שאלות קצת דחופות!!

משהי17

New member
שאלות קצת דחופות!!

1.מה עושים עם ילדה בת 10 שמשקרת הרבה על דברים שאין לה תועלת בהם בכלל!! 2.מה עושים עם ילד בן 14 חסר טאקט בעליל.ומה זה אומר חוסר טאקט??

גרא.

New member
משהי17,שאלות:את האחות הגדולה?איך מעורבים כאן

ההורים? וכיצד הם מגיבים.בנוסף,רצוי שתתארי משהוא משקריה של הנערה בת ה-14,ודוגמא אופיינית למה שאת מכנה "חוסר טאקט"..

משהי17

New member
משהו שקצת לא היה ברור מספיק

בקשר לבת היא בת 10 ואני החונכת שלה.דוגמא: אמרתי לה לשאול משהי משהו והיא אמרה לי תשובה ואח"כ אמרה שהיא סתם שקרה ושוב פעם היא ענתה תשובה שיקרית ואז אמרתי לה מה היה באמת והיא ענתה שהיא מפחדת לומר לי כי בסוף יצא לה שקר.(היא נראה לי לא שולטת על זה) ועשיו בקשר לאחי שהוא בן 14 אימי נפטרה ואבי לא גר איתנו והדוגמא לחוסר הטאקט שלו אחי הסתפר והוא אמר לו בפנים:"איכככככככס איך הסתפרת!!" (זה עוד "בקטנה")

גרא.

New member
משהי17,בת העשר,ללא ספק בתוך תהליך ההתבגרות

שלה,נמצאת עצמה בעיצומם של שינויים פיזיולוגיים,רגשיים,חברתיים והתלבויות לגבי עצמה וזהותה.במצב כזה שקרים מהסוג שתארת יכולים לשקף גם בלבול במציאות,ואז השקר הוא אחד התוצאות,גם נסיון להתחמק מאחריות שהיא לא יודעת כיצד להתמודד איתה,גם ביטוי לחשש מפני תוצאות של אי עשייה של מה התבקשה,כפי שאת עצמך כתבת שהיא אמרה.בכל מקרה,שקרים בגיל הזה,אינם מעידים על חוסר מוסריות,או על ערכים קלוקלים..אלא בכל מקרה שאת מודעת לכך שהיא משקרת,את יכולה לדבר איתה על כך,לא בסגנון של "למה את משקרת",כי זה יגרום מיד לתגובות התגוננות,אלא לבקש לספר על הארוע..מה היה,מה אמרה,מה הגיבו,,ואיך היא מרגישה לגבי זה.זה עדיף.לגבי אחיך.צר לי לומר,זה סגנון דבור המתאים לנער בגיל ההתבגרות.כך מדברים חבריו,וזו לא שאלה של חוסר טקט,אלא דווקא סוג דיבור "סחבקי".ממליץ לך לקרוא את ספרו המצויין של אבנר זיו "התבגרות",ממנו תוכלי להבין כמה וכמה התנהגויות אופייניות של מתבגרות ומתבגרים.

למעלה