שאלת מלווה

mamatan

New member
שאלת מלווה

בתקופת מלווה יש מצב שהוא יושב מאחורה? או שחובה עליו לשבת מקדימה?

omer landau

New member
עוד שאלת מלווה......

שתמיד תהיתי לגביה למרות שעדיין אין מלווה כי אין רישיון כי עדיין אין טסט
אני רוצה רישיון קיצררר מותר למלווה לרדת מהרכב נגיד לכוון בחנייה או משהו כן: למה לא??? זה יכול לעזור לא:הוא צריך להיות ליד הנהג להסיט את ההגה במידת הצורך או שאין חוק כתוב לגבי הדבר הזה

yuvalkob

New member
נראה לי שאין בעייה עם זה

אף אחד לא יעיר לך על זה לפי דעתי... עוד דבר שלפי דעתי למלווה אסור לגעת בהגה (או יותר גרוע למשוך הנדברקס) כי בלי הכשרה התוצאות יכולות להיות הפוכות

FRAIFY

New member
יאללה עזבו אותכם כבר!!

אם מישהו פה מביא לי נתון שמאז שהוציאו את החוק מלווה הדפוק הזה,מישהו קיבל קנס על שלא נהג עם מלווה מקבל מה שהוא רוצה! זה כזה חוק מטומטם,אנשים שחיים בשביל הפוזה ונותנים רייס כשהם רואים בנות בשביל להית :"מאגניבים" אז אוליי כשהם נוסעים עם ההורים שלהם הם נוסעים רגיל וההורים שמחים והכל,אבל אחרי חודשים של ליווי הם יופי ידפקו מהירות וימשיכו לשחק אותה,מה לעשות אופי לא משנים. לא חושב שקיימת מדינה חוץ מישראל שיש את הבולשיט הזה של מלווה,ובכלל כל הסיפור של רשיון,שעולה כמה אלפי שקלים טובים{ראבק עם ה3000שקל של הרשיון יכולתי לטוס לארה"ב לטיול לפני צבא}

M o l

New member
זה כמובן תלוי במלווה, אבל מלווה

עוזר מאוד. אם המלווה הוא נהג מנוסה שיודע להסביר טוב ונכון והנהג החדש מוכן להפנים את מה שאומרים לו אז המלווה מאוד מועיל. וכנגד ערס ממוצע, שכל מה שמעניין אותו זה פוזות, שום דבר לא יעזור.

starguiding

New member
../images/Emo79.gifתחשוב שנית...

במדינות בארה"ב, זמן הליווי משתנה בין כמה חודשים לשנה שלמה. ההבדל הוא בצורת הלימוד- ההורה יכול ללמד את הילד, ואז הוא ניגש למבחן נהיגה, וגם יש שיעורי נהיגה בבי"ס. אבל מבחינת המלווה זה אותו הדבר או יותר גרוע. ועל כל מקרה, אם תופסים מישהו שנוהג בלי מלווה (זה צריך להיות די מקרי, כי מבחינת מראה חיצוני של האוטו אי אפשר לדעת שאתה צריך מלווה, מאחר וגם אחרי שנגמר המלווה אתה עדיין עם השלט), הוא נדפק- ובגדול. וזה כבר קרה, בטוח, פשוט במקרה לא שמעת על זה, או שלחברים שלך היה מזל.

yuvalkob

New member
בארצות הברית

צריך ללמוד 3 שיעורים של שעתיים אצל מורה (או בבית ספר) ואז צריך לנהוג חצי שנה עם ההורים ורק אז אפשר לגשת לטסט (כמובן שיש תאוריה) ככה שלפי דעתי פה התהליך יותר קצר

omer landau

New member
פעם זה בכלל היה יותר קצר

לא היה את המינימום ואנשים היו מתאמנים בקיבוצים ומושבים וגם בצבא אז הם היו עוברים טסט מהר זה מה שאמרו לי .......

be_roo

New member
לא תמצא מישהו שקיבל קנס

כי העונש על נהיגה ללא מלווה הוא זימון אוטומטי לבית משפט שרוב הסיכויים שיטיל על הנהג פסילה לתקופה כזו או אחרת, ויש לא מעט מקרים כאלה. אין הרבה דברים שישמחו שוטר יותר מאשר לתפוס נהג דנדש ללא מלווה. ולגבי החוקים הדרקוניים של מדינת ישראל, תדע לך שיש מדינות, אפילו ארה"ב ה"מתקדמת", שבהן יש עוצר על בני נוער והם אינם יכולים להסתובב בחוץ (ברכב או ברגל) אחרי שעה מסויימת. הפאבים בלוס אנג'לס ניסגרים ב-1 בלילה למשל, ולשתות כמובן מותר רק מגיל 21. לא שאין לי טענות נגד חוק המלווה, אבל קצת פרופורציה לא תזיק.

offirla

New member
אני נתתי הזמנה לבית-משפט...

המקרה הראשון שהיה לי עם נהג שנהג ללא מלווה כדין (לידו ישבה חברה של הנהג שלא היה לה בכלל רשיון נהיגה), כאשר נשארו לו פחות מ- 24 שעות לפני סיום המלווה (אני סימנתי לאותו נהג לעצור את רכבו בצד הדרך בשעה 2 בלילה והמלווה שלו אמור להיגמר בעות 22 שעות) כמו כן הוא היה ללא שלט "נהג חדש". בכל אופן - הנהג הזה זומן לפסילה ל-30 יום למחרת ב- 10 בבוקר (הוא נפסל) וממני במקום הוא קיבל גם דו"ח על שלט "נהג חדש". אין לי מושג מה הוא קיבל במשמט כי אני לא זומנתי להעיד. משהו, הוא בטוח קיבל! בכל אופן - מאז היו לי עוד 3 מקרים שכאלה "נהיגה ללא מלווה" (סך-הכל 4 נהגים "תפסתי")

omer landau

New member
../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif

זה נשמע מבאס אבל... הוא נהג ללא מלווה אז מגיע לו עונש אולי הוא התבלבל וחשבת שהמלווה כבר נגמר לו עזוב את השלט...... למרות שנראה לי שהוא גם נסע לפני זה אתה שוטר או מתנדב?

MaD-d0g

New member
הוא לא התבלבל.. אין סיכוי

כל מי שמקבל את הרשיון הזמני סופר את הזמן לסיום

omer landau

New member
הכוונה ל...............

נגיד רשום שתאריך סיום המלווה הוא 3/6/04 אז אולי הוא חשב שזה הלילה שבין ה2/6 ל 3/6 ולא 3/6 ל4/6 אוליייי

omer landau

New member
אלף פעם נכנסים אנשים לפורום ושואלים

אלף פעם נכנסים אנשים נחמדים לפורום ושואלים את השאלה יש אנשים שפשוט מניחים שזה ככה אני מדבר בכללי ככל הנראה המקרה הספציפי ההוא היה סתם איזה ערס מפגר מתלהב לא יודע ..........

Superdror

New member
אם הם מניחים שזה ככה,

שיתחילו להניח ולהגיע למסקנה שלא יקרה כלום אם הם לא ינהגו עוד 24 שעות מחורבנות - מאשר להיות בספק.

למעלה