שאלת כלבת

SOSשקלון

New member
שאלת כלבת

כולם יודעים שהסגר של כלב או חתול אחרי נשיכה היא 10 ימים כדי לוודא שאין לו כלבת. לפני שבוע נודה לי שיש הנחייה לשירותים הווטרינרים שאסור למסור לאימוץ כלב או חתול שנמצא משוטט, אינו משובב ולא ידוע "מה מקורו" מחשש לדגירת כלבת. בעקבות זה, יש מקומות (כמו הכלבייה העירונית באשקלון) שלא נותנים להוציא כלבים או חתולים לאימוץ עד שסיימו חודש הסגר. גם כאשר מדובר בגורים קטנים. ראיתי כתוב את ההנחייה הזאת. היא קיימת. הבנתי מעו"ד שזה פחות מחייב מחוק, אבל ברגע שרופא רשותי קבל וראה ויודע זה מחייב אותו. הייתי רוצה לשמוע מווטרינרים האם יש הגיון רפואי בהנחייה הזאת. אישית , לא ברור לי איך 30 יום דגירה ואחרי נשיכה 10 ימים הסגר מספיק. (ולא, אני לא רוצה שיעלו את מספר ימי ההסגר!). הייתי רוצה להבין את הסתירה הזאת.

תשובה

הי אין כאן סתירה - אבל גם אין כאן הגיון הרעיון הוא כזה: אם כלב נושך - רוצים לוודא שהנשיכה אינה בעקבות התנהגות אגרסיבית שיכולה להיות כתוצאה מהשלב הסופי של מחלת הכלבת. אם זה המצב - הוא ימות תוך מקסימום 10 ימים - מה שאומר שהוא ימות בהסגר, וזו המטרה. אם הוא לא מת, או לפחות התחרפן סופית - כנראה זה לא כלבת והוא יכול לחזור לבעליו לעומת זאת כלב שהסתובב חופשי ולא ידוע לגביו כלום - אין כאן איזה התנהגות שדורשת הסגר בהקשר לכלבת. עד כמה שאני יודע, ההמתנה של החודש היא בשביל לוודא שלא יגיעו בעליו החוקיים לדרוש אותו. אחרי זה הוא יכול להמסר לאימוץ. אם נאמר לך שזה קשור לכלבת - אני לא רואה את החיבור, כי כלבת יכולה לדגור אפילו חצי שנה - וחודש לא משנה כלום. צריך לנסות לפנות לרופאים רשותיים שיותר משתפים פעולה כדי לברר את הנקודה. אם אני אזכור אני אנסה את הוטרינר של הרצליה - הוא בהחלט מסביר פנים. מקוה שעזרתי במשהו ארז

למעלה