שבוע טוב!

פרחיה2

New member
שבוע טוב!

אני בת 40 נשואה כבר עשרים שנה. יש לנו ילדים מקסימים בכל מני גילאים גם גדולים וגם קטנים. לאורך השנים למדתי רבות על הפרעות קשב וריכוז, כי שלושה מילדי סובלים ממנה כמו גם אני ובעלי. בשנה האחרונה אני גם לומדת בשלושה מקומות שונים על זוגיות, התמודדות ושיפור . הקושי שלי הוא להעביר את ידיעותי לבעלי ולילדים. נראה שלמדתי המון אבל קשה לי לישם. בעלי לא ילך ללמוד באותם מקומות. למעשה אני זו שחיבת להעביר את הנלמד לשאר בני המשפחה על מנת לשפר את ההתנהגות, התקשורת. היחסים במשפחה והאוירה בבית. אבל משום מה נוח מאוד להגיד שאי אפשר לשנות, כי אף אחד לא שמע את מרצה ההוא או את המרצה ההיא. נוח מאוד להשאיר {מעצלנות אולי} את המצב כמו שהוא ולא לשנות גם כשרע ממש. איך משנים? איך מביאים את המשפחה כולה למצב שיסכימו לשנות, שיקשיבו להצעות הקונקרטיות, שיסכימו לשבת ביחד ולהקשיב לי, ואחר כך גם לישם את מה שיוחלט? האם חיבים לעשות את זה רק עם איש מקצוע או שיש מצב שהדברים ישתנו בעקבות הנחיה שלי?

אנשים שרוצים לעשות שינוי בביתם

והולכים לקורסים שיעזרו להם בכך, הרי זה מבורך. נראה שאת הרגשת צורך אישי ללמוד יותר לעומק ובאופן תאורתי על תקשורת במשפחה בכלל ובמשפחה שלך. האם יש דבר מסויים בבית שחשוב לך לשנות? אני מציעה לך לפני שאת מתאכזבת מכך שבני ביתך לא משתפים פעולה , תבחרי נושא אחד שנראה לך הראוי ביותר לשינוי. הדרך הטובה ביותר לעזור לך ולבני משפחתך להשתנות היא שאת תהיי המובילה ובאופן בלתי אמצעי. תתחילי לשנות משהו שאת לא אוהבת אצל עצמך, משהו שאת מקבלת עליו פידבקים מהמשפחה שהם מרגיזים. תהיי את המודל, את הדוגמא. ומכייון שאת הלומדת את הנושא, יהיה לך גם קל יותר ותוכלי להעזר עם אנשים במקום הלימודים. תנסי ותראי מה קורה. בכל שינוי, הדרך צריכה להיות דרך ההבנה והרגש ולא דרך ההגיון וההחלטה "עכשיו אנחנו משתנים" תני לך ולמשפחתך זמן התארגנות. לפעמים, כאשר הדפוסים הם קשים יש צורך באיש מקצוע שאינו מתאכזב, אינו שיפוטי שרואה את המשפחה באופן "קליני" ולא ריגשי כמוך למשל. זו הסיבה שקשה לך לעזור למשפחתך ואת נוטה להתאכזב. תתנסי בקטן ואם דברים לא יתקדמו כרצונך אז כדאי כן להעזר באיש מקצוע. בהצלחה לך!

למעלה