שאלון ההתמכרות

לקשמי

New member
שאלון ההתמכרות

עכשיו, אחרי הרבה זמן שלא מילאתי את השאלון שבקישורים, מילאתי אותו שוב ו... יש, אני לא מכורה
לפחות לפי תוצאות השאלון. אבל עלתה לי מחשבה לגבי אחת השאלות שם. יש שם שאלה שהנוסח שלה הוא: באיזה תדירות אתה מרגיש שללא האינטרנט החיים היו משעממים חסרי תוכן וחסרי שמחה? (זאת בערך השאלה, לא יודעת אם ציטטתי אותה במדויק). ואני חושבת שהכוונה של מחברי השאלון היתה שאנשים מכורים יסמנו "תמיד" או לפחות "כמעט תמיד" בתשובה לשאלה הזאת ואילו אני חושבת אחרת: דווקא אדם שהוא מכור יכול לחשוב בדיוק את ההפך. אני למשל, למרות תוצאות השאלון, אני די מרגישה צמודה לאינטרנט ודווקא בגלל זה אני לפעמים חושבת שלולא האינטרנט לא הייתי מכורה ובגלל זה דווקא אז, החיים היו הרבה יותר שמחים ומלאי תוכן.

e-magine

New member
זה באמת מסובך

אני שמח שאת מרגישה עכשיו לא מכורה, כי את פה מוותיקי הפורום. ממתי את גולשת כאן? אם מישהו מצליח להיות באינטרנט כמה שהוא רוצה, קרוב לוודאי שלא ירגיש שבלי אינטרנט חייו היו חסרי תוכן או שמחה או משעממים. עוד שני דברים: אני משוכנע שכל מי שמכור, יש אצלו תופעת גלים או תנועת מטוטלת. קשה מאד להגיע למסכנה על סמך שאלה בודדה מתוך השאלון. כי לא אצל כולם סימני ההתמכרות זהים ולא לכולם אותו טיפוס של התמכרות.

לקשמי

New member
אני חושבת שזה גם עניין של מודעות

אדם שמכור ולא מודע לכך שהוא מכור, עלול לחשוב שלולא האינטרנט החיים שלו היו משעממים וחסרי תוכן. אדם שמודע לכך שהוא מכור, שהוא בעצם משועבד לאינטרנט, בדרך כלל ירגיש את ההפך, שלולא האינטרנט החיים היו יותר מאושרים, ואני חושבת שזה מה שקורה אצלי. אני בפורום הזה בערך מאז שאני באינטרנט, שזה שנתיים וחצי בערך, רק שבפורום הזה, זה גם היה עם הפסקות גדולות בהשתתפות שלי כאן ולא באופן רצוף.

דווקא מאד מעריך את השאלה הזו

ובהחלט כמוך מחפש לעיתים לדעת את מידת ההתמכרות שלי. מאד מרוצה שאני יכול לחשוב על החיים ללא אינטרנט כחיים מספקים כפי שהיו לי קודם. חיים ללא בני אדם יהיו חיים עצובים מאד. האינטרנט הוא רק כלי. גם כלי כתיבה וקריאה חשובים לי לא פחות מאינטרנט אבל אשרוד בלעדיהם (אכתוב בדם גופי...חחח). לפעמים אני חושב שאני הרבה יותר מכור לאנשים מאשר לאינטרנט. ולפעמים אני הרבה יותר מכור לכתיבה (הקלדה) מאשר לאינטרנט. לפעמים אני מנודה מהמחשבים בכלל למשך ימים מספר ואז אני מצטייד מראש בדפי כתיבה ובעטים רבים (ליתר ביטחון) ואני כותב וכותב וכותב.....

e-magine

New member
עמית, האם אתה מוכן לפרט קצת

על ההתמכרות שלך לבני אדם? האם זאת התמכרות שמפריעה לך באיזושהי דרך בחיים? היות ובני האדם הם "החומר", האם אתה צריך חומר חדש או שזה יכול להיות החומר הישן והמוכר לך? האם אתה מרגיש צורך להגדיל את המנות? אני כמובן מסכים לגמרי שהאינטרנט הוא רק כלי. רק כדי להזכיר, לפני שנים דנו כאן על סוגי ההתמרכרויות השונים שאנו מכנים אותם "התמכרות לאינטרנט". הסוגים העיקריים הם: התמכרות ליחסי אנוש וירטואליים ההתמכרות לפורנוגראפיה אונליין וסייבר סקס ההתמכרות להימורין אונליין ההתמכרות למשחקי מחשב ורשת ההתמכרות לקניות ומכירות פומביות אונליין ההתמכרות לטכנולוגיה ותכנות ההתמכרות לגרימת נזק (האקינג, יצירת והפצת וירוסים) ההתמכרות למידע ידע וחיפוש (מורעלות מידע) ההתמכרות לפירסום יצירה שכחתי משהו?

לא מצליח להימנע מחיוך../images/Emo13.gif

אכן ההתמכרות לאנשים מקשה עלי מאד את החיים. אבל אני לא בטוח שבני האדם הם כל כך חומר ואפילו במרכאות. מה שאני מרגיש שחשוב הוא להעביר מסרים בין בני האדם. להרגיש אחד את השני. לנסות לקרוא את המחשבות והרצונות של הזולת. לאהוב זה חלק מהענין. חברות וידידות זה בוודאי קשור. לחיות באי בודד זה באמת עצוב. אני כמורה מדבר אל אנשים אחרים ומנסה להבין. רוצה גם שיבינו אותי. תקשורת זו המילה. ואכן האינטרנט הוא כלי מאד מאד חביב שעוזר בדרך מאד מהנה ונוחה לתקשורת בין בני האדם אבל בוודאי שאינה הדרך היחידה ואינה הדרך הנעימה ביותר. היא אולי עשויה להביא לדרכים נעימות יותר של תקשורת. בוא נגיד ככה: לדבר איתך מאד נעים לי כאן מעל דפי הפורום אבל עוד יותר נעים יהיה לי אם תזמין אותי לקפה (אני כרגע בתל אביב). אני מקווה שבכך פירטתי מספיק. שבת שלום שתהיה לך עם המון אהבה ותקשורת.

e-magine

New member
בהחלט פירטת מספיק ../images/Emo13.gif

אני אזמין אותך לקפה, אבל זה כנראה לא יהיה היום ולא בת"א.

למעלה