שאלת צמיגים...

M o l

New member
שאלת צמיגים...

אני מעוניין להחליף את הצמיגים ברכבי (דייהו רייסר 95' עם 170K על השעון). המידה: 70*175 ברדיוס 13. קיבלתי הצעה לרבעיית דנלופ SP Sport 490 ב900 ש"ח (הצמיגים מהשבוע ה25 של 2005). מה אתם אומרים? ורבעיית אליאנס ב-800
ד"א, אני מעדיף אחיזה על חשבון נוחות (שניהם די עלובים ברייסר, אז זה לא קריטי כ"כ) בגבולות הטעם הטוב כמובן.

ronit ronit 1

New member
תלוי בק"מ

עם אתה נוסע הרבה אני חושב שהדנלופ עדיף כי הוא יותר חזק, ואם לא לך על הזול יותר בריסר צמיגים זה לא המקום להשקיע

M o l

New member
צמיגים זה דווקא כן המקום להשקיע.

בטיחות חשובה, לא משנה באיזה רכב. אני לא נוסע הרבה (לא יותר מ10 אלף בשנה) והרבה פעמים הרכב עומד 3-4 ימים באמצע שבוע ונוסע רק בסופ"שים (חייל + מחירי הדלק לא הולכים ביחד).

ronit ronit 1

New member
לא אמרתי שבטיחות לא חשובה

לצמיגים יש שני פרמטרים עיקריים 1) מספר סיבובים. 2) אורך חיים (שהוא בכל החברות בין 3 ל 4 שנים). מיכוון שלצמיגים יש תקן בטיוחות אין בארץ צמיגים לא בטחויתים. בדר"כ מה שהופך צמיג לטוב יותר זה כמה ק"מ הצמיג יכול לעשות (לרכבים פרטיים סטדנטים) ולכן אין סיבה להשקיע בצמיגים יקרים שיכולים לעשות ק"מ רב עם תצטרך להחליף אותם בכל מקרה אחרי 3 שנים כי הם יתיבשו.

M o l

New member
אבל אם יש צמיגים דביקים יותר

שאוחזים יותר טוב אבל יחזיקו לי פחות זמן אני עדיין אעדיף אותם.

ronit ronit 1

New member
אתה יכול להחליף

לגנ'ט בחתך נמוך ולקנות צמיגי מרוץ ב700 ש"ח צמיג. ועכשיו ברצינות במכונית כמו סופר ריסר אתה לא תרגיש בהבדל בין אליאנס לדנלופ וגם לא בין קיו (הצמיג האיכותי ביותר היום) לבין צמיג תאילנדי שעולה 100 ש"ח באוטודיפו ושוב אין צמיג לא טוב יש צמיגים יותר מקצוענים, ותסלח לי שאני מזלזל ברכב (פשוט גם לי יש אחד) זה כמו שתחבר אגזוז לחץ ותחליף לגנט בחתך נמוך ממגנזיום חוץ מדוואין זה לא יתרום לרכב בשום דבר אחר. ירון

falou

New member
צמיגים ומשמעותם

לא רק שיש הבדלים מהותיים ומורגשים בין צמיגים, אין רכיב אחד ברכב שמשפיע על ביצועי והתנהגות הרכב יותר מצמיגים.כל זה לא בא לאמר שיש סיבה לשים צמיגים שהם בגדר overkill ("מקצוענים") על מכונית מכונית משפחתית, אבל זה בטח לא נכון שאין ולא מורגש הבדל בין צמיג איכותי יותר לאחד שהוא פחות איכותי, גם ברמות הללו וללא שום קשר לסוג המכונית. גם מכונית משפחתית זקוקה לאחיזה (ברטוב וביבש), ליכולת בלימה טובה (ברטוב וביבש) ולהיגוי (נכון, ברטוב וביבש). לכן מומלץ לבחור צמיג מפירמה מוכרת ולא לרכוש זבל עלום במינימום כסף.ולבסוף, אני לא יודע על סמך מה קבעת שהדנלופ הוא "חזק" יותר מאליאנס ומה בכלל הכוונה ב-"חזק". אשמח לפרשנויות.לשאלה עצמה, ה-dunlop המוצא משווק במזרח הרחוק ואין לי מושג מה זה אומר על איכותו. באתר הבא ניתן למצוא פירוט נרחב והשוואות של צמיגים שונים, אם כי רב הצמיגים המצויינים לא מיועדים למשפחתומטיות אלא למכוניות קצת יותר, בא נאמר, נמרצות. תסתכל על קטגוריות Passenger All-Season ו-Grand Touring במקסימום. כל דבר אחר זה אכן Overkill מאסיבי.אל תיבהל מהציונים הממוצעים בקטגוריות אלו, הציונים הם אבסולוטים ולא יחסיים לקטגוריה. tirerack

למעלה