שאלות לד"ר יובל געש

cookie1

New member
שאלות לד"ר יובל געש

בנושא כירופרקטיקה וכאבי גב. ד"ר געש יענה על שאלותיכן בסביבות השעה 21:30.

כאבים בעצם הזנב

ד"ר געש שלום רב, בימים האחרונים אני סובלת מכאבים בעצם הזנב. הם מקרינים על הישבן ומקשים על שכיבה, ישיבה והליכה. אני חוששת שזה רק ילך ויגבר (אני רק בשבוע 30). יש מה לעשות נגד זה ? עיסוי באיזור לא עוזר כי זה דיי פנימי. תודה!

אמאללה

New member
כן כן גם אני סובלת מאותה תופעה../images/Emo7.gif

שבוע 40+1 ומזה מס' ימים סובלת מכאבים חזקים בעצם הזנב, תאור מדוייק של גדולה מאושרת מנסה מס' תרגילים - לא ממש עוזר, כמו כן הבנתי שזה מורה על זה שהעובר הפוך????? שוכב בתנוחה של עורף לאחור. באנגלית קוראים לתופעה "back labor" מה אפשר לעשות ???? האם הלידה קשה יותר במצב זה?????

כאב בישבן ובעצם הזנב

שלום לך, כאבים בעצם הזנב ובישבן בזמן הריון נגרמים בדרך כלל בגלל תפקוד לקוי של מפרק עצם האגן ועצם הזנב. אפשר לטפל בכך ע"י כירופרקטיקה הכוללת מתיחות ואיזון של המפרק. בהצלחה,

noga30

New member
היו לי מעין קנאקים בחוליות המותן

הרגשתי שמשהו כאילו תקוע ומשתחרר בזמן שהייתי מתהפכת במיטה, דבר שלפני ההריון לא קרה לי אף פעם. ממה זה נובע?

רלקסין

בזמן ההריון עולה רמת הורמון "רלקסין" שגורם למפרקים להיות גמישים וחופשיים יותר ולכן גם יכולים להופיע קנקים בין החוליות. בברכה,

marcyg

New member
שלום דר' געש! "back labor"...

האם יש טעם להפנות לכירופרקט אישה בסוף הריונה עם "back labor" שנובע ממצג עובר POP- posterior occipant presentation (עורף לאחור).

כירופרקטיקה ל back labor

כן, הטיפול במפרקי השלד להפחית את הכאבים וגם יכול להועיל ולשפר את תפקוד האגן ועמוד השדרה בזמן הלידה. בברכה,

אילת27

New member
לד"ר יובל געש

אני בשבוע 34+5 ויש לי כאבי גב שהולכים ובאים וגם הבטן שלי מתקשה לי כל הזמן וקשה לי לנשום י שלך פתרון בשבילי?

פני לכירופרקט לבדיקה

שלום אילת, המידע שכתבת אינו מספיק כדי להבין מהו מקור הכאבים. אני מציע שבשלב זה תפני לכירופרקט לבדיקה וכשתדעי מה הבעיה בוודאי גם יוצע לך טיפול לכאבים. בהצלחה,

שאלה בעניין גב תחתון

ערב טוב ד"ר געש! שבוע 17, ומלפני שבועיים התחיל לי כאב בגב התחתון, זה בעיקר שאני קמה מישיבה. זה נורמלי לשבוע זה של ההריון?

האם לחיות עם הכאב?

שלום, כאבי גב בכל שלב שהוא לא צריכים להתקבל כדבר נורמאלי. למרות שכל אשה שניה סובלת מכאבי גב בהריון לדעתי ניתן לשנות את הסטטיסטיקה הזו. בהריון העומס על עמוד השדרה גדל בצורה משמעותית אבל ניתן להקטין אותו וגם למנע את הכאבים ע"י תרגילי מתיחות, התעמלות מתאימה וטיפולי כירופרקטיקה בעמוד השדרה. אל תקבלי את הכאב כדבר שצריך לחיות איתו מעכשיו עד סוף ההריון. את יכולה לפנות לכירופרקט שיציע לך דרכי טיפול בבעיה. בהצלחה,

מ ט ר נ ה

New member
גב תפוס

האם מותר לעשות טיפולים כירופראקטיים בתחילת הריון (שבוע 7-8)?

כן

כן, אבל חשוב שהכירופרקט יודע שאת בהריון. ישנן שיטות טיפול בכירופרקטיקה שהן עדינות ומתאימות במיוחד לשלבי ההריון השונים. בברכה,

cookie1

New member
רק רציתי להמליץ

מתחילת ההריון אני סובלת מכאבים באגן, מה שממש הפריע לי ללכת ולשכב. כרגע אני מטופלת אצל ד"ר געש וההקלה הורגשה מיד אחרי הטיפול הראשון. פשוט שווה לנסות, חבל על כל דקה של סבל.

למעלה