שאלה

i c e1

New member
שאלה

האם יש למישהוא מידע לגבי הקשר (אם בכלל יש כזה) בין ADD ל-OCD?

james4me

New member
מידע..

תנסה להסתכל על הקישור שהוספתי להודעה. בכל מקרה קשה למצוא הרבה אינפורמציה על הקשר בין ocd ן-add , בגלל שזה לא נושא שכיח. הקישור שהוספתי זה קישור שמסביר בעיקר על ocd וגם בחלקו על הקשר בין ocd ל-add.

i c e1

New member
תודה רבה, אם למישהוא כאן יש

עוד מידע או ידע (אפילו מניסיון אישי), אשמח מאוד לקבל את האינפורמציה.

עד כמה שהבנתי

ממה שקראתי אין באמת קשר. OCD זה תופעה ADD זהב תופעה, וכמובן שהן יכולות להופיע ביחד כמו כל דבר אחר. מה שכן, יש בילבול ביניהן כי שתיהן גורמות להתנהגות אובססיבית בדברים מסוימים. וכמובן שאובססיביות לדבר מסוים יכולה לפגוע ביכולת להתרכז בדברים אחרים גם אם אין בעית קשב וריכוז. עד כמה שהבנתי ההפרדה ביניהן תלויה בשאלה עד כמה ההתנהגות האובססיבית היא נשלטת. לדוגמא: נניח שאתה בודק פעם ב 10 דקות שהדלת נעולה. האם זה נוןבע מזה שאין לך שום מושג אם נעלת אותה או לא , או מזה שאתה פשוט מרגיש שאתה חייב לנעול שוב את הדלת. אם אתה לא בטוח, אתה יכול פשוט לנסות להחליט שלא אכפת לך שהדלת לא נעולה, וזהו. (זה מה שאני עושה, נראה לכם שאני ארד 4 קומות רק כדי לבדוק אם נעלתי את הדלת?)

Blue Rose

New member
למירב הבנתי...

ואני מדברת כ- ADD לא מאובחנת, לעומת בעלי שהוא OCD לא מאובחן... אין מה להשוות. אנחנו שוכחים, הם לא! הפרפקציוניסטים האלה... הם יודעים שהם נעלו, פשוט חייבים לודא, כי מי יודע? אולי זה לא נעול. אנחנו נשמח לחוסר פעילות, הם ימצאו משהו נוסף לעשות, בין אם זה לסובב כל גרב 3 פעמים לפני שגורבים, או לשטוף את הידיים 5,000 פעם, כי הן התלכלכו מאז הפעם הקודמת- נגעתי מאז במשהו. הם חייבים סדר מסויים כמעט בכל דבר שהם עושים, ולנו (לי לפחות) אם זה בערמה- זה טוב, אם זה פזור על כל השולחן, זה הרבה יותר טוב- אז אפשר למצוא בקלות. הבחור שלי זוכר מק"טים של נייר טואלט מהזמן שהוא עבד בכלבו, ואני לא זוכרת בת כמה אני (עד כדי חישובים מלאים על פיסת נייר)... יש דמיון בהתפרצויות הזעם (לי בד"כ אין), אבל אני שוכחת את זה אחרי 10 דקות (על מה בכלל דיברנו?) והוא - יזכור את זה עוד הרבה זמן. בקיצור, מנסיוני- הקשרים בין ההפרעות הם כמעט לא קיימים... אלא אם כן זה ברמה הניורולוגית שעליה אני באמת לא יודעת כלום... חוצמהשם שלה! רוזי!

draush

New member
איך אתם עושים את זה

איך לעזאזל אתם חיים ביחד? אותי הוא היה מטריף, שלא לדבר אל המעט שאני יודעת על OCD הוא כבר מזמן היה צריך לברוח מהבלאגן שלך, לא?

Blue Rose

New member
לא ברור?

הוא מנקה, הוא מסדר, אני שוכחת לזרוק את הפח... הוא מזכיר לי את כל מה שאני שוכחת, וסה"כ צוות מושלם. חוצמזה.. יש אהבה, והרבה יותר מזה- לא צריך... רוזי!

i c e1

New member
שאלה טובה,

אבל מה קורה כששני הדברים נמצאים בבן אדם אחד? לי אובחן OCD וכמה שנים אחרי סיום הטיפול איבחנו אצלי גם ADD... אני לא יודעת אם מדובר בשני דברים מאוד שונים שבמקרה נמצאים בי או שאולי באמת יש קשר בין הדברים (לכן השאלה למעלה)

למעלה