שאלת סקר

ליאת127

New member
שאלת סקר../images/Emo62.gif

הייתם נוסעים לארץ לביקור עם הילדים בידיעה שארה"ב עומדת לתקופף את עיראק, ויש סיכוי שיתקפו את ישראל בזמן שאתם שם

nyc1

New member
../images/Emo18.gifתשובה

אני חושבת שאפשר לדחות ביקורים לימים יותר שקטים הרי המלחמה עם עירק לא תימשך לעד .. לא הייתי נוסעת בתוך התקופה ... הייתי ממתינה עד יעבור הזעם...

יורי CA

New member
לא הייתי דוחה

בארץ תמיד יש צרות, ואם נחכה עד שהם ייגמרו, לעולם לא נגיע לשם. גם המלחמה הזו מחכים לה כבר המון זמן, ולא יודעים אם היא תפרוץ עוד חודש או עוד שנה.

AdiBos

New member
אנחנו חושבים לקפוץ לפסח!!!

נראה קודם מה קורה עם עירק ממש לא בא לי חופשה בחדר האטום

GaliaCT

New member
שאלת סקר

Shalom Liat, I the spring, when the piguim were at their height, I decided to visit israel, with the kids. The rationale is that terrorism is more about fear than about real danger. War with Sadaam is about real danger. I can´t justify the visit with the chance of biological/chemical weapons being there. Why are you asking? Are you planning a visit? Galia​

Li1Boston

New member
ועוד משהו...../images/Emo3.gif

כפי שצוייו כאן, הפיגועים שקורים בארץ זה לא מלחמה?! זה יותר גרועעע ממלחמה. כמה אנשים נהרגו לאחרונה מאז האינתיפאדה בהשוואה למחלמת המפרץ?? אין מקום להשוואות. במלחמה לפחות אתה יודע שעומדים לתקוף אותך אז אתה מתגונן! בפיגוע אין לך שמץ של מושג מה יקרה?!?!?!

Gefen

New member
בשנה שעברה, כשעוד היינו בארה"ב

והיתה התקופה הנוראית של אינסוף פיגועים בזה אחר זה, חשבתי לעצמי שזה ממש לא אחראי לקחת את הילדים לארץ במצב הזה.. ואז באוגוסט היינו בארץ והיה כל כך טוב, ודברים שרואים מכאן לא רואים משם- כי מה לעשות, משם זה לא נראה כל כך מפחיד ומסוכן כמו שזה נראה מרחוק... היה לנו טוב בביקור בארץ והיה קשה לעזוב. היום רק תגידו לי סעי לארץ מחר ואני על המזוודות, כן סדאם לא סדאם זה לא מפריע לי, כל כך אני מתגעגעת.. גפן

ilanitk

New member
הייתי צריכה לנסוע בתחילת פברואר....

ןדחיתי
. אני לא חושבת שצריך לחשוף את הילדים ללחץ של מלחמה, עם מסכות אב"כ ושאר ירקות. בתקופה אחרת הייתי נוסעת בכייף.

kloei

New member
אנחנו לפני 4 ימים חזרנו מביקור בארץ

לפני שנסענו כבר היו שמועות על ההתקפה , אבל אמרנו לעצמנו שלא יכול להיות שבוש יחליט לתקוף בזמן הכריסמס, אז לקחנו את הצ´אנס ונסענו. היה כייף לראות את המשפחה ובמיוחד כשיש נכד ראשון לשני הסבים והסבתות, שחי בחו"ל.

saritlo

New member
השאלה הזאת מעסיקה אותי ללא הפסק

כי אני מאוד רוצה לנסוע כמובן אבל מאוד חוששת ,נראה לי שבסוף ההחלטה תהיה לא לנסוע ושהמשפחה תבוא אלינו

ליאת127

New member
אז ככה

יש לי כרטיסים לפברואר כי אז לילדים ישנה חופשה. מצד אחד ישלא ראינו את המשפחה המון זמן ומצד שני אם האמריקאים יתקפו את עיראק בארץ תהיה חרדה (בעצם כבר יש שם חרדה) שעיראק תתקוף את ישראל. אז ממש לא בא לילשת בחדר האטום עם הילדים, גיסתי בארץ אומרת לי אז מה שוטיטות העיקר שנבוא והיא שכחה שבמלחמת המפרץ היא ברחה מהבית ובאה אלי ליותר משבוע. טוב כל עוד לא בקשו ממני לשלם על הכרטיסים אני לא משנה שום דבר

פיטפוט

New member
אין לי ארץ אחרת!

שלום לכולם! "ליאת127" העלתה שאלת-סקר מאוד מעניינת, מעניינת הן מההיבט הרעיוני-פילוסופי והן מההיבט המעשי. מדינת ישראל הוקמה, לאחר שואת אירופה האיומה, כבית לעם היהודי. הקמת המדינה לא "מחייבת" כל יהודי באשר הוא להתגורר בה, אך היא מהווה מעיין "אח גדול ששמור מרחוק" על כל יהודי באשר הוא. עם כל גילוי אנטישמיות בעולם – מדינת ישראל נזעקת! אנו, כמי שנולדו / חיו / התגוררו, בישראל – קיבלנו מהמדינה המון. נכון, גם נתנו לה. שירתנו בצבא, שילמנו מיסים וכדומה. פיתחנו אותה והתפתחנו בה. מסיבות אישיות, כל אחד וסיבותיו הוא, כיום אנחנו מתגוררים ברחבי העולם. למרות זאת, עדיין כולנו, כמעט ללא יוצא מהכלל, רואים ב"ישראל" את הבית שלנו. בשנים האחרונות הבית שלנו בוער! מדינת ישראל נמצאת במלחמה מתמדת, מלחמה קשה ועיקשת כנגד הטרור. לא אכביר במילים מפוצצות, לתאר בפניכם את חרדתה של אמא... כשאחד מילדיה מאחר לשוב מבית-הספר. המדינה תחת מלחמה. נקודה. מלחמה שלדאבון-לב, לא רואים את סופה. מה אנחנו, אזרחי המדינה שגרים מחוץ לגבולותיה, יכולים לעשות כדי להיות לעזר וסיוע לאותה מדינה בשעתה הקשה... מדינה, שהייתה ועודנה בשבילנו בית ?! בעינייי התשובה הברורה ביותר היא: ביקור בישראל! ביקור בישראל דווקא בתקופה הזו היא הרבה יותר מסתם ביקור. אם עד היום ביקרנו בישראל בעיקר - לבקר ולבלות בחיק המשפחה, היום לביקור שלנו יש משמעות עמוקה יותר - לעודד, לחזק ולתמוך. בביקור שלנו אנחנו מצהירים, באומר ומעש: אתם לא לבד! כי אחרי הכל ולמרות הכל... אין לנו ארץ אחרת גם אם אדמתנו בוערת! פיט-פוט

בעקרון מסכימה. אנחנו חזרנו לפני

שבוע מביקור בישראל, וגםלי אמרו לא לבוא כי המלחמה בפתח. אז אולי לא אסע במיוחד כדי להביע הזדהות, ולא אסע בעת מלחמה פעילה (כדי לא לסכן את הבנות שלי שלא לצורך) אבל לא אדחה ביקור מתוכנן בגלל חששות נטו.

אנחנו עדיין מתלבטים......./images/Emo4.gif

שאלה בהחלט טובה כי מה שמעסיק אותי בימים אלה זה אם לנסוע או לא ואם כן אז מתי בדיוק ???? לא היינו בארץ ממאי 2001 ומאז הספקתי להרות וללדת תנוקת נוספת שמשפחתי מעולם לא ראתה, המשפחה לחצה מאד שנבוא אבל עכשיו כשהתחילו הדיבורים על תקיפה עיראקית כולם מבלבלים אותי ! המשפחה אומרת שלא כדאי להגיע והחברים אומרים שהכל שטויות ושנבוא כבר !!! תיכננו את הביקור לסוף ינואר ועכשיו אנחנו מאד מתלבטים מה כדאי לעשות כי גם לי לא בא לשבת בחדר האטום אחרי שנה וחצי שלא ביקרתי במולדת האהובה....

למעלה