיבם לא ״תוקף״. במכשיר הרכבת.
היחס לנוסעים הוא כאל גנבים בפוטנציה עד שלא הוכח אחרת.
ישנם הרבה סיבות שמכשיר הבקרה מראה שהכרטיס לא תוקף, ורק אחת מסיבות אלה היא שהנוסע עשה זאת במזיד.
הפקחים מטילים קנסות בצורה ברוטאלית בלי להפעיל שיקול דעת
ובאין חלופה תחבורתית סבירה אנו נאלצים להשתמש בשירותי הרכבת לא כי בחרנו בכך, אלא כי זה מה שיש.
אז לא הנהגים הפכו את הנוסעים לבני ערובה, אלא החברה המפעילה את הרכבת שהפכה אותנו הנוסעים לבני ערובה, זאת בגיבויים של עיריית ירושלים ומשרד התחבורה.

נראה שלא נסעת בשנים האחרונות.

החברה המטורללת הזו הפכה את הנוסעים לבני ערובה שלה כמעשה של יום יום.
פקחי סיטיפס מתעמרים בנוסעים שמכשיר הבקרה ״הראה״ שכר טיבם לא ״תוקף״. במכשיר הרכבת.
היחס לנוסעים הוא כאל גנבים בפוטנציה עד שלא הוכח אחרת.
ישנם הרבה סיבות שמכשיר הבקרה מראה שהכרטיס לא תוקף, ורק אחת מסיבות אלה היא שהנוסע עשה זאת במזיד.
הפקחים מטילים קנסות בצורה ברוטאלית בלי להפעיל שיקול דעת
ובאין חלופה תחבורתית סבירה אנו נאלצים להשתמש בשירותי הרכבת לא כי בחרנו בכך, אלא כי זה מה שיש.
אז לא הנהגים הפכו את הנוסעים לבני ערובה, אלא החברה המפעילה את הרכבת שהפכה אותנו הנוסעים לבני ערובה, זאת בגיבויים של עיריית ירושלים ומשרד התחבורה.
מי שמשלם אין לו בעיות, וגם כאשר הפקח רואה מי ששכח לתקף הוא מפעיל שיקול דעת.
לא תמיד מחייב בקנס. מי שמגעיל באמת זה הנוסעים שמתחרפנים כאשר הפקח מוריד אותם מהרקלת ומוציא להם דו"ח.

רועי10

New member
דוקא כן נסעתי

מי שמשלם אין לו בעיות, וגם כאשר הפקח רואה מי ששכח לתקף הוא מפעיל שיקול דעת.
לא תמיד מחייב בקנס. מי שמגעיל באמת זה הנוסעים שמתחרפנים כאשר הפקח מוריד אותם מהרקלת ומוציא להם דו"ח.
דוקא כן נסעתי
גם היום נסעתי
ואני לא קיבלתי מעולם שום קנס, אבל הייתי עד אישית ליחס שנוסעים תמימים מקבלים מהפקחים, וגם קראתי הרבה על יחס מביש שהנוסעים מקבלים.
לפי סגנונך אני מתרשם שאתה עובד כפקח לכן אתה מסנגר עליהם.

לא, ראיתי איך נוסעים שנתפסו מתנהגים לפקחים

דוקא כן נסעתי
גם היום נסעתי
ואני לא קיבלתי מעולם שום קנס, אבל הייתי עד אישית ליחס שנוסעים תמימים מקבלים מהפקחים, וגם קראתי הרבה על יחס מביש שהנוסעים מקבלים.
לא, ראיתי איך נוסעים שנתפסו מתנהגים לפקחים
למחבלים הם לא היו מעיזים להתנהג כך.
וגם ראיתי פקח שתפס מישהי שלא העבירה את הכרטיס כמו שצריך (לא נשמע צפצוף) ראה שהיא אישה מבוגרת ולא מישהי שהתכוונה לא לשלם, אז הוא העביר לא את הכרטיס במתקפת, ולא קנס אותה אף שהיה יכול.

כל הפקחים שנתקלתי בהם היו אדיבים גם אם תקיפים.

דוקא כן נסעתי
גם היום נסעתי
כל הפקחים שנתקלתי בהם היו אדיבים גם אם תקיפים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה