שאלה

Suikun

New member
אין לי מושג כמה זמן

אבל בקשר לאיך- יש כאלה נדמה לי שממשיכים לשחות תוך כדי שינה (כמו כרישים, למשל) ויש כאלה ש"מתיישבים" על חפצים שונים- סלעים, צמחים, או אפילו הקרקעית, וככה ישנים. אני יודע שבלילה אצלי הדג קרב מתיישב על הצמחים ומפסיק לזוז, והקרדינלים על החצץ.

adiemus

New member
הם ישנים בעיניים פתוחות?

אני חושב שהזמן הוא דקות ספורות בלבד

wiz

New member
לדגים אין עפעפיים,

ולכן הם לא יכולים לעצום עיניים
. כמו שנאמר, כל דג ישן בצורה אחרת... יש כאלה שישנים על הקרקעית, יש כאלה שמחפשים מחבוא (הבוטיות שלי למשל ישנות בכדים) וכו'. כרישים חייבים להמשיך לשחות גם תוך כדי שינה, מפני שהם יטבעו אם יפסיקו לשחות (בגלל מבנה הגוף שלהם הם לא מסוגלים לצוף כמו דגים אחרים). בקשר לזמן - אני ממש לא יודע... מה שכן, אצלי באקווריום אני רואה שהדגים ישנים הרבה יותר מכמה דקות...

adiemus

New member
עד כמה שאני יודע

רוב הדגים ישנים שעות ספורות בלבד

Suikun

New member
אצלי הדגים ישנים כמה שעות טובות..

לפחות ככה זה נראה. ודווקא יש דגים שיש להם מעין עפעפיים, למשל, כרישים יכולים לכסות את עיניהם, והבחנתי גם בבוטיה פרפר שלי "ממצמצת"כמה פעמים.

wiz

New member
לא ידעתי... יש לך אולי תמונות ../images/Emo35.gif

Suikun

New member
בוטיה פרפר

זאת התמונה הברורה היחידה שהצלחתי לתפוס של הבוטיה פרפר אצלי, היא נמצאת באמצע,על הכד בצבע הבז'. אני לא יודע אם היא באמת ממצמצת, ייתכן והיא מכניסה את העין שלה פנימה איכשהו, או מכסה אותה במעין עפעף פנימי- לא ברור. אבל היא אכן עשתה את זה. ------התמונה שוקלת יותר מ250 KB לכן אי אפשר להעלות אותה לתפוז מצורף קישור לגלריה שלי בוואלה להכנס ל"האלבום שלי" , והתמונה האחרונה היא הבוטיה פרפר.

adiemus

New member
קשה לראות

אני לא חושב שלדגים יש צורך למצמץ ביכלל כיוון שמטרת המיצמוץ אצלנו הוא על מנת להרטיב את העין יש בעלי חיים שעושים זאת בעזרת הלשון אבל דגים העין שלהם רטובה כל הזמן יתכן שיש דגים שממצמצים אבל זו למטרה אחרת לגמרי

Suikun

New member
אכן

כריש, למשל מכסה את העין שלו כשהוא מתקרב לאלמוגים או כאשר הוא מפחד שדגים ינגסו בהן. מעניין למה הבוטיה פרפר אצלי ממצמצת..

למעלה