שאלה...

שאלה...

תהיתי לאחרונה אם אפשרי להכניס בטמטמים שמיכות(קטנות) כמו שמכניסים בבאס.. יש מישהו פה שעשה את זה? כי זה נשמע לי רעיון ממש מצויין להפחתת הראש... מישהו?

Reign Of Chaos

New member
מישהו פעם עשה את זה פה..

לא זוכר מי אבל הוא סיפר שזה באמת הפחית מעט את הרעש (ועם זאת אטם את הדודה של התופים)

יכול להיות

יש מצב אני אישית לא עשיתי את זה אבל זה נשמע אפשרי פשוט צריכים להוריד את העור מלמטה וזהו לא? תופים או שמנגנים באהבה או שלא מנגנים בכלל

ארתור ב

New member
אני פעם עשיתי משהו דומה

לקחתי חתיכת בד וחתכתי אותו בעובי של עשר ס"מ בערך והאורך לפי הגודל של התוף. הורדתי את העור העליון ושמתי את הבד (איפה ששמים את העור), מתחתי אותו טוב ושמתי עליו את העור והיה צליל בן זונה, לא אטום מדי ולא רועש. יצא צליל כבד כזה.

איזה בד?!

ולא הבנתי איך בדיוק עשית את זה... קודם שמת שכבה של בד ואז שמת את העור..? ולמה הורדת את זה?! זה מפחית את הרעש מאוד?

ארתור ב

New member
לא משנה איזה בד אבל שלא יהיה עבה.

כן קודם שמתי את הבד ועל זה את העור אבל לא כיסיתי עם הבד את כל התוף אלא רק עשירית ממה שהעור מכסה. זה לא מפחית את הרעש מאוד אבל דיי הרבה,אם את רוצה שזה יפחית מאוד אז אל תכסי רק עשירית מהתוף אלא את כולו. והורדתי את זה כי רציתי צליל יותר פתוח.

Kaplan3

New member
יש משהו שהרבה מתופפים עושים

בשביל ליצור סאונד יותר "רך" או סתם להוריד ווליום, זה פשוט לשים מגבת או חולצה על התופים. גם אני עשיתי את זה בחזרות שצריך לשמוע פלייבק ואין זרדים או אטמים, אז פשוט שמים סווטשרט על התוף.. אם את רוצה דוגמא אז מייק פורטנוי עושה את זה בוידאו של Drums Across Forever, והוא מקבל שם סאונד סופני לגמרי.

למעלה