שאלה

The_VIP

New member
הטובוס

אז נתחיל ממשהו אחר שיעזור לך להבין... אינטובציה... האינטובציה היא תהליך שמבוצע ע"י פאראמדיק או רופא שבה מוכנס צינור לאיזור של הקארינה בסוף הטרכיאה ודרכו ניתן להנשים את החולה הנשמות יעילות בהרבה יותר (ישירות לתוך הריאות, אין בריחה של חמצן לקיבה, אין שוב סכנה בצניחת בסיס לשון וכו´). הצינור שמכניסים בפעולת האינטובציה הוא הטובוס, לטובוס גדלים שונים לאנשים שונים (מבוגרים, ילדים, תינוקות ומידות שונות לכל אחד מהם) בסוף הטובוסים (מעל לגודל 5.5 נדמה לי) ישנה בלונית תפקידה של הבלונית הוא לחסום את הטרכיאה וכך ליצור מעבר אויר רק דרך הטובוס וזה גורם להנשמות אף להיות יותר יעילות. (יש לבלונית עוד שימושים אך זה השימוש העיקרי). איתי

Blonda17

New member
אוסיף לדבריך....

האינטובציה נעשית במקרים של חשד לפגיעה בדרכי הנשימה,פגיעה בלסת או שהנשמות האמבו לא יעילות ... הבלונית שבקצה הטובוס שנכנס לריאות משמש בעיקר לקיבוע הטובוס, ובין היתר מונעת בריחה של החמצן המוכנס לריאות ומניעת אספירציה....(גורמים חוצניים המוכנסים לריאות במקום לקיבה...), אם אני לא טועה יש את הבלונית הזו בשלושה גדלים של הטובוס....

Blonda17

New member
ועוד משהו...

בדר"כ הפארמדיק עושה זאת.... ונראה לי שכיום עושים אינטובציה ברוב ההחייאות, בעיקר של מבוגרים... כי כך ההחייאות הרבה יותר יעילות....

paradan

New member
לגבי הבלונית

בשום פנים ואופן הבלונית לא משמשת בכלל לקיבוע הטובוס במקום. אין שום בעיה לשלוף או להזיז אותו כאשר הבלונית מנופחת (בעיה טכנית לפחות). הקיבוע של הטובוס מתבצע ע"י שרוך או מתקן מיוחד שנועד לכך (שלא נמצא בשימוש במד"א, אלא אם...). ולכן לפני שמבוצע קיבוע של הטובוס ע"י אחת מהדרכים הנ"ל חובה לשמור על קיבוע ידני שלו במקום!

הבלונית כן מיועדת גם לקיבוע....

זה לא נחשב קיבוע טוב אמנם, אבל כן... אחד התפקידים של הבלונית היא קיבוע, כמובן חוץ מאיטום וכאלה...

למעלה