שאלנ לגבי חופשות

פריננס

New member
שאלנ לגבי חופשות

אני יודעת כי לעובד יש כ 10 ימים בשנה , וכל שנה יש איזשהי תוספת, אולי מישהו יודע כמה ?? ונניח שעבדתי כשנה דרך חב' כח אדם ולאחר מכן עברתי להיות עובדת חברה , האם הוותק בהיותי עובדת כח אדם נשמר כלומר מבחינת ימי החופשה זה מקנה לי נק' זכות כלשהי ?

לדעתי את טועה...

עד כמה שידוע לי ימי חופש הן תוצאה של שעות עבודה. אם את עובדת כל יום מ7:00 עד 22:00, יהיו לך יותר ימי חופש (שגם ה ן מגיעים בשעות) מאשר אם את עובדת מ8:30-16:00. לגבי השאלה השניה שלך, התשובה היא לא. תפדי את ימי החופש מחברת כ"א, אחרת הם ירדו לטמיון...

פריננס

New member
אני לא חושבת שימי חופש

הן תוצאה של שעות ובכל אופן זו לא הכוונה אני עובדת כשנתיים בחברה וסתם עלה בראשי המחשבה האם הוותק שצברתי כשנה שעבדתי דרך כ"א כולל גם ימי חופשה כי מבחינת פנסיה הוותק כן נשמר.

אצלי זה לא תפס

בחצי השנה הראשונה שלי בחברה בה אני עובדת, הייתי עובדת כ"א, וקיבלתי 10 ימי חופש בשנה. לאחר מכן הפכתי לעובדת של החברה עצמה, ונמסר לי שהוותק לא ייחשב לי לצורך ימי חופש (אבל כן לצורך פנסיה, דרגות וכו'). אמנם ניסיתי לשנות את רוע הגזרה - אבל נתקלתי בקירות עקשניים במיוחד. בקיצור, במשך שנה וחצי הייתי זכאית לבסך הכול 10 ימי חופש...

Darth Foofoo

New member
אוקיי זה עובד ככה

קודם כל הכל תלוי בהסכם שלפיו את עובדת . אבל אם את עובדת רגיל : שבוע עבודה של 5 ימים במשרה מלאה מקבלים 0.85 יום לכל חודש עבודה . שבוע עבודה של 6 ימים במשרה מלאה מקבלים יום שלם לכל חודש עבודה . שבוע עבודה של 7 ימים במשרה מלאה מקבלים 1.5 ימי חופש לכל חודש עבודה . אני חושבת שאחרי השנה השלישית מקבלים ימים נוספים , אבל שוב , הכל נתון למו"מ , בחוזה העסקה שלך מול המעסיק. לגבי ימי עבודה צבורים , עד כמה שאני זוכרת חברת כח האדם צריכה לפדות לך אותם בכסף כי את לא מועסקת דרכם יותר או מול הבוס שלך , שתקחי את הימים וחברת כח האדם תספוג אותם בהמשך ההתקשרות שלהם מול הבוס. כך או כך הם שלך .

זה נכון רק להסכם קיבוצי

בחוזה אישי יכולים להיות תנאים אחרים למשל, ההורים שלי זכאים ל-30 ימי חופש בערך בשנה בעלי זכאי ל-18 עפ"י החוק לא יהיו פחות מ-10 ימים בשנה, או כמו שאמרת 0.85 ימים לכל חודש עבודה אך יכולים להיות יותר

למעלה