שאלה

liran_sh

New member
שאלה

יש לי פרופיל 97, ושלחתי ללשכת גיוס פקס שבו ביקשתי זימון למבחנים לממר"ם יש סיכוי שהם יתייחסו אליו?

Dune

New member
קלוש...

חבר שלי לכיתה (בעל פרופיל 82) גם ביקש והוא כל הזמן משתמש במחשבים אמרו לו יש לך פרופיל ליחידות עורפיות ואתה לא יכול. ולפי מה ששמעתי יש מעטים בעלי פרופיל קרבי שעושים את הבחינות לאשכול המחשבים ומתוך אלה שעוברים עושים עוד בחינות ולוקחים רק כמות מועטה של הטובים ביותר

נריה_ה

New member
תשלח עוד ועוד, אל תתיאש, אם זה מה

שאתה רוצה... ותתקשר לודא קבלה של הפקסים...

liran_sh

New member
ודבר כזה

http://forums.nana.co.il/showmsg.asp?id=677545 יעשה עליהם רושם?

Dune

New member
אין סיכוי. בג"ץ בחיים לא יאשר את זה

אם הוא יאשר לא יהיה צבא

liran_sh

New member
אבל למה בעצם

שלא יאשרו את זה? הרי הטענה שלי היא נכונה שיש פה אפלייה שלי לעומת בנות, ואין שום בסיס לאפליה הזאת!

נריה_ה

New member
אולי מאותה סיבה שלא אישרו לדוגמן

להשאיר את שערות ראשו ארוכות... אולי כן ינסו, יש כאן אפליה...

liran_sh

New member
זה לא ממש אותו דבר;

שם הקטע היה של משמעת צבאית, פה זה לא משמעת צבאית, אלא עיקרון

נריה_ה

New member
העקרון הוא אפליה בין בנים לבנות...

בשני המקרים אותו הדבר...

liran_sh

New member
אבל ניקח לדוגמה

משהי שיש לה בדיוק אותו פרופיל וקבא כמו שלי, הרי אותה לא ישלחו לקרבי ואותי כן...

Dune

New member
תאר לעצמך שהם ייאשרו.

לא שאני אומר שיש סיכוי אבל תאר שכן מה ייקרה לצבא? מי ילחם? מלבד זה שיש לצבא את הזכות המלאה לגייס אזרחי ישראל מעל גיל 18 בעלי פרופיל קרבי ליחידות קרביות צבא זה לא דמוקרטיה ועניין האפליה לא יפעל מה לעשות אני לא רוצה להשמע שוביניסט אבל גברים יותר בנויים להלחם מאשר בנות

liran_sh

New member
אז זה בדיוק הקטע

גברים אולי באופן כללי יותר בנויים להילחם מאשר בנות, אבל לא תמיד! והצבא החליט שיש בנות שיכולות להילחם ויש כאלה שלא, ולעומת זאת כל הבנים יכולים להילחם וזה בדיוק מה שלא מקובל עלי

Dune

New member
לא כל גבר. הצבא מסווג לפי פרופיל

אם הפרופיל שלך 97 אז אתה בנוי להלחם ליחידות עורפיות סיירות יחידות מיוחדות וכו´ אם הפרופיל שלך 82 אז אתה בנוי להלחם ליחידות עורפיות ונדמה לי סיירות אם הפרופיל שלך 72 אז אתה יכול להיות נ"מ תותחנים וכו´ אם אתה 64 אתה יכול לעשות מקסימום שמירה אם אתה 45 גם לא שמירה מתחת אתה לא כשיר לשירות צה"ל או מבחינה בריאותית או מבחינה נפשית.

liran_sh

New member
בדיוק!

אבל האם אתה חושב שבאמת כל גבר עם פרופיל 97 בנוי לסיירות ? אני חושב שלא!

Dune

New member
סיירת זה התנדבות. אתה יכול ללכת..

לחי"ר רגיל גבעתי גולני וכו´

liran_sh

New member
ואני עדיין טוען

שהרבה בנות יצליחו ביחידות האלה יותר ממני, כי אני חושב שאני לא בנוי לזה. הצבא לעומת זאת משוכנע שמאחר ואני גבר בריא, אני יותר מתאים לזה מאשר כמעט כל הבנות בגילי. ואני לא מסכים איתו.

Dune

New member
שמעתי על מיקרים כמו שלך...

על אנשים בעלי פרופיל קרבי שהיו בטוחים שהם לא יצליחו להלחם בגלל שהם לא בנויים לזה ובסוף הם עברו את זה. וגם עכשיו יש לי חברים על סף גיוס בעלי פרופיל 82 שבטוחים שהם לא יישרדו את הקרבי. אני מאמין ומקווה שהם ישרדו.

Dune

New member
אני מכיר אחד ש..

היה לו פרופיל 97 וכשראית אותו לפני השירות היית בטוח שהוא ישר יתפרק כשהוא ירים את הנשק. הוא הלך לקומנדו הימי לא גולני, גבעתי, והיום אם אתה רואה אותו אתה מפחד להרגיז אותו. הוא מאוד רצה קומנדו ימי אז בזכות כוח רצון והרבה אימונים הוא הגיע לקומנדו. אז לגבעתי וגולני לא צריך להיות כוחן או משהו כזה כדי להתגייס אתה רק צריך פרופיל מתאים

liran_sh

New member
ומה אם

הכושר הפיזי שלי שואף לאפס, אני מאוד מאוד חלש וגם אין לי שום רצון להיות ביחידה הזאת אתה גם חושב שאני אהפוך לסוס? לא נראה לי

למעלה