שאלה

nir w

New member
שאלה

קודם כל שלום לכולם וכל הכבוד על הפורום החדש!! זה בדיוק המקום לשאול שאלה שמזמן רציתי ולא היה לי את מי: אני לא מבין כלום בכלכלה (אבל אני בד"כ לומד נושאים מהר יחסית..) ולאחרונה נתקלתי במונח "מט"ח" בכל מיני פרסומים שקוראים לך בהתלהבות לבוא לקורסים, ללמוד את הנושא, כי אתה יכול בקלות לעשות 4000 ש"ח בחודש רק מהשקעה בזה, בלה בלה בלה האם זה נכון? האם אנשים שמתעסקים בזה יכולים (בממוצע) לעשות כסף על בסיס חודשי או ששוב אני שוגה באשליות ,והיחידים שמגלגלים את הדולרים לכיס הם אלה שהציבור רץ לקורסים שלהם?

תשובה חשובה

לניר היקר שאלתה שאלה חשובה מאד, ואני ינסה בע"ה להסביר בצורה הטובה ביותר, אז ככה דבר ראשון אתה חייב לדעת ששוק המט"ח הוא שוק קשה מאד לא קל לעשות בו כסף, צריך שהיו לך כמה דברים חשובים לפני שאתה בוחר להתחיל. א.משמעת עצמית: קורה לא פעם לשחקני המט"ח שבמידה והם מרווחים קצת כסף, אז הם חושביםשהם חכמים גדולים ו"גילו שיטה להרוויח" ועושים שטויות ומפסדים את הכסף, או שהם מפסידים קצת כסף,ומגדילים סכומים כדאי לחלץ אתה הפסדים.. מה שצריך זה להכין אסטרטגיה ודבוק בה בלי לערב רגשות! בכלל!. (וזה קשה מאד זה החלק הכי קשה) ב. לימוד של השוק: אתה חייב להבין את השוק טוב מאד לפני שאתה זורק בריצפה עשרות אלפי שקלים, חוק: מי שלא מבין בשוק 100% מפסיד, אין אפשרות אחרת אפילו אם הוא "מהמר" נכון הוא יפסיד בגלל הרבה סיבות שהסוחרים הותיקים יודעים. ג. לבחור חברת מסחר מתאימה: יש כמה חברות בארץ שלא ראוי להם למכור ירקות בשוק הכרמל,והם מתעסקים אם מיליונים של שקלים של לקוחות, צריך לדעת לבחור בקפדנות את החברה בה אתה סוחר! אני נותן לזה לא פחות מ 70% בהצלחה שלך במסחר! ד.מלבד הקורס הבססי מאד שהם נותנים שהוא טוב רק להכיר את השוק, ולא להרוויח כסף, צריך ללמוד (עדיף מסוחר מקצועי ולא בקורס) ניתוח טכני וניתוח הודעות כלכליות, ולקבל טיפים על המסחר מה אסור ומה מותר... בקיצור זה לא "כסף קל" צריך עבודה רצינית ולהשקיע זמן ולימוד ומחשבה וכסף בסוף אפשר גם להרווח גם פי 20 ממה שכתבתה, אבל... אפשר גם להפסיד. לגבי שאלות יותק ממוקדות אשמח לענות לך במסרים (ולכולם) אבל כאן בפורום אני חייב להתנסח בזהירות, בהצלחה לכולם עמיאל פורקס מנהל הפורום

למעלה