שאלות לגבי כלב רחוב....

talkk

New member
שאלות לגבי כלב רחוב....

כפי שידעתם (או שלא) יש לי כלבת פודל זעיר בת 3 וחצי. לאחרונה החלתי לשים לב לכלב רחוב חום היחיד בישובי (כל שאר חיות הרחוב -חתולים), יש לנו 7 רחובות, כך שאני יודעת זאת בודאות. חשבתי לבקש מההורים לאמץ אותו כמתנה לפסח, ז"א, שכל מחיר הסירוס+ חיסונים, זה יהיה במקום המתנה, כי הרי הכלב עצמו לא יעלה כסף
עכשיו, אבא שלי לא התנגד, אבל הנה הגיע המשימה הקשה - לשכנע את אמא שלי. אז הנה הטיעונים, ורציתי שתגידו לי מה אתם חושבים: *יספק חברה לשטרודל (הכלבה שלי) *קטן כמוה *נקיים מצווה בדרך *עבר התעללות (יש לו מן הליכה מצחיקה בטירוףףףףף שכנראה נובעת מהתעללות), ובכך נציל אותו... *אינו תוקפני (הוא די חברותי) *מסכן, נאלץ לסבול קור מקפיא, אינו מכיר בית אוהב. *לאחר הסירוס יהיה חמוד. ולשאלות: 1. אם אני אבריש אותו מדי יום, אז יש סיכוי שהוא ישיר בקושי שיער כמעט כמו פודל??? *תגידו שכן, תגידו שכן* 2. איך אני יכולה לדעת בודאות שהוא כלב רחוב??? אין לו קולר, והוא נראה מסתובב ברחוב לעיתים תכופות... אבל עדיין, אני לא רוצה לגנוב כלב... 3. כמה עולה סירוס+כל החיסונים? 4. אתם חושבים שהוא ושטרדול יכולים להסתדר? תודה רבה רבה, ואנא - עזרו לי לקיים מצווה! טל

מנסה לענות לך!

1. אם הלכב הוא פודל ותברישי אותו יום יום אז יש סיכוי שהוא לא ישיר שיער אבל אם הוא סוג אחר (את צריכה לברר איזה סוג הוא) אולי הוא כלב שמשיר הרבה שיער ואז את בבעיה. 2. הטיפים הכי טובים שאני יכולה לתת לך כדי לדעת אם הכלב הוא כלב רחוב הם קודם כל לעקוב אחר הכלב ולראות אולי הוא כל פעם חוזר לביתו ואז שוב יוצא וגם לקחת אותו לוטרינר ולבדוק אם יש לו שבב. 3. סירוס כיום עולה בסביבות ה-300 ש"ח (למיטב ידיעתי) וכל חיסון אצל וטרינר אמור לעלות בין 90-130 ש"ח (ויש כמה חיסונים שחייבים לעשות). 4. אם הכלב הוא באמת טיפוס נחמד ואם הכלבה שלך חברותית אז בטח שהם יכולים להסתדר! בהצלחה!!

natalyrst

New member
היי...

אני אענה לך על השאלות, אבל לפני זה אני רק רוצה להביע את הערכתי כלפייך, כי אם תצליחי לשכנע את אמא שלך ותאמצו את הכלב, את ממש מצילה חיים! 1. נשירה יש לכולם. גם לבני אדם, וזה לא דבר שאפשר לעצור. אבל! סירוק יומיומי בהחלט יכול להפחית את כמות השיערות שינשרו. אם זה מה שיטריד את אמך תאמרי לה שהוא פשוט לא יעלה על הספות וכו'. מעבר לכך, יש מברשות מיוחדות שמורידות שיערות מבגדים. 2. אני לא חושבת שתוכלי לדעת בוודאות שהוא כלב רחוב, אבל אם את אומרת שאת רואה אותו מסתובב ברחובות כבר תקופת מה, ללא קולר, אני לא חושבת שיש לו בית, במיוחד אם הוא נמצא בחוץ בלילה הקר (את תמיד יכולה לשים מודעה ולפרסם שהכלב נמצא, ולראות אם מישהו יענה). 3. לגביי סירוס וחיסונים באמת שאין לי מושג, אבל אני יודעת שיש מקומות ועמותות מסויימות שנותנות את הטיפול במחירים מוזלים. אם תצטרכי מידע מפורט יותר את יכולה לפנות למאיה, מנהלת פורום כלבים (708) 4. מניסיוני, זכר ונקבה מסתדרים. אם הוא יהיה מעוקר בכלל לא צריכה להיות איזו בעיה. אני מניחה שיקח יום-יומיים עד שהם ממש יכירו והכל, אבל לי יש זוג פקינזים שהם חברים הכי טובים! זכר ונקבה
תעדכני אותנו אם אמא שלך משתכנעת ותדגישי לה הרבה זו הצלת חיים
בהצלחה 3.

Niti

New member
מניסיון...

הכרתי חולדה בפינת החי בבית הספר (לפני 8 שנים), ואז רצו להחזיר אותה למעבדה. לא יכולתי לסבול את המחשבה שיעשו שוב ניסויים בחולדה שכ"כ אהבתי, אז אספתי מלא תמונות של ניסויים בחולדות, והראתי להורים שלי, אמרתי להם שזה מה שיעשו עכשיו לחולדה שלי, ואם הם מסוגלים לקחת על עצמם את האחריות לזה, למרות שהם יכלו להציל אותו. יום למחרת קיבלתי את החולדה, לגדל אותו בבית. גם מצאתי כלבה פעם ברחוב, ועבדתי על אותה טכניקה כדי שההורים יסכימו שאאמץ אותה- מה יקרה לה אם אשאיר אותה ברחוב, ושהיא צולעת ומסכנה... שווה לנסות. בהצלחה!

האפי לי

New member
תשובות

1. אם תברישי אותו כל יום הוא באמת ישיר פחות שיער, גם לסוג המזון של הכלב יש השפעה על נשירה בכל זאת הוא עלול כן להשיר יותר שיער מפודל, כמה יותר קשה לי להגיד בעיקר בגלל שגם פודלים משירים רק הרבה פחות מכלבים אחרים, סביר להניח שבסדר גודל דומה. 2. לוקחים את הכלב לוטרינר הרשותי ובודקים האם יש שבב אם אין שבב אין לכלב בעלים ואז צריך לחסן ולשבב אם יש שבב מאתרים את הבעלים ובודקים האם הוא אבד נגנב נזרק או הוזנח. 3. בעמותות יש עיקורים וסרוסים מוזלים. פני לעמותות ותשאלי כמה הם דורשים לסירוס, אני חושבת ש200 חיסון כלבת אם אני זוכרת נכון עולה אצל הוטרינר הרשותי 80 ש"ח שאר החיסונים ניתן גם לעשות בעמותות במחירים זולים מאצל וטרינר 4. 99% שכן אם את שואלת סימן ששטרודל היא לא כלבה קשה. הכלב שלי למשל מאוד מאוד קנאי ורכושן אבל גם הוא מסתדר עם כלבים שבאים להתארח אצלינו באופן קבוע. אם היא ידידותית לכלבים זרים זה בכלל יהיה קל, לפעמים הכלב הותיק טיפה מקנא, חשוב לפנק אותה אפילו יותר מאת הכלב החדש כדי שלא תחשוב ששכחתם אותה או שמזניחים אותה. כל הכבוד על הלב הרחב

talkk

New member
הם מכירים אחד את השני ../images/Emo13.gif

בטיולים השבועיים שלנו ברחבי היישוב, אנחנו פוגשים אותו תמיד,והוא מרחרח אותה... וכשהיא הייתה מיוחמת (לפני חמישים ומשו שנה) אז הוא היה בא תמיד, ואני כל פעם רואה אותו במקום אחר... והוא נראה כזה מסכן... בעיקרון, די קל לראות כלב רחוב - מוזנח, עור ועצמות, פחדן... אבל הכלב הזה אומנם סוווופר מוזנח, ומלא קרחות, הוא די פחדן, ועד שהצלחתי לגרום לו לההתקרב אליי פעם אחת ללטף אותו, אז גם אז כל נגיעה שלי בו נראתה כאילו היא כואבת לו, כאילו יש שמה פצעים והוא בכה בכי חרישי כזה, למרות שכשכש בזנב, אבל בעיקרון הוא שומר מרחק של 4 מטרים לפחות מאנשים, אבל הקטע - הוא די שמן. ז"א, הוא לא ממש שמן, אבל באיזור הצלעות והריאות הוא נראה שמן, ואילו מאחורה קצת יותר רזה, אבל העצמות שלו לא בולטות.... האם זה אמור לרמז לי על משהו????? שוב תודה רבה, ואבא שלי כבר השתכנע, כתבתי מכתב סופר מרגש לאמא שלי בצירוף סיפור מאוד מזיל דמעות באנגלית על הרגשה של כלב שמזניחים אותו, שבהתחלה הוא היה החבר הכי טוב, עד שבאה קריירה, ואישה, ותינוקות וילדים, ומעבר לדירה, והמכלאהההה וממש בכיתי, מאוד מרגש, אני אחפש את הקישור, אם מישהו מכיר קוראים לזה: ?How Could You טל

למעלה