שאלה

אמא33

New member
שאלה

יש לי שני בנים בני שנה ואני מחפשת מישהי/ו להתייעץ איתו לגבי שאלות שונות. האם יש יועץ/ת מומלצת בנושא תאומים? וגם, אולי למישהי יש עצה: הבנים עסוקים במריבות על צעצועים (הם חוטפים, נושכים דוחפים וכו'). אם לאחד יש צעצוע השני מיד רוצה אותו (ורק אותו). האם עדיף להפריד ביניהם ולהסביר שעכשיו תור אחיו (כי הוא אחז בצעצוע ראשון), או לתת להם לפתור את הדברים ביניהם (כי אנחנו לא ניהיה שם כל הזמן כדי לפתור להם את הבעיות..)? תודה, אם הבנים

מיכל @

New member
במקרה../images/Emo8.gif

אנחנו מארחים היום את ורד בן פורת שמייעצת בנושאים כאלה בדיוק (ואחרים). קראי את ההודעה שלי בראש דף הפורום, וכתבי שאלה לורד כתגובה.

מר G

New member
ונשמח לשמוע פרטים...

מה שמם למשל. אני אמא לתאומים בנים בני שנה וחודש. ו...ברוכה הבאה

אמא33

New member
אור וים

נולדו ב- 20.5 - שבוע הבא יום הולדת, ולהם אח בכור, אביב, בן 7 ו..תודה

מר G

New member
שמות יפים../images/Emo13.gif

יש כאן מישהי עם גל וים. מאיזה איזור אתם בארץ או בחו"ל(יש כאן גם כאלה)? איך אביב קיבל את האחים? באיזו מסגרת הם ואיפה יהיו בשנה הבאה?

אוזי2

New member
שמות יפים, גם לשלי יש אח בכור,

איך הוא התמודד עם הלידה שלהם? מאיזה אזור את בארץ?

נתן13

New member
תשובה ארוכה לשאלה קצרה

אנחנו מאיזור השרון- בצרה ליתר דיוק. גרנו בהרצליה עד בואם של הפספוסים, אך עקב מגבלות מקום נאלצנו לעזוב. ההתמודדות עם הלידה לא היתה פשוטה, בעיקר כיוון שבאה אחרי הריון מאוד בעייתי (אני בסיכון גבוה מאוד גם בהריון יחידני) שבו הוא לא ראה אותי יותר מדי כשראה אותי קיבל סמרטוט. אחר כך גם עברנו דירה והיה מעבר לכיתה א, כך שהיו כמה חודשים לא פשוטים, אבל הקטנים היו בפגייה חודשיים כך שהיה לו זמן להסתגל אליי בחזרה. כשהם באו הביתה הוא כבר היה בהתלהבות והיום הוא חושב שהם צעצועים קטנים והם חושבים שהוא אלוהים. הוא זוכה מהם להערצה עיוורת.ביום יום יש פה ושם קשיים אבל בסך הכל הוא מסתגל. אני חושבת שרק עכשיו הדברים באמת מתחילים להתייצב - גם עבורו וגם עבורנו. זו היתה השנה המטורפת ביותר של חיינו (לשנינו יש גם עסקים משלנו...) אפשר גם לשאול - ומאיפה אתם בארץ (אוזי2 ומר G)

אוזי2

New member
היי איפה בהרצליה גרתם?

גם אני מהרצליה. ובצרה מאד קרובה, אולי אפשר להפגש, תשלחי לי מסר.

נתן13

New member
גרנו בנוף ים

ועכשיו כאמור בבצרה, למרות ששנינו עובדים בהרצליה. וכמובן שאפשר להיפגש. בבצרה יש לנו גינה ענקית עם הרבה מקום לקטנים...

אמא33

New member
אור וים

נולדו ב- 20.5 - שבוע הבא יום הולדת, ולהם אח בכור, אביב, בן 7 ו..תודה

ברוכה הבאה

אני שלומית מירושלים. התאומים שלי איתמר ואביגיל נולדו ב14.5 והם בני שנה . יש להם שני אחים גדולים אוריאל בן שמונה וחצי ושאול בן עשר וחצי. וכמו שכתבת יפה- הגדולים חושבים שהקטנים צעצעועים ולקטנים יש אלוהות כפולה.

אוזי2

New member
ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

תתיעצי עם ורד, היא נהדרת, יש לה בסמינר הקיבוצים מפגשי ייעוץ והיא מפרסמת אותם בפורום שלנו, אם את מעוניינת. וחוץ מזה יש להם שמות? אני אמא של רותם בן-4 ושחר ויובל בני שנה ו-10

chagpos

New member
תודה על הברכות- הנה קצת רקע

התאומות איילת וענאל בנות שנתיים וחצי. משגעות (אבל גם קצת אותי...)

אילונה2

New member
ברוכה הבאה! ../images/Emo140.gif

ברואה הבאה לביתנו המקסים! אני אילונה אמא של ניב ונוי בני שנתיים ו-5 חודשים.

טובית 27

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

שמי טובית ואני אמא לשלישייב בני שנה וארבעה חודשיים. ליאל מורן ועומרי.

TOVA22

New member
ברוכה הבאה

עיצות אין לי לתת, אך לברך אותך אשמח.

chagpos

New member
גם בנות מופרעות

מסתבר שגם בנות עושות דברים כאלה... אשמח גם כן לשמוע- האם להתערב להם במריבות? להפריד בינהם- או לתת להם לפתור את הבעיה לבד? וכו...

michal66

New member
ברוכה הבאה../images/Emo20.gif

אני מיכל, אמא של מור וגל בני 9 ושי בן 7. יופי שהצטרפת ל
נו החם .

למעלה