שאלת חיזוק

כתוNה

New member
שאלת חיזוק

שאלתי לגבי בית פרטי, ניבנה על מבנה קיים משנות ה-30, כשהתוספת התווספה בתחילת שנות ה-70. לפני כמה שנים לאחר חפירה שנעשתה ברחוב, (בה הוכנס ציור ביוב מאוד גדול במקביל לבית), קיר הבית החל כניראה באיזה שהוא שלב בתהליך שקיעה, זה מתבטא בסדקים חוזרים ונשנים בקיר החיצוני של הבית בקומה למעלה הפונה לרחוב. (מתקנים ושוב הם חוזרים, כשבבית שמתחת, הישן, יש שקיעת מרצפות בסמוך לקיר זה) מישהו שמתעסק בעקיפין בתחום נתן לנו להבין שנידרשת עבודת חיזוק רצינית, ממש יסודות חיצוניים שיתמכו את כל הקיר. (אך הוא לא מהנדס) שאלתי היא איך מגיעים למישהו אמין שיתן חוות דעת + הצעת מחיר, וכן מעניין אותי כמה מקובל לשלם רק בעבור חוות הדעת עצמה. תודה.

BRONCO

New member
שאלת חיזוק

לפי מה שאת מתארת הבעיה שלכם רצינית כניראה שמים מחלחלים לאזור הצינור שחפור באדמה או שהצינור דולף בצורה רצינית ולכן יש לכם שקיעה אבל לצורך כך צריך מהנדס טוב שהוא גם יועץ ביסוס שיתן הנחיות ברורות לביצוע עבודה (מהנדס לא נותן הצעות מחיר מהנדס נותן פיקוח ויעוץ) לגבי עלויות אני לא יודע להגיד לך זה דבר סובייקטיבי, כל מהנדס יגבה סכום אחר עבור היעוץ והכנת כתב כמויות בנוסף זה תלוי אם זה כולל פיקוח או לא כולל פיקוח ולאחר שיש לך כתב כמוית את יכולה להתחיל לקבל הצעות מחיר מקבלנים ללא פיקוח של מהנדס לא הייתי מתחיל עבודה כזו אם וכאשר הבית מצריך יסודות חדשים או חיזוק יסודות זה מצריך לוגיסטיקה לא קטנה לכן אם מחליטים לעבוד לפי מפרט עבודה של מהנדס מסוים רצוי מאוד להביא אותו גם לצורך ביצוע פיקוח על העבודה לגבי מישהוא אמין צריך להתחיל לשאול ולקבל חוות דעת של לקוחות מקווה שעזרתי לך בברכה

למעלה