שאלת חשובה לגבי מקוה

מ י ק י 30

New member
שאלת חשובה לגבי מקוה

האם זה נכון שאסור לחפוף עם מרכך לפני המקווה ?!

נכון

חופפים רק בשמפו, כי מרכך מהווה חציצה. אסור גם לשים קרמים או דאודורנט על הגוף אחרי הרחצה ולפני המקווה.

michali278

New member
חדש לי הסיפור הזה...

יש לי תלתלים יבשים וסוררים עם אישיות משלהם. בלי מרכך אני לא צליחה לסרק את השיער. לסרק אותו רק אחרי שמפו זה להוריד חצי מהשיער.

לא נכון

אני באתי למקווה חפופה (שמפו ומרכך) כי כדי להסתרק אני חייבת מרכך המנהלת שם בדקה שהשיער שלי מסורק, שאין שיערות שנשרו , שאני בלי לק וכו', ואז טבלתי אני חושבת שאפילו ציינתי שחפפתי בבית והיא לא אמרה דבר על מרכך כן או לא

נ ת ו ש ה

New member
אני התקלחתי בבית לפני הטבילה

כשהגעתי למקווה הבלנית ביקשה ממני רק לשטוף את עצמי עוד פעם במקלחת במים בלבד, בדקה שאין שערות שנשרו וטבלתי. לא שאלו אותי כלום על מרכך. דרך אגב- חוויה מדהימה.

מ י ק י 30

New member
עכשיו חזרתי מהמקווה ודי נרגשת

הייתה חוויה מרגשת ומיוחדת, הבלנית היתה מקסימה ולא "הציקה". בכל אופן, לגבי המרכך לא שאלו כלום, רק בדקו שהציפורניים נקיות, שאלה אם צחצחתי שיניים ובדקו לנשירת שיער. דרך אגב,אני צובעת את הגבות עם עפרון והיא לא בקשה ממני להוריד אותו, כבר אמרתי נחמדה?

avelul

New member
כל עוד שוטפים את זה טוב, לא נראה לי שיש בעיה

חפפתי בבית עם מרכך ולא שאלו כלום על זה. מעבר לזה, אחרי ששטפתי את עצמי במקווה (לפני הטבילה) הבלנית ביקשה שאסרק את השיער כדי לראות שאין שערות תלושות ואין מצב שהייתי עושה את זה בלי מרכך...

אורשיר07

New member
בהקשר למקווה. צריך לגזור ציפורניים?

הרבנית בהדרכת כלות אמרה שצריך לגזור ציפורניים? האם נכון? ממש לא מתאים לי לגזור ציפורניים לפני החתונה. וגם.. כמה זמן מראש מתקשרים להזמין מקום במקווה? תודה :)

greys

New member
לא אמרו לי לגזור

נראה לי שאמרו לי שהן צריכות להיות מסודרות

מ י ק י 30

New member
לפי המדריכת כלות שהיתה לי

לא מבקשים לגזור ציפורניים אלא שתהיינה נקיות, היא אפילו אמרה לי שמותר לק בתנאי הוא שלם

pilpeletbm

New member
מותר לשים מרכך

אבל צריך לשטוף טוב טוב ולהסתרק מתחת למים.

השמרנית

New member
אני לא מבינה את הקטע של השיער

יש לי כל הזמן נשירה ואם תהיה לי נשירה במקווה זה אסור?

pilpeletbm

New member
העניין של השיער

הוא על מנת שלא יהיו לך קשרים בשיער בזמן הטבילה ( קשר בשיער נקרא חוצץ ז"א עלול לפסול את הטבילה ) את צריכה להכנס למקווה שאין על הגוף שלך שערות שנשרו בזמן המקלחת ואם בזמן הטבילה עצמה תהיה לך נשירה אז לא יפסלו אותך מקסימום יינקו אחרייך כדי שלבאה אחרייך יהיה נקי.

למעלה