שאלת מידע

• פותח הנושא om9
  • פורסם בתאריך

om9

New member
שאלת מידע

כשהולכים למשרד הפנים לבקש אשרת שהייה מעל לויזת תייר ואשרת עבודה , יש משהו שצריך לקחת או פשוט ללכת לשם להציג את עצמינו?? תודה

Row123

New member
מידע על מה שצריך

הי, קודם כל אני ממליצה להתקשר ולשאול בדיוק מה צריך להביא ולברר היכן משרד הפנים הקרוב אלייך ומה מספר הטלפון ושעות הקבלה במספר 2777* או 12222777 מלבד זאת הפרוצדורה היא כזאת: 1.את מתקשרת לסניף משרד הפנים הקרוב אלייך (רצוי לא תל אביב כי יש שם הרבה עובדים זרים שמעסיקים את מחלקת האשרות מאוד) תבדקי אם אפשר בעיר אחרת. 2. את קובעת תור לפגישה. כשאת עושה את זה הם מבקשים את פרטייך ומספר הדרכון של בן זוגך על מנת לבצע בדיקה של משטרת הגבולות לגבי בן זוגך. הבדיקה לוקחת בערך חודש אז צפי שהתור שלך יהיה כחודש מהיום בו את מתקשרת 3. אני מצרפת לך רשימה שקיבלתי ממשרד הפנים של המסמכים שאת צריכה להביא ביום הפגישה. אני ממליצה שתכתבי מכתב בו את מתארת את מערכת היחסים ותבקשי מבני משפחתך או חברייך שמכירים את מערכת היחסים לכתוב עדות ולספר שמערכת היחסים שלך אמיתית. כמו כן תבקשי מבזק פרוט שיחות טלפון אם התקשרת אליו לעיתיים תכופות, כרטיסי טיסה, תמונות משותפות ועוד דברים שמעידים על כך שמערכת היחסים שלך אמיתית. לפי מה שאמרו לי במשרד הפנים, אם הכל בסדר עם המשטרה ויש לך את כל המסמכים, בן הזוג יקבל מיד אישור להשאר בארץ ולעבוד- זה נקרא סטטוס ב1 - כלומר תייר עם אשרת עבודה. מרגע זה את גם מגישה בקשה להליך מדורג שבסופו תוך חצי שנה בן הזוג מקבל סטטוס תושב ארעי. לאחר כ- 4.5 שנים הוא יכול להגיש בקשה לאזרחות. אגב תושב ארעי מקנה לו אפשרות לקבל שרותי בריאות כמו שלנו (חצי שנה מקבלת סטטוס תושב ארעי ניתן ללכת לביטוח לאומי ולקבל אישור לרשום לקופת חולים- מעצבן אבל אין מה לעשות אז בערך במשך שנה צריך לעשות ביטוח רפואי פרטי כמו של עובדים זרים של חברת הראל- יש רק אחד כזה) ועוד דבר, אין יותר תעודת זהות כתומה- עכשיו העטיפה כמו של כל אחד מאיתנו, רק הפנים בצבע חום. עוד טיפ- לא כדאי לצאת ולהכנס לארץ הרבה פעמים או שבן הזוג ישהה תקופות ארוכות בחו"ל כי אז יהיה קשה יותר לקבל סטטוס תושב ארעי. הם בודקים מה מקום המגורים בו בן הזוג שוהה הכי הרבה זמן ואם הוא לא שוהה הרבה זמן בארץ מעכבים את האישור בצלחה! אני מחכה להגיע לפגישה באמצע אוקטובר- אם ירצה אמיר פרץ... ולא ישבית לי את משרד הפנים- כמו שהוא אוהב לעשות Row

om9

New member
../images/Emo51.gif../images/Emo9.gif

תודה רבה row , מייד ניגשת לעבודה

למעלה