שאלות דחופות

• פותח הנושא ilee
  • פורסם בתאריך

ilee

New member
שאלות דחופות

הי. האם חברה שלי שהיא: אם חד הורית בת 37 יכולה להיות פונדקאית שלי? היכן ולאן אני פונה ע"מ להתחיל בכל התהליך. זה מאד מאד דחוף מכיוון שטיפול זה (IVF ה-13 שלי) מלווה בדימום כך שרק אוכל להקפיא עוברים ולהעבירם לפונדקאית. המון תודה .

תשובה

הי, באופן עקרוני פונדקאית יכולה להיות אם חד הורית, עד גיל 38 ובת דתה של האם המיועדת. ולכן אני מנחשת שבכך החברה שלך מתאימה. מבחינת התהליך - שווה להקדיש מחשבה עד כמה נכון לחברות בינכן שהיא תהיה האם הפונדקאית שלך (מבחינת אמון, גבולות, הקשר לאחר הלידה, ועוד) יש לכך כמובן יתרונות וחסרונות - וההחלטה היא שלכן. יש 2 מרכזים פרטיים שאפשר לפנות אליהם, או לעשות את התהליך לבד (אחד המרכזים הוא של מירבי, מנהלת פורום זה - ושווה לבדוק אתה). יש הרבה מידע בפורום, במאמרים ובאתר של משרד הבריאות. שלבי התהליך בגדול: 1. אישור ראשוני של הזוג. לשם כך אתם זקוקים למכתב של הגניקולוג, שקובע שאת לא יכולה להרות. (באתר של משרד הבריאות, יש טופס מספר 6 - אותו צריך הגניקולוג שלך למלא). 2. הכנת תיק לועדה, לשם אישור הפונדקאית שלכם, אישור שלך ושל בעלך ואישור ההסכם בינכם (בשלב הזה יש מעט בדיקות רפואיות, אבחונים פסיכולוגים ועוד קצת אישורים ממשרד הפנים והמשטרה). 3. לאחר אישור הועדה- מתחיל החלק החשוב באמת - החלק הרפואי, להחזרת העוברים לפונדקאית -> הריון..-> לידה.. -> חיתולים.. -> אושר גדול ... את מוזמנת לשאול כל דבר נוסף. זהו אמנם תהליך מורכב, אבל יש לו תוצאה ששווה את המאמץ. מאחלת לכם המון המון הצלחה!!!

ilee

New member
אז איך אני מתחילה....

ממי אני לוקחת את הטופס מהקופה במכבי? לאן אני שולחת אותו . מי מכין את האישורים ובאיזו ועדה מדובר כלומר למי אני שולחת את כל זה . אני רוצה לטפל בזה כמה שיותר מהר . המון תודה אילי.

למעלה