שאלה..

שאלה..

אז ככה מוצ"ש הזה אני וחבר שלי חוגגים שנה ואני רוצה לקחת אותו למקום שקט עם נוף יפה העיקר שיהיה שטח דשא רחב ושקט כדי שיהיה ניתן לצפות בכוכבים בשקט ובקיצור.. לשאלתי אתם מכרים אולי מקום כזה באזור ירושלים(עדיף בירושלים עצמה.)??? אודה לכם אם בתשובתכם תפרטו אם המקום מתאים ליציאה בלילה? האם יש חניה? האם הכניסה בתשלום? והסבר קצת איך להגיע למקום.. תודה!

סאקרה

New member
גן הורדים-מול הכנסת.

יש חניה מול משרד ראש הממשלה. עולים במדרגות בין הורדים. יש פינה קסומה עם בריכת מים ומפל מלאכותי וגם הרבה מדשאות. בלילה שקט שם וזוגות כמוכם סופרים כוכבים.

איפה אפשר להשתרע ולראות כוכבים

כדי לראות כוכבים צריך להתרחק מהאורות ומההילה שיוצרת העיר ולחפש מקום שאין בו עצים שמפריעים לקו הראיה. זה מוציא את כל הישובים סביב ירושלים מהתמונה וכמו כן גם מרבית היערות. כדי שיהיה נוף צריך מקום גבוה, וזה פוסל את רוב העמקים שבהם יש כרי דשא. הלילה רומז גם שכדאי להתרחק מקו התפר, ולחפש משהוא שנמצא מערבה מירושלים. אני הייתי מנסה להגיע ל"דרך משלטים", על הרכס שנמצא מצפון לנחל נחשון (כביש שער הגיא). אמנם אין דשא, אבל כל השאר יש: חינם, קל להגיע באוטו עד למקום (ואז אפשר להביא שמיכה או מזרון), נוף וכוכבים. גם דרך שירות, על הרכס הדרומי, מתאימה לצורך הענין. הרחבה הדרומית בהר הטייסים מתאימה גם היא.

סאקרה

New member
משה,אני לא חושבת שהיא התכוונה

ל"סוג כזה של כוכבים"... אבל אולי אני טועה...

אומי5

New member
גן הורדים

יש להיזהר לא לדרוך על זן נדיר של אנשים שנקרא "מפגינוס". אלו יצורי אנוש אשר שורצים במקום בעונת האידאולוגיה ווהינם זן הולך ונכחד. רק לפני שנים ספורות נספרו חצי מליון פריטים בפעם אחת במרכז ת"א,והיום הלהקות הגדולות מונות כ100 אלף פריטים. אז באו נשמור עליהם ועל חיות הבר....

תודה..רק אם אפשר בבקשה..

לפרט יותר לגבי המיקום,ז"א איפה בדיוק הוא נמצא,, האם הכניסה בתשלום? האם זה מתאים לטיול לילי או שזה יותר יפה ביום? באיזה שעה זה נסגר? תודה!

סאקרה

New member
גן הורדים בירושלים.

לא נסגר. אין שער. בחינם. כמו שכבר כתבתי-ממש מול הכנסת. נוסעים לקרית הממשלה,בעליה למשכן הכנסת יש מחסום. עוברים אותו,מחנים בצד והולכים 4 דקות עד שמוצאים את אחד מגרמי המדרגות שעולים לגן. יפה בכל שעה. עם אהוב-יפה שבעתיים.

למעלה