שבוע טוב

שבוע טוב

שלום לכולם. אני חדשה בפורום זה. התאלמנתי לפני כ 9 חודשים. אני מרגישה שככל שהזמן עובר הכאב מתעצם והגעגועים גוברים. אני גרה לבד. הילדים גרים רחוק ואנו מתראים רק בסופי שבוע ולא תמיד. יש לי חברים רבים. אני עובדת ומשחקת ברידג. כמובן שהימים הקשים ביותר הם בסופי שבוע ובחגים. אני מוזמנת הרבה אבל אין לי כל רצון להיות בחברת אחרים. אני מרגישה הכי טוב כאשר אני לבד אבל יחד עם זאת מאד עצובה. החברים מאד רוצים להוציא אותי מהבית ולפעמים זה מאד מלחיץ אותי. אני יודעת שכוונתם טובה אבל קשה לי לצאת איתם והם מתוך כוונתם הטובה ממש מלחיצים אותי. אני מוצאת עצמי לעיתים מזומנות מנתקת טלפונים כדי להמנע מלדבר איתם. הרגשתי צורך לשתף אתכם.

nonamoyn

New member
כוונות טובות

כוונות טובות יכולות להיות מאוד מתישות, אנשים מניחים שסביבות שמחות ישמחו, באופן אישי מאז שבן זוגי נפטר כל המפגשים החברתיים האלו רק גורמים לי להיות יותר נרגנת ומסוגרת בעצמי. אל תוותרי על הלבד שלך אם זה מה שמאפשר לך להתאבל באופן שבו את רוצה. חברים אמיתיים יבינו.

אולי להתרגל ללבד זה הקושי

כי בעצם הנשמה מבקשת את בן הזוג שהוא נוכח נעדר, וקשה להסתפק באנשים האחרים שחיים סביבך ומפה הנרגנות קחי את הזמן לעכל את האובדן, בנתיים וצאי להתערות בין בני האדם חברים טובים ינסו להבין ולחבק , קבלי את החיבוק הוא בא מאהבה משוכנעת שעם הזמן תוכלי להמשיך עם החברים בחיים שלך פה ועכשיו

DL05785

New member
שבוע טוב

שלום לך! השתתפותי בצערך. השנה הראשונה אכן קשה נורא. למרות שכל אחת ואחד מגיבים אחרת לאובדן, ומתמודדים עימו בדרך המתאימה אישית, שיתוף אחרים בכאב ובתחושות יכולה לעזור. נכון שחברים ומשפחה שלא חוו אבדן בני זוג פחות יכולים להבין את מה שאנחנו מרגישים, ולכן טוב שיש פורום זה ואחרים, בהם ניתן לחלוק. לי עזרה מאד התעסקות אינטנסיבית בפעילויות שונות להתמודד עם הכאב. אני מניחה שגם הצורך לטפל בשני בנים קטנים בבית וכן האופטימיות הטבעית שלי עזרו. התאלמנתי לפני חמש שנים, בשנה הראשונה לא היה יום בו לא בכיתי, כשההיתי לבדי, אבל יש אור בהמשך, החיים נעשים לאט לאט יותר ויותר נסבלים, אח"כ לומדים לחזור ולצחוק, ולהיות שמחים. החזיקי מעמד, החליטי שאת דבקה בחיים ולא במוות ובאובדן והעתיד יהיה טוב יותר. שבוע טוב!

../images/Emo51.gifשבוע טוב

תודה על התיחסותכן. בהחלט אני בוחרת בחיים ולא במוות ובאובדן. הבעייה היא באמת הכאב העצום וההתמודדות. אני משתדלת להעסיק את עצמי כמה שיותר ומקווה שכפי שאמרת DLAהחיים בעתיד יהיו יותר נסבלים. שיהיה שבוע טוב

מקסימה ../images/Emo24.gif שכמוך

שבוע טוב וגם וגם חודש מבורך לך ולילדייך שתמיד תהיי עטופה באור ובאהבה

../images/Emo24.gif ענק לך יעלוש

יודעת שהשנה הראשונה היא קשה למי שהבית מתרוקן והגזלים גדלו כבר ופרחו להם ויש להם לפעמים כבר גוזלים משלהם אני מזמן הצעתי שנארגן כאן גרעין של כותבים ואפשר בשעות הערב הקשות להכנס לצט הפורום לצחוק ולדבר לחבק ולחלוק אבל זה תלוי בגרעין הכותבים והכותבות הרגישי חופשי לחלוק איתנו את הדילמות שאת בוחרת מבטיחה לך תמיד כתף חמה וחיבוק אוהב בשמי ויודעת שיש פה כותבים וכותבות נוספות שיעזרו גם הם חומד החיים ממשיכיל למרות ועל אף הקושי ומאחלת לך רק טוב בהמשך חייך פה עמנו

השנה הראשונה וגם זו הבאה אחריה

קשה לא פחות להיפך הגעגוע הוא בלתי נסבל עד כדי כאב פיזי ממש. ה"מוקשים" בדרכנו (ימי הולדת, חגים, יום נישואין, הולדת נכד) הם שעושים את העניין לקשה ממש. אני כמעט שנה וחצי אלמנה ועוד לא ממש "הפנמתי" לא ממש מקבלת את ענין לכתו של אהוב לבי ממני. נכון שעל פניו חזרתי לשיגרה, העבודה, המשפחה הילדים הנכדים לא מקפחת אף אחד את כל החגים חוגגים אצלי בבית בקרב כל המשפחה המורחבת, וכמעט כל שבת אנחנו ביחד, אבל חסרונו מורגש בכל מקום ואצל כל אחד מאתנו (הילדים ואני). מנסים לשדר עסקים כרגיל אבל זה לא ממש. בפנים בלב כבד כבד מאד. נכון שהבנתי כבר שהסביבה לא אוהבת פנים חמוצות ונרגנות, וגם אין לי רצון להיות כזאת, חזרתי לרקוד ריקודי עם שאני כל כך אוהבת, עושה המון עבודות יד, משתדלת להיפגש עם חברות אחרי העבודה, אבל כשמגיע הלילה זה הזמן שלי עם הבכי הגעגועים הנוראים ואולי אפילו קצת "רחמים" עצמיים. קשה לי קשה לי לחיות בלעדיו, קשה לי לקבל את העובדה שלא אראה אותו יותר לעולם, קשה לי שאני מרגישה "ננטשת" (למרות שהוא מאד רצה לחיות אבל המחלות הכריעו אותו) זו היתה אהבה נפלאה וחד פעמית. כל כך הרבה כבוד הדדי, כל כך הרבה נתינה הכל היה שם באהבה הזו שלנו. וכל זה נעלם ואיננו. נשארו רק הזכרונות. מנסה מאד להיות חזקה כי מבינה שאין הרבה ברירות ילדיי ונכדיי מאד זקוקים לי וגם אני להם. למעשה הם היום האור בחיי. וגם החברים הקרובים לא עוזבים כל הזמן הם שם בשבילי בכל רגע בכל שעה. בורכתי במשפחה נפלאה וחברים נהדרים מקום עבודה נפלא ומתחשב, אבל אני רק רוצה אותו את זה שהלך שלא על מנת לשוב.

תזכרי אותו באהבה

וכל עוד את חיה והמשפחה גדלה ומאושרת הוא חי בתוכך ממשיך את הרצף של המשפחה שבניתם יחד באהבה שתמיד תזכי שתעטפי ושיעטפו אותך באהבה

למעלה