שאלה

שאלה

שאלה מתוך סקרנות-כיצד אתם רואים את עצמכם קודם כיהודים ואחר-כך ישראלים או קודם כל ישראלים ואחר-כך יהודים? או משהוא אחר?

MicMik

New member
אוי, איזה דה-ז'ה-וו

נדמה לי שזה כבר היה פה, אבל עדיין לא שיניתי את דעתי קודם כל ישראלי

iditbs

New member
הרבה יותר, מעסיקה אותי שאלת הזהות

של הדור הבא. מתוך כוונה למצות את חווית השהות פה, בחרנו בבי"ס ציבורי, אפשרנו לה להצטרף ל "GIRL SCOUTS", קיבלנו ואף עודדנו את החברות עם ילדות אמריקניות ועוד מנהגים אמריקאים רבים אחרים. ועכשיו אני מוכרחה להודות שאני מגדלת ילדה שהיא יותר אמריקנית מישראלית. (אם כי מאוד מודעת ליהדות שלה) כשאני חושבת על האפשרות להכות פה שורשים, אני יודעת שאנו נהיה דור המהגרים ונשלם על כך מחיר, על אף היתרונות שבצד זה, שכבר דנו ואנחנו ממשיכים לדון בהם כאן, כל הזמן. לבד מזאת, אם כבר להיות "זר" אז עדיף במקום שרבים כל כך בו זרים. העניין הוא שכשאני חושבת על הדור הבא, כשאנחנו כבר בתוך הסיטואציה הזאת, אני מרגישה שבתי שייכת לכאן "כמו נחל לאפיקו" (ביטוי מתוך "גיא אוני" לשולמית לפיד) ואולי דווקא פה העתיד יכול להציע לה יותר. בשלב זה אני לא יכולה לראות את עצמי מחליטה לחיות פה את חיי. בעיקר בגלל הויתור על המשפחה המורכבת אך גם בגלל הגעגועים לחיי תרבות בעברית.

עידית

כמו שאני מבינה אז את הולכת לקראת החלטה להמשיך את חייך כאן בגלל שהבת שלך הפכה לאמריקאית.(בת כמה היא אגב?) אני לא חושבת שהחלטות כאלה נעשות בגלל שילד מרגיש נוח בסביבתו. אוליי בארץ היא גם תסתדר ויהיו לה חברים? השאלה היא כיצד אתם מרגישים להמשיך את חייכם כאן? זה מה שאתם רוצים?

iditbs

New member
אני חושבת שהתייחסתי לזה בגוף ההודעה

קראי את הפסקה האחרונה. ורק להעמיד דברים על דיוקם, לא טענתי שצריך לקבל החלטה בגלל שהיא מרגישה נוח בסביבתה אלא שבזכות הנוחות הזאת, אפשר "להתפתות" לכך ביתר קלות. מבחינות מסויימות, אני משוכנעת שיהיה טוב יותר להישאר פה, אבל את יודעת, הלב, הלב...

איתך הסליחה

לא ראיתי את ה "לא" שנעלמה לה.

michal shi

New member
yeah, i know how that feels

i've also been out of israel for almost 6 years now (i was living in london until a few weeks ago) and i also don't like the sound of the fact that i will be away from israel for at least a few more years...

shaltomato

New member
ואני כמעט 9

ואני מרגיש יותר ישראלי ממה שהגעתי לכאן. ואכן קודם בן-אדם א"כ ישראלי ויהדות אצלי מסתכמת במסורות ותו לא

joojoo

New member
are these the only choices?

I never considered myself Jewish by belief, although I am Jewish by birth (that is, I do not deny my heritage but I do not feel bound to it either). I am somewhere between an Agnostic and a Skeptic. I am an Israeli by birth as well, but do not really classify myself as Israeli. I have some serious issues with Israeli culture, and do not feel "at home" when I go back to visit Israel. I never served in the army and thus do not have that famouse "tie" to being an Israeli either. In essence, neither being Jewish nor Israeli are by choice. I don't like nationalistic and religious definitions, and so the best way I can describe myself is "curious, opinionated human"

ננסנס

New member
In this forum, Yes

So… my dear American agnostic friend, what is it that you seek from this forum?! And I’m not trying to be sarcastic however; as you consider yourself as neither Israeli nor Jewish, as you have “serious issues with Israeli culture”, as you “do not feel at home when going back to visit Israel” and do not have tie to being an Israeli either”; what do you find in common with us Jewish Israelis or Israeli Jews living abroad?

az ma

New member
../images/Emo51.gif זו לא פעם ראשונה שאתה חוסך

לי זמן הקלדה! ומה גם שאתה מנסח סבבה!

joojoo

New member
rhethoric

I do apologize, but I fail to see your point. Time and again, I have stated that I do not deny my heritage and my background. I come here to find others who have gone through similar paths to mine, and to share stories with them. To put it another way, where else would I find former Israelies who are in the process of transitioning and acculturating to the radically different culture in the US? In fact, this would seem to be the most natural place for me to seek participation, since I have no other effective manner in which to locate people with similar experiences. It is also natural for me to be here so I can learn from those who have gone farther than I have, and to help those who are just starting the process.​

ננסנס

New member
rhethoric ? what is it?

Or where you thinking about rhetoric ?! If so… בעצם למה שכולם יסבלו מהאנגלית... אם התכוונתה לרטוריקה, קרי נאום חסר תכלית, אזי נעלבתי... (ולכן אני לא אכתוב יותר בפורום
) שאלתי אליך לא היתה עוקצנית אלא אמיתית. והאמת, שתשובתך היתה לענין ואין לי שום מחלוקת או בעיה איתך. מה שכן צרם והציק לי, היתה תשובתך לשאלה ישראלי או יהודי. כתבת כי אינך מזדהה עם שניהם, אינך מרגיש נוח עם התרבות הישראלית, אתה סובל בביקוריך בישראל, לא שירתת בצבא ואתה לא רואה בישראל בית... אני בספק אם מישהוא מהמשתתפים האחרים מרגיש כמוך (בעצם לא בטוח...7) ולכן אני בספק אם זה המקום לקבלת משוב חיובי להרגשתך. ויתקנו אותי החברים אם אני טועה.

למעלה