שאלת חוקן

שאלת חוקן

למנוסות מביניכן: האם כדאי לעשות חוקן לפני הלידה? ואם כן, האם כדאי לבקש כשמגיעים לבי"ח או לקנות את החוקן הביתי? היכן קונים חוקן ביתי כזה ומה מחירו?

זה אישי מאוד

אני עשיתי איך שהגעתי למרות שלא היה לי צורך קיומי לענין.......אבל בכל זאת סתם להרגשה האישית ואחרי זה נכנסתי להתקלח......... המילדת תיתן לך מין ג'ל קטן בשפורפרת שאותה את מכניסה למקום המיועד לוחצת קצת וממתינה כמה שאפשר.......... אין צורך לקנות יתנו לך בחדר לידה. את לא חייבת בכל מקרה לעשות רק אם את מרגישה שבא לך.

לי הדולה שלי המליצה בחום

לעשות חוקן בכל מקרה כי זה מנקה ומשחרר יותר מיציאה רגילה ותוכלי ללחוץ ללא דאגות והכבדות. לגבי בבית או בבית חולים זה החלטה שלך ,נראה לי שבבית יותר תרגישי בנוח. ניתן לרכוש בבית מרקחת ,אין לי מושג כמה עולה כי עוד לא קניתי, בטח לא יקר. אה, יש לציין שאני לא מנוסה-לידה ראשונה עוד מחכה לי...

niva d

New member
את לא חייבת לעשות חוקן

חברה שלי אמרה לי שנותנים לך משחה שאת משפריצה פנימה וזה גורם ליציאות.

בנות לא הבנתי ../images/Emo3.gif

האם חוקן, זה לא צינור כזה שמשפריץ מים? זה השתנה היום זה ג'ל? זה כואב? מציק? או סתם עושה הרגשה של לשירותים?

מאוד כדאי!

החוקן הוא בסך הכל שפורפרת קטנה (כמו דוגמית של משחת שיניים) שאת מחדירה בעצמך בעדינות ולוחצת עליה. זה משחרר את כל השאריות מהגוף- ומונע סיטואציה מביכה בלידה, וגם עושה את הלחיצות קלות יותר לדעתי. את החוקן מקבלים בחדר הלידה ואין צורך לקנות לבד.

כדאי מאד מאד לעשות חוקן. ביחס

לצירים, זה לא מורגש אפילו. לחברה שלי לא הציעו וה נגמר במשפט שהיא נאלצה לומר במהלך הלידה לאחות: שכחת לעשות לי אז תנקי.........
אני שמחה על החוקן מעוד סיבה. אצלי זה השפיע גם לעוד יום ואפשר פעולת מעיים פשוטה. אחרי לידה נפוץ שפוחדים לעשות בגלל תפרים ועצירות מאד בעייתית. נדמה לי שאפילו לא משחררים אם לא הייתה יציאה.

אם פי 3

New member
אני לא עשיתי

ולא יצא כלום. הייתי בלידות שיצא קצת. ממש לא משהו משמעותי (ואני אומרת את זה כמי שניקתה).ולא סיבה להיות מוטרדת. מסתבר שגם חוקן לא מבטיח שלא תצא קצת צואה בשלב הלחיצות, ואז.. היא הרבה פחות סימפטית. מי שמרגישה עם זה טוב, יכולה לעשות, אבל אין צורך אמיתי (בהנחה שלא בדיוק אכלת אוכל מאד כבד, או שאת כבר בעצירות קשה - ולרוב לפני לידה זה לא כך כי הגוף יודע ללדת ומתכונן לכך).

f r e c k l e d

New member
אני אומר לך מה זה ממולץ

בעקרון, בלידה את עלולה לטעות ולשייך את צירי הלחץ לצורך במתן צואה. ישנן נשים (ואני מכירה כמה) שממש ניסו להתאפק כי הן חשבו ש'בורח להן'. החוקן לפני הלידה משחרר אותך (תרתי משמע
) בין היתר מהטעות הזאת. את החוקן את מקבלת בבית החולים, אין צורך לרכוש באופן פרטי. אם וכאשר תבקשי לרכוש חוקן באופן פרטי ללא קשר ללידה, עליך לבקש בבית המרקחת את החוקן הקטן לנשים בהריון.

אם פי 3

New member
והנה למה לא

כאן אפשר לקרוא על טקסי הלידה - וביניהם החוקן (הדף הזה מדבר רק על חוקן, אבל ממליצה מאד גם על שאר האתר, שמתייחס לאלמנטים אחרים (מכסא הגלגלים דרך המוניטור והאינפוזיה, ועד האפידורל ושכיבה על הגב. אני מנסה לתרגם (ברשות) את האתר הזה, אבל זה זז מאד מאד לאט, אז בינתיים אין מנוס מאנגלית). ציטוט מתוכו:
"A substantial portion of women in labor will have bowel movements, whether or not enemas are given," especially during both early labor and pushing (Mahan and McKay 1983:247). Available evidence indicates that enemas do not in fact decrease the chances of elimination during birth nor the incidence of fecal contamination during labor, whereas they do often cause considerable pain and distress to the laboring mother (Romney and Gordon 1981; Whitley and Mack 1980). Moreover, the explusion of feces during labor does not seem to increase infection rates: in a study of 274 birthing women randomly assigned to enema or no enema groups, no difference in infection rates was found (Romney 1981), and the risk of neonatal infection was very remote (seven babies from each group showed signs of infection which may or may not have had to do with bowel organisms). Another finding of this study was that the two groups had similar durations of labor, contradicting the notion that enemas shorten labor.​

אם פי 3

New member
ובתרגום חופשי זריז

לחלק מהנשים תהיה יציאת צואה בלידה, בין אם השתמשו בחוקן ובין אם לא בעיקר בשלב ההתחלתי ובשלב הלחיצות. העדויות הקיימות מראות שחוקן למעשה לא מפחית את הסיכוי ליציאת צואה בלידה ולא לזיהום צואתי, בעוד הם גורמים לכאב מסוים וחוסר נוחות אצל היולדת [הערה: כאן מדובר בעיקר על חוקן במים הניתן לכל היולדות כשגרה, ולא על השפורפרת ועל בחירה אישית בחוקן. MP3]. בנוסף, צואה בלידה לא מגבירה את הסיכון לזיהום ולא מקצרת את הלידה [במקור יש תאור של מחקר, שלא תרגמתי. MP3].

marcyg

New member
אני דווקא בעד נרות גליצרין בבית...

לפעמים כשהמעיים מלאים בלידה הצירים כואבים יותר וקשה יותר לראש התינוק לרדת. הנר משחרר אותך בצורה עדינה. עצם השיחרור הזה יכול גם לקדם את התהליך וישיבה על האסלה מאד פותחת ומשחררת את רצפת האגן ומפעילה את רפלקס האקספלסיבי שגורמת ללידה. מה גם, יש נשים שמרגישות יותר משחררות בלחיצות אם הן חושבות שלא יצא להן קקי אם כי זה ממש לא מבטיח). מי שלא מרגישה נוח עם חוקן אונר שלא תעשה...אין שום סיבה רפואית לעשות וזה גם לא כדרך הטבע... סתם משהו שיכול להקל על מי שזה מתאים לה.

אני עשיתי כשנכנסתי לחדר לידה- שאלו

אם אני רוצה ואמרתי שכן וזהו. לא רואה סיבה להתעסק בזה יותר מדי כשכל התהליך הוא כמה שניות וזהו.

למעלה