שאלה:

Aozora

New member
שאלה:

נקודה ראשונה היא 15, שניה היא 30, שלישית היא 40....יש מספר לאחרונה שמנצחת את המשחק? אני יודע שלא צריך להיות אבל משום מה חשבתי על זה ואני סקרן אם יש תשובה....תודה.... נדמה לי, משום מה, שזה 60, אבל רוב הסיכויים שהמצאתי את זה....

זה 60

המקור לספירת הנקודות הוא מצרפת,והניקוד מקביל לחלקה לשעה, 15 30 ו45 והמנצח הראשון שמגיע ל60, אם הזמן זה השתבש וה45 נהפך ל40. ואת ה60 לא ספרו יותר. זה מבוסס רק אני לא בדיוק זוכר מאיפה.

המשך

למה אומרים LOVE?המקור, כמו בשיטת הניקוד בטניס, הוא צרפתי. מקורו של המונח "love" בהקשר של הטניס, הוא שיבוש של המלה הצרפתית "l'oeuf", ביצה, במשמעות של כלום, 'על האפס'. האנגלים הפכו את השיבוש "love" לפרשנות של אהבת המשחק, הווה אומר גם אם יש לך אפס נקודות, או מנצחים אותך על האפס, זה לא נורא כי אתה משחק עבור אהבת המשחק.

אפשר..../images/Emo185.gif

שאת במצב של 0-40,את מנצחת את הנקודה את יכולה לספור 45...אבל זה נקודה לא משמעותית..כי אם את מגיעה אלייה,את כבר נצחת את המשחקון,מה גם שהשופטים והשדרנים לא שמים לב לזה..וסופרים עד 40.

דבר ראשון זה הבן של בלום

והתשובה שנתתי היא הנכונה, אני לפחות נתתי הסבר למה זה ככה, אתה ברוב ילדותך פשוט אומר "זה לא נכון", בלי להביא הסבר מספק. תתפלא טומלגה, אבל אני יכול ללמ אותך כמה דברים בהיסטוריה של הטניס.

tomalaga

New member
סבבה אני באמת לא מבין כלום

בהיסטוריה של הטניס, אבל אנחנו מדברים על עכשיו! ועכשיו אין כזה דבר 60 או 65 יש 15 30 40 וגיים (משחקון בשבילך).

פעם אחרונה מבחינתי

מצאתי את התשובה המלאה לשיטת הניקוד. ותודה לעוזי דן מהארץ!!! המקור לשיטת הניקוד המוזרה הוא עוד בצרפת של המאה ה-, 15 אז השתמשו באותה מלה 'une journee' לתיאור המושגים 'יום' ו'משחק ספורטיווי'. המשחק במקרה זה הוא שממנו צמח הטניס. הניקוד היה לפי פרמטרים של זמן ביממה. שיחקו עד 24 משחקונים למנצח (מקביל לשעות) והנקודות בתוך המשחקון (השעה( שהיו עד ארבע, חולקו לרבעי שעה הווה אומר 45 , 30 , 15 וניצחון. כדי לא לתת למקרה להשפיע החליטו כי יש לנצח משחקון בהפרש של שתי נקודות, אבל במצב של שוויון 45-45 זה יחרוג מ'השעה' ולכן החליטו על 40 ולא ,45 ואז יתרון של שתי נקודות ייספר כ-50 וניצחון. מכיוון שהשוויון יכול להיות כמה פעמים חזרו כל פעם ל- 40 - 40 וב-50 לא השתמשו אלא כינו אותו 'יתרון'. עצם המושג ,"deuce" שהיום מתורגם כשוויון, הוא שיבוש של המלה הצרפתית "deux" ( שתיים,) שבאה לומר מהו ההפרש הראוי לניצחון במשחקון. במשחק, אם היו מגיעים לשוויון ,23 היה הניקוד חוזר לשוויון 22 )כדי שלא יחרוג מ'היממה') ובגלל זה המשחקים נמשכו שעות ובהמשך הורדו מספר המשחקונים ל-12 ול-.6 המשחק התגלגל והפך באמצע המאה ה-19 להיות, בגדול, הטניס שאנו מכירים היום. באליפות ווימבלדון הראשונה ב-1877 הוצב שעון ידני שהורה על , 15 45 , 30 (שנקרא עם הזמן 40 לצורך קיצור.(

למעלה