שבוע טוב ( אפשר לומר שכבר יום א)

חולצה מקסימה ממשי שקניתי באמסטרדם ואני צריכה

לחשוב עם מה לשלב אותה .
אני בכוונה לא מראה עם מה שילבתי כדי שהראש שלכן ישאר פתוח להצעות .
ואני ממש זקוקה לסיעור מוחות בעניין הזה כי אני מרגישה קצת אבודה איתה

Aussie Girl

New member
השילוב הכי קל יהיה עם ג'ינס

ג'ינס כהה עם עקבים או נעליים אחרות בסגנון אלגנטי ואת מסודרת.

טיפה יותר מורכב משהו אפור

או חצאית צמודה או בגזרת סקייטר בצבע אפור, אני מתה על שילובי אפור-ורוד. גם גוונים מסוימים של חום יכולים לעבוד. את כל צבעי המלחים + אדום אהבתי מאוד, זה תמיד יוצא כל כך יפה בעיניי.

ניסיתי עם חום ויצא יפה הבעיה שלי היא פחות

בשילוב הצבע ויותר במציאת הגזרה המתאימה שתהיה מספיק רחבה גם בחלק התחתון ולא תיצור לי מראה של האות V

אז זהו שכל מה שניסיתי עם מכנסיים לא הסתדר לי

כי החלק התחתון נראה צר מאד בהשוואה לכל העושר בחלק העליון

Aussie Girl

New member
מה עם חצאית פעמון?

מצרפת תמונה שלי עם חולצה דומה טיפה וחצאית פעמון.

פחדתי שזה יראה קצת כמו נערת בית ספר תיכון

ואני בגיל פי שלוש מנערה כזו...
בכל מקרה עשית לי חשק עז לתפור לי חצאית פעמון אבל נראה לי שאוסיף לה למעלה חלק בד שיש טוב על הבטן

Aussie Girl

New member

אוקיי, החלק הבא הולך להיות באנגלית כי באמת שאין לי מושג איך קוראים לכל זה בעברית, מקווה שזה עדיין עוזר.
for the waistband, add Fusible Interfacing. I made one skirt without it and one with it and the difference is huge.
It will give more support to the waistband and is definitely worth the extra money

Aussie Girl

New member
אנסה להסביר במילים

להמחשה מצרפת את החצאית הפעמון האחרונה שתפרתי. תפרתי אותה משאריות בד של החצאית עיגול שראית.

את החלק של הפעמון עשיתי ככה:
גזרתי 2 חלקי בד ברוחב המותן ובאורך הרצוי, כלומר ההיקף הוא פעמיים רוחב מותן. תפרתי אותם ביחד וצירפתי כיסים. ממליצה לעשות צד אחד בתפרים גדולים basting כי בצד אחד נכנס ריצ'רץ'.
אחרי זה עשיתי עשיתי קפלים בחצאית בשביל ליצור את מראה הפעמון אבל זה יעבוד גם עם איסוף הבד. את יכולה קודם לעשות קפלים ואז לחבר את 2 חתיכות הבד ביחד אבל אני מעדיפה אחרי כי אז אני יכולה למדוד בזמן שאני עובדת על התוצאה הסופית. עם הקיפולים או איסוף בד את מורידה את רוחב החצאית למימדים הרצויים, עם המותן או קצת מתחת למותן. אם את עושה חגורה עבה אז תעשי מתחת למותן ואם דקה אז על המותן.

לחגורה:
את החגורה עשיתי מחתיכת בד אחת שקיפלתי ל-2 אבל את יכולה לעשות איך שעובד הכי טוב בשבילך. האורך שלה אחרי קיפול היה 2.5 אינץ' אם אני לא טועה אבל כל אורך שאת רוצה יעבוד. את חותכת את הfusible interfacing שיתאים במימדים בדיוק לבד איתו את עובדת ואז מגהצת אותם ביחד.

הרוחב היה טיפה יותר טריקי. בגלל שעשיתי חגורה עבה והמידות לא אחידות לכל אורך המותן, החגורה הייתה יותר רחבה באזור שמתחבר לחצאית ויותר צרה בצד השני. אם את עושה חגורה דקה אז אורך אחיד אמור לעבוד בלי בעיה. אני סגרתי את שלי ע"י anorak snaps אבל האמת שאני לא ממליצה אותם כי זה כאב ראש לעבוד איתם. תעשי כפתורים.

הערה: אם את שמה fusible interfacing אז החגורה תהיה כבייכול מ4 שכבות בד, לכן אין מצב לשים ריצ'רץ' כל הדרך מהחצאית לחגורה. אם את לא שמה fusible interfacing אז את יכולה להעביר את הריצ'רץ' כל הדרך. זה פחות מקצועי אני מניחה אבל עובד. ניסיתי

אני תפרתי את החגורה לחצאית ורק אז שמתי את ה anorak snaps לסגירה. ממליצה לא לשים את הכפתורים לפני שאת מחברת כי ככה יש לך יותר שליטה על איפה למקם את הכפתורים בשביל שישבו פיקס על המותן.

מקווה שלא סיברתי.

מצרפת כמה לינקים שאולי ישמשו אותך

muesli

New member
כמה הערות

נראה לי שלחתיכות הראשונות של עיקר החצאית צריך לתת יותר רוחב מאשר סה"כ היקף המותניים, כדי שישאר בד לקפלים.

בקשר לעצירה של הרוכסן לפני חלק החגורה - כתבת שהבעיה היא בגלל העובי של הבד +המילוי המקשיח לתפור שם את הרוכסן.
לרוכסנים בד"כ יש שוליים מעט קשיחים, אז אולי אפשר פשוט לשים את החלק המקשיח לא ממש שיסגור את כל המעגל, אלא יעצור בדיוק לפני איפה שיתחילו השוליים של הרוכסן, וזה יפתור את הבעיה. בקצה כדאי להוסיף קרס אחד כדי שלא תהיה בעיה של הפתחות של הרוכסן או משהו.

*הערה, מעולם לא תפרתי, אז זה בעיקר מתוך הגיון ומחשבה איך מתכננים את הדברים....

Aussie Girl

New member
זה היקף מותניים כפול 2

כי מדובר ב2 חתיכות בד. וכמובן גם להשאיר כמה שצריך לתפר. אני משאירה סנטימטר אחד לכל צד. לעוד יותר נפח אפשר להשתמש בעוד יותר בד אבל לרוב היקף מותן * 2 מספיק למראה מאוזן.

בקשר לרוכסן, זה הגיוני מה שאת אומרת ונראה לי לגמרי אפשרי ליישם אבל גם אם פיזית זה אפשרי, התוצאה פחות מקצועית וזה נכון גם אם לא משתמשים במילוי בכלל. אם אין בעיה עם תוצאה פחות חובבנית אז זה בסדר ואני עשיתי את זה בפרוייקט הראשון שלי מהסוג הזה. רוכסן שלא רואים די עדין והאמת שגם אם 2 שכבות בד יכולים להרגיש שהוא מתקשה ללכת למעלה ולמעטה, תלוי בעובי בד כמובן. אפשר להשתמש גם ברוכסן רגיל ויש גם heavy duty שהם עוד יותר חזקים אבל אני לא ניסיתי.

תודה
את ממש מקסימה

חלק מהקישורים הכרתי ונעצתי כבר בפינטרסט שלי.
למקשיח קוראים כאן פליזלין בד ( ויש גם פליזלין נייר שאפשר לתפור בדברים שאינם עוברים כביסה כמו כיסוי לקלסר או תיק)
הלוואי שהיו לי עוד כמה שעות ביממה להספיק לתפור את כל מה שאני רוצה....

למעלה