שאלות בקשר לשרות במשטרה

שאלות בקשר לשרות במשטרה

שלום לכולם (אני מקווה שזה הפורום הנכון לשאלות) יש לי כמה שאלות בקשר לשרות במשטרה 1. האם שוטר בסיור יכול במשך הזמן להחליף תפקיד כגון בלש או חוקר ועוד? 2. האם אפשר לעבור בין המרחבים השונים, במה תלוי מיקום התחנה בה משרתים? 3. מה כוללת השנה הראשונה של מתגייס? 4. מה קובע את משכורת השוטר הותק, הפעילות, ההשכלה וכו'. כמה בערך מקבל שוטר בחודש בשלוש השנים הראשונות ? 5. האם ניתן לפטר שוטר (בהנחה שלא עבר על החוק כמובן) בגלל קיצוץ של תקנים בכל זמן נתון, או מדיניות משרד לביטחון פנים לקיצוצים? (בטח יהיו עוד שאלות בהמשך) תודה רבה

נרקוזה

New member
אענה על מה שאני יכול

1. בהחלט כן, זה מקובל ותלוי בעיקר ביכולת האישית והקשרים שיוצר השוטר, במפקדיו ובתקנים. 2. בהתאם למקום המגורים או דרישות הגיוס בהתאם. תלוי מאוד במגמת קידום ותפקידים אפשריים (בעיקר לקצונת הביניים). 3. לא יודע לענות, ההכשרה והשירות שלי היו "אחרים" וההיכרות עם המסגרת המשטרתית היתה במסגרת סמוכה. 4. דרגה, וותק, הכשרות, השכלה, תפקיד (בכללו תוספת סיכון), בנוסף ניתן לעשות "עבודות בשכר" אבל זה נתון נזיל. השכר הבסיסי נמוך מאוד ואינו מתגמל בכלל על עבודת השיטור בעיקר כשמדובר באנשי שטח. 5. ניתן אבל לרוב לא קורה משום שיש מצוקת כ"א במשטרה בד"כ. לאחרונה שמעתי מחברים על מגמה של צמצום במתנ"א ומצד שני יש גיוסים ליחידות ותפקידים רבים במ"י כך שקשה קצת לדעת ספציפית. אם שוטר נחשב לשוטר טוב, יש לו אופק קידום והוא מוערך, אינני חושב שימצא את דרכו החוצה בקלות, אם כי אין לדעת. מעבר לכך, דע כי זו עבודה כפויית טובה -בעיקר לתפקידי שטח שאינם יוקרתיים בהגדרה- השכר אינו מתגמל על העבודה, אתה מתקבל בציבור באופן אמביוולנטי ועל כל אזרח מרוצה יש עשרה ששונאים אותך, סביבת העבודה מורכבת לעתים קרובות מחומר אנושי שבחלקו רחוק מלהיות המיטב שבמיטב (לא גורף אבל נפוץ ותלוי מה התפקיד ובאיזה מסגרת), מצויינות אינה ערך בעל דגש מעשי רב, אתה עובד מול אוכלוסיות שיעשו לך את החיים ואת ביצוע התפקיד קשים ואף מסכני חיים, דרגי הפיקוד הבינוני \ גבוה מושפעים משיקולים של פוליטיקה אירגונית לעתים קרובות, אתה פועל תחת מגבלות חוקיות לא קלות ולא פשוטות ואתה חשוף לתביעות ואישומים, הרבה פעמים מתקיים קונפליקט בין ביצוע התפקיד והליכה על התחום האפור לטובת הציבור ושמירת הישבן שלך מצד שני. הסיפוק גדול ככל שהתפקיד יותר מאתגר וזה ממכר למדי, יחד עם זאת כפי שכתבתי לפני כן, התגמול בשכר וסביבת העבודה הלא פשוטה ולעתים לא קלה לא מפצים דיים את המשרת במשטרה. לא פשוט.. בהצלחה בכל מקרה בבחירה שלך.

למעלה