שאלה

saar7650

New member
תשובה

להפנים שהכל מאיתו יתברך. כלומר- כמה שנרבה בבקשות לבורא עולם כגון- רפואה, פרנסה, הצלחה- וכיו"ב נבין ונפנים יותר את העובדה שהכל מאיתו- לטוב ולרע.

מאוולח

New member
עילוי הרצון

לאדם יש רצונות מסויימים שמשך היומיום אבל ביננו "ירושלים עירך" ו"השיבה שופטינו" זה לא בדיוק בראש מעייניו. ולכן שלוש פעמים ביום האדם חוזר אל עצמו אל נשמתו ומתפלל על הדברים החשובים לה באמת ובכך הוא נהיה אדם גדול יותר, האדם בתפילה מתאמץ לרצות דברים גדולים ולצאת מהרדידות של היומיום. תפילה מלשון קשר (כמו תפילין שזה קשר) שבתפילה האדם נדבק בבוראו ומשתדל לרצות את מה שרוצה הקב"ה, ואם אדם לא מצליח להתכוון הוא עצוב על כך שרצונותיו קטנים ולא אלוקיים.

מאוולח

New member
את מוזמנת לנסות

זה לא כ"כ פשוט מה חשבת שתפילה זה איזה מרשם אינסטנט ששמים חמש דקות על אש בינונית ואופס בום כל המציאות משתנה. לא תפילה זו עבודה ארוכה וקשה מאוד . כמובן שזה רק בע"מ ושזה חלקי וברור שזה לא סותר את הנאמר כבר (לא זוכר מי אמר ואין לי כח לפתוח את הקובץ מחדש אם כן איתך הסליחה)

למרבה הצער,

למרבה הצער, אני לא יכולה להתפלל. אני יכולה להגיד את הטקסט של התפילה, כפי שעשיתי אלפי פעמים, אבל אין לו משמעות לגביי, משום שאין בי כל צורך להיות בקשר עם הקב"ה, מהסיבה הפשוטה שאני מאמינה שאין אלוהים.... שאלתי את השאלה מתוך עניין, מתוך רצון להבין מה המשמעות של התפילה אצל אנשים שמאמינים בקיום ישות אלוהית.

snup

New member
שמא זוהי חשיבה מעוותת או שהדבר נכון

אשאל אותך שאלה קטנה - אם אין ישות כזו שנקראת אלוהים והכל תלוי בנו בני האדם אז למה אנחנו לא יכולים לקבוע לעצמנו שלא נמות אף פעם(?). הרי כולנו מפחדים מהמוות, ואני מאמין שגם את, אז אומר עוד דבר - ביום שבני האדם לא ימותו ויעלמו מהעולם ללא שוב, אוכל לומר שאין אלוהים. ממליץ לך לראות בחום את הסרט מטריקס ולנסות לעשות הקבלה לעולם שבו אנחנו חיים ולשאול מי קובע את הסדר בו - מתי נמות, מתי נהיה חולים ומתי נהיה בריאים ובשליטת מי אנחנו. האם העולם הפנימי שהוא עולם המטריקס הוא העולם שבו אנחנו חיים וכל מה שיש מעבר אליו שבעצם בא לפני הלידה ואחרי המוות הוא בעצם החיים עצמם, האם בזיכרון שלך את מבינה שהגלולה שלקח קיאנו ריבס הביאה אותו להבנה יותר טובה של סדר העולם(?). ודאי תאמרי שיש לי חשיבה מעוותת, אבל אני יכול לומר לך שזוהי הדרך הפשוטה להסביר לך את מה שאת מתכחשת לו, אבל בעצם לא שולטת בו. ומראש - אני מבקש
.

שי B

New member
פשוט מאוד - קיום מצוות תפילה

לא יותר ולא פחות! זוהי עבודת ה' כפי ששמירת שבת ושמירת כשרות הם חלק מעבודת ה'.

למעלה