שאלה

michal305

New member
שאלה

האם איידס עובר בנשיכה? אם כן, אז יש סיכון מסויים להעברת איידס בין ילדים בגן? כיצד אתה מסביר אם התשובה שלילית? בנוסף יש לי שאלה חשובה שאולי עדיף לשאול אותכם בפרטיות ולא בפורום. האם אוכל לשלוח אל ג'וני או אל הרופא מייל? תודה

Jony Jerusalem

New member
השאלה שלך היא בעצם נושא התחרות

מה שאת יוצרת פה זה סטיגמה. ילד בגן אין סיבה שהוא יהיה מסוכן וילדים בגן יכולים להעביר מליון וחצי מחלות אחרות ולא איידס. לכן, אין סיבה לבנות כזו סטיגמה על אדם שנמצא בגן יחד עם בנך הדבר לא במקום ואין ביסודו כלום. ו...תחשבי מה היה קורה אם היו מטביעים עלייך חותמת ?

michal305

New member
אני מבינה את הרגישות של הנושא

אני לא יוצרת סטיגמה, וזה לא העניין. אני בהחלט סובלת מחרדות בכל הנושא של איידס, אני מגזימה בפחדים שלי, ושאלותי נובעים מפחדים ולא מתוך סטיגמות לגבי אף אחד. באופן כללי אני חושבת שעלי להגן על ילדי מכל דבר שעלול לסכן או או להזיק להם. ולנושא - מדוע השאלה הזו בעייתית? שאלתי שאלה מאוד חשובה. וכן, אני לא הייתי מוכנה בשום אופן שילדיי יהיו עלולים להיות בסיטואציה בה ילד חולה במחלה זו היה עלול להיפצע לילדם. לא כי יש לי משהו נגד מישהו אלא כי הדבר הכי חשוב בעולם לדעתי הוא שאשמור על ילדי. ואני לא טוענת שמישהו חולה בכלל, רק מנסה להגן על ילדי.

michal305

New member
בעיה מוסרית

היי ג'וני, חשבתי על דבריך, אני מבינה את הקושי שיש בשאלותי. אני מבינה את הרגישות וחושבת שכל ילד הוא חמוד ומתנגדת לכל גזענות. בסיטואציה בה עלול להיות סיכון לילדי אני תמיד אבחר להגן עליו. אם כולם היו נבדקים לכל מחלה בכניסה לגן הייתי יותר רגועה. כולם ילדים חמודים,לעולם לא אחוש כלפי מישהו תחושה שלילית עקב גזענות אין בי שמץ של גזענות. הנקודה היחידה היא בריאותו של הילד שלי, לא גזענות כלפי איש.

Jony Jerusalem

New member
ואולי את בקבוצת סיכון ?

אז מה חטאו של הילד שהוא שחור מאפריקה ? שהוא בצבע שונה ממך ? בושה. כן פשוט כך. אחד השירים הראשונים שכתבתי הוא שיר הסטיגמה ואת משקפת את האנטי שיר הזה. אולי אנחנו צריכים לגונן את החברה ממך ? אולי אנחנו צריכים לגונן את כולנו מאנשים כמוך ולשים אותם בבידוד וסגר. זו התחושה שלי כלפייך כרגע ואני אם הייתי בספקות על נושא התחרות של הפורום והאתר אין משהו ממחיש יותר ממך שהסטיגמה חיה ובועטת בישראל הנאורה שנת 2005. לדעתי את לא סתם - את סמל הסטיגמה של מחלת האיידס ועוד מול ילד קטן שחרחר מסכן שכל חטאו הוא שהוא לא לבן כמוך תתביישי לך ולדעתי מומלץ בחופ שתלכי ללמוד איך נדבקים ואיך לא נדבקים מאיידס ותראי שגם לחבק נשא איידס לא מדבק, גם לשתות מאותה כוס , גם לשבת באותם שרותים ועוד ועוד זה ממש לא מדבק. סביר להניח שבנך בן ה 3 או לא יודע כמה לא יקיים יחסי מין עם הילד השני ולכן קצת נראה לי שירדת מהפסים בנושא הזה ואת חיה במקומות רחוקים. לכי תלמדי מה זה איידס. עדיף ככה. אני כועס ולא רק עלייך, על כולם, על המדינה שלנו, על גופי ההסברה שבכלל עוד יש מצב שבישראל שנת 2005 עוד חושבים ככה. ג'וני

michal305

New member
אתה לוקח את זה למקומות לא נכונים

בני בן שנה ולא יכול להתגונן מכלום. לי אין בעיה שאדם חולה באיידס יעבוד איתי, כי אני יכולה להתגונן וזה ההבדל. מעבר לכך הרשה לי לכתוב לך משהו לפרטי. אל תיקח את זה למקומות שכואבים לך, ושאני לא התכוונתי אליהם.

Jony Jerusalem

New member
סטיגמות

איך שלא תקראי למה שאת עשית פה זה הטבעת סטיגמה. מהמסר שלך היום - זה נראה עוד יותר נורא. ורואים את הסטיגמה עוד יותר חזק לצערי. לא משנה עצם גיל הילד, אבל עצם השאלה ועם כל הפרטים שנתת ורשמת לי במסר מוכיחים מעבר לכל ספק כי סטיגמה זה אחד הדברים הכי קשים. לא משנה מה הבנת אחרי מעשה ואחר שהתחלת לשאול את הגננת אבל המעשה הראשון יכול להיות קריטי מבחינת הנשא ומשפחתו וזה לא משנה הגיל.

magivhegyoni

New member
רק אוסיף לדבריך

על מנת להדביק סטיגמה לא צריך סיבות והסיבות בעצם הם כסות לבעיה המרכזית של האדם הסטגמטי או הגזעני אני מכיר את ההערות אני לא גזעני חוץ מזה שהארגטנאיים הם עם חרא,,,,,, גוני יקר תמשיך בעבודה שלך החשובה מאוד לקהילה החולה ולאלו שבריאים להכחיד את הבורות היא משמתו החשובה ביותר של האדם בקהילה

למעלה