שאלת השאלות . . .

לא הייתי משנה כלום!ה` הכי רחום שיש!

זה שאלה לא במקום! אין אדם שיכול להגיד שהוא יותר חכם!הגולם לא יכול לקום על יוצרו... אז להרגיע!ומיד!

שנה שלמה

אמרו לך לחיות עם השאלה לליל הסדר, אבל כשהגיע הסדר היית עסוק בכרפס ובחרוסת ובאיפה אבא החביא את האפיקומן, ושכחת מהשאלה. אין מה לעשות אין קיצורי דרך תצטרך להמתין עוד שנה.

אתם יכולים . . .

להיות רגועים, לא באמת התכוונתי לשאלה הזאת אלא סתם רציתי לראות את הדעות שלכם ועמדתם במבחן. ;-‏)‏

קליט

New member
אני עדיין די תקוע באיזה שאלה ששאלתי כאן פעם...

אם הייתי אלקים עם טיפת השכל שיש לי - לא הייתי בורא את העולם . לא שוה לי שאנשים ויצורים יסבלו גם אם חלקם יזכו בגן עדן לנצח נצחים . אבל מסתבר מאוד שלנשמות שלנו יש שיקולים אחרים והם הסכימו לרעיון הזה, בכל זאת כולנו נזכה לחיי נצח נעלים ומאושרים, ומי שלא יזכה אז הנשמה שלו יאבד כמדומני והוא לא ירגיש את הפיספוס לנצח .

לבלב

New member
זה נושא בענייני אמונה

אכן בהתחלה כך העולם נברא, אבל לאחרי חטא אדם הראשון, והבאים אחריו, ישנה סיבה לכל דבר, סבל, או גורל מסויים שכל אחד עובר. לפי האמור במס' אבות - "על כורחך אתה חי וכו'" - כנראה שלא שואלים את הנשמות והאם קיים פיספוס? כבר נאמר - "לא ידח ממנו נידח"....

קליט

New member
השאלה שלי

אם העולם הזה גורם סבל ליצורים אז למה הוא נברא ? . . . ולמה יש לאדם (ולאדם הראשון) את האפשרות לחטוא ולסבול בעולם הבא ? . . .

זהו שאצלי. . .

זו בכלל לא שאלה אלא כמו שכבר הבהרתי סתם שאלתי את זה כי פשוט רציתי לראות קצת את הדעות וההשקפות של החבר‏`‏ה פה.

סילה 120

New member
איך אתם מסוגלים

לענות על שאלה כזאת?? כולי פחדים...שאלה של כופרים.

קליט

New member
דומני שזה גמרא מפורשת

‏טוב לו שלא נברא משנברא, ועכשיו משנברא יעסוק בתורה ובמצוות . . .

למעלה