שאלה

מצב
הנושא נעול.

EFRATY10

New member
שאלה

שאלה
האם אישה שנכנסה להריון מחוץ להריון מגבר שנשוי לאישה אחרת, תחשב לחד הורית בתלוש המשכורת?

שיר ורד

New member
איפה מופיע חד-הורית בתלוש המשכורת

שאלה
האם אישה שנכנסה להריון מחוץ להריון מגבר שנשוי לאישה אחרת, תחשב לחד הורית בתלוש המשכורת?
ועל מה זה אמור להשפיע לדעתך?

EFRATY10

New member
אני חד הורית,(גרושה)

ועל מה זה אמור להשפיע לדעתך?
אני חד הורית,(גרושה)
ולא מורידים לי מס הכנסה במשכורת, ויש לי גם הנחה בארנונה. רציתי לשאול מתוך ענין האם גם לאישה רווקה שנכנסה להריון מגבר נשוי מגיעות זכויות של חד הורית.

שיר ורד

New member
תשובה

אני חד הורית,(גרושה)
ולא מורידים לי מס הכנסה במשכורת, ויש לי גם הנחה בארנונה. רציתי לשאול מתוך ענין האם גם לאישה רווקה שנכנסה להריון מגבר נשוי מגיעות זכויות של חד הורית.
תשובה
גם לאם חד הורית מורידים מס הכנסה מהמשכורת, יתכן שאינך מגיע לסף המס. החוק לא מבדיל בין אשה שנכנסה להריון מגבר נשוי , רווק או גרוש או אפילו מתרומת זרע. החוק מתיחס למצבה המשפחתי (ובדרך כלל רווקה וגרושה דינם זהה) למספר ילדיה וגילם , והכנסתה .

EFRATY10

New member
אך לפני שנהייתי אם חד הורית

תשובה
גם לאם חד הורית מורידים מס הכנסה מהמשכורת, יתכן שאינך מגיע לסף המס. החוק לא מבדיל בין אשה שנכנסה להריון מגבר נשוי , רווק או גרוש או אפילו מתרומת זרע. החוק מתיחס למצבה המשפחתי (ובדרך כלל רווקה וגרושה דינם זהה) למספר ילדיה וגילם , והכנסתה .
כן הורידו לי מס הכנסה במשכורת.

שיר ורד

New member
מדובר במקרה גבולי

כן הורידו לי מס הכנסה במשכורת.
מדובר במקרה גבולי
היותך הורה יחיד, מקנה לך נקודת זיכוי אחת במס הכנסה. כך שאם קודם שילמת 178 ש"ח לחודש מס הכנסה או פחות, נקודת הזיכוי הפחיתה לך את מס ההכנסה לאפס.

מצב
הנושא נעול.
למעלה