שאלות לגבי פנסיה והפרשה לפיצויים

• פותח הנושא royik
  • פורסם בתאריך

royik

New member
שאלות לגבי פנסיה והפרשה לפיצויים

שלום רב
יש לי מספר שאלות:
1. האם ההפרשות לפיצויים שנכללות בהעברה לפנסיה לחברת ביטוח נשארות אצל העובד למרות שהוא עוזב לפני שתמה שנת עבודה והוא מתפטר?
2. אם גיליתי שיש הפרש בין הסכומים שהועברו בפועל לבין הסכומים שרשומים בתלוש משכורת לפנסיה, האם תלוש המשכורת קובע? גם אם הוא שגוי? כלומר, השאלה היא אם אני מגלה אחרי חצי שנה שהסכום בתלוש משכורת שהועבר לפנסיה אינו נכון, והמעסיק טוען שהכל בסדר ורק טעה בחודש מסויים, האם עליו להעביר את הסכום שרשום בתלוש או להסתפק רק בסכום החוקי שצריך להיות מועבר?
תודה רבה!

מדון

New member
בשנת 2008 חלה חובת פנסית חובה כללי במדינה

ההפרשות לפני הרפורמה למי שהיה קרן פנסיה
הן 6% פיצויים 5% תגמולי מעביד ו5% תגמולי עובד (בסיום עבודה המיביד יש חובה להשלים ל 8.33% )
לפי שכר ללא נסיעות ושעות נוספות
לביטוח מנהלים ההפרשות הן
8.33% פיצויים 5% תגמולי מעביד ו 5% תגמוליי עובד
לפי שכר ללא שעות נוספות ונסיעות
משנת 2008 לפנסית חובה ההפרשות הן ראה הפרשות מצורפות בקובץ

לכן מה שיש לך לעשות לבדוק את מה שרשום בתלוש לאומת מה שהיה צריך להיות מופרש
בדוק ע"י ברשה מהקרן את ההפרשות שנעשות לקרן שלך לפי חודש בשנת 2011 ו 2012 ישרות מהקרן או חברת הביטוח
אם הועבר פחות יש להודחיה למעביד בכתב מידית לתקון הטעות

royik

New member
תודה על התשובה אך עדיין לא הבנתי

האם "הפרשות המעביד לפיצויים" נשאר אצלי גם כשאני מתפטר? הוא יכול לקחת את הכסף הזה ממני?

אם היה לי קרן פנסיה לפני שהתחלתי לעבוד במקום העבודה, כמה הייתי צריך לקבל על שנת 2011? על פי מה שרשום בטבלה (על פי חוק פנסיה) או לפי האחוזים שרשמת בהתחלה?

בקשר להפרשות, באחד מהתלושים היה כתוב (מסתבר שזה היה בטעות) סכום גבוה מידי
האם אני יכול לדרוש את הסכום הזה שכתוב בתלוש או שהמעביד יכול להעביר לי רק את הסכום שצריך להיות?

תודה

מדון

New member
ניראה לי שאין אתה מבין את צו ההרחבה

אנני יודע מתי התחלתה לעבוד אצל המעביד הנ"ל אבל
אם היה לך קרן פנסיה קודמת האם אתה יודע כמה ב% היו לך ההפרשות אצל המעביד הקודם
לפי אותם % המעביד היה צריך להמשיך להפריש לך או אם התאריך השתנה כמו בטבלה ששלחתי לך מצורף אז יש לשנות לפי זה

אם היה לך קרן קודם על המעביד החדש היה להתחיל להפריש לך לקרן שלך 3 חודשים מיום התחלת העבודה והתשלום צריך להיות קטרואקטיבי
מיום התחלת העבודה
כאשר עבד מפוטר על המעביד יש חובה רק בקרן פנסיה להשלים את חוסר הפיצויים מיום התחלת העבודה ועד ליום הפיטורין כולל תקופת ההודעה המוקדמת אם אתה עובד אותה
לפי החוק הפיצויים היום במדינת ישראל לא נתנים להשבה למעביד
במידה ואתה תתפטר את לא זכאי להשלמה של 2.33% אבל אתה תקבל את כל הכספים שנצברו בקרן
לגבי החודש שבו המעביד הפריש לך יתר על המידה אתה לא יכול לדרוש שזה יהיה בתלוש על המעביד לשלוח מכתב לחברהת הפנסיה ולהודיעה להם על הטעות , אין אפשרות להנות מטעות של מעביד

royik

New member
אני מודה לך על התשובה אך ברצוני לוודא -

אם אצל המעסיק הקודם, קיבלתי הפרשה של 8% לפיצויים ואצל המעסיק החדש ההפרשה הייתה רק 5%
ואצל המעסיק הקודם ההעסקה נעשתה באמצעות חוזה אישי ואילו אצל המעסיק החדש ההעסקה התבצעה לא על פי חוזה אלא על פי החוק
האם אני זכאי לקבל את אחוזי ההפרשה על פי המעסיק הקודם?
ואם גיליתי את זה רק עכשיו, אחרי חצי שנה, אני זכאי לקבל רטרואקטיבית את כל הסכום על הפקדות מחודשים קודמים?
תודה

מדון

New member
בנוסף לתשובתי אני מסין שמעביד הנוכחי הוא

המעביד שקודמו כבר הפריש לך פחות ולכן יש לך זכות לתבוע את המעביד הקודם על אי קיום ההפרשו לפי צו ההרחבה
ולכן יש להוציא מכתב למעביד הקודם לפני הגשת תביעה לבית הדין לעבודה מה שניקרא מכתב אזהרה לפני הגשת תביעה
רצוי גם אחרי שישלח המכתב או לפניו לדבר אלו ואז לפעול אם המכתב תלוי בך

למעלה