שאלה:

seeyou

New member
ללבן את הבעיות?../images/Emo60.gif

מדובר על בית לאומי! האם תכניס לבית שלך,מחוסרי דיור אפילו למספר שעות של גשם-קור?? מדובר בחדרים "לא בשימוש" באותו פרק זמן!! זה לא מדובר ב"מחוסרי בית מסכנים",מדובר בבני אדם(כן-עדיין בהגדרה זאת) שינסו לנצל את התמימות שלך וינסו לקחת לך את הבית,את הרכוש,את החיים!! לנו היה הרצוג-A Dreamer"-לבנות וליישב עם ללא מדינה באותו פרק זמן היה קיים עם אחר בשטח! מה הם עשו על מנת להפוך למדינה ? כלום היום הם רוצים את מה שניבנה על ידי היהודים,בדם! אני נגד מלחמות אני בעד שוויון זכות שווה לכוווולם... לצערי-אין מלחמה צודקת-רק המנצח,שנשאר בחיים-הוא הצודק!

neko

New member
ממה שאתה אומר ניתן להבין שאתה

שמאל קיצוני, אולם מהצורה שבה אתה אומר את זה, מתקבל הרושם של ימין קיצוני. הימין (וגם השמאל לכאורה מפא"י) הכניסו את הפלסטינאים לקירבנו, במקום להוציא אותם החוצה. הם רוצים את מה שנבנה על ידי היהודים? קודם כל שיהיה להם מה להפסיד, אח"כ נראה מה ירצו.

neko

New member
בכללי אני דווקא מסכים עם הגישה של

Henryf, אבל בנוסף שמתי לב (בייחוד בצבא, שם נתקלתי באנשים מכל הספקטרום הרחב של הדעות), שהימניים הם ברובם אנשים שגדלו בגישה של "אסור לסמוך על אף אחד חוץ מעצמנו", ואילו השמאלנים גדלו בראיה יותר גלובלית. הימין הקיצוני רוצה לנקוט בפעולה כלשהי. הבעייה היחידה היא, שאם אותה פעולה תנקט, יקרו שני דברים: א. הימין הקיצוני והשמאל הקיצוני ימחקו באותו רגע (מכיוון שלא תשאר להם שום אידאולוגיה לייצג), וב. מדינת ישראל תוקצה מהעולם הנאור, ואף אחד לא יתמוך בנו ברגע שבו מדינות ערב יעלו עלינו ויחסלו אותנו, ורוב הסיכויים אפילו שמדינות העולם יתמכו בהם. רוב הימניים הקיצוניים נותנים בתור תירוץ לפעולה את העובדה ש"גם ככה כולם שונאים אותנו בעולם". יופי, בואו ניתן להם סיבה אמיתית. השמאל הקיצוני, לדעתי, הוא הכי "חכם" דווקא מבחינה לאומית - אם נצא מהשטחים ונכריז על פלשתין כמדינה בראשות השלטון שיש להם כרגע ונוציא ידינו, הרי שמהר מאד יתמוטטו כלכלית, ורוב הסיכויים שהחמאס (או ארגונים קיצוניים אחרים) יתפסו את השלטון, ואז כאשר תבוא התקפה כנגד ישראל, תהיה לנו זכות מלאה למחוק את קיומם מעל האדמה. עד כאן 60 שניות בנושא הקיצונית בקרב השמאל הקיצוני. המרכז (עבודה וליכוד), לעומת זאת, בעד תהליך שלום איטי ומייגע, כנראה בשאיפה שעד סופו העולם כבר ישכח שאי פעם נכבשו שטחים. הרשות הפלסטינית חכמה מדי בשביל כך, וטורחת להזכיר כל הזמן לעולם כמה הם מסכנים וכמה הם כבושים. הגענו למצב שלאף אחד אין תשובות, ואני רק מקווה שמשהו יקרה כבר.

לפי דעתי

דעה פוליטית נובעת בעיקר מהבית,כלומר מהדעות של ההורים אבל לעיתים נובעת גם מדעות כלליות של אנשים על נושאים אחרים.

Deathatred

New member
דעה פוליטית

היא לא רק תולדה של חינוך או אופי אלא היא בעיקר נגזרת של גישתו של אדם כלפי החיים וניסיונו האישי. העשירים נוטים לשמאל, בעיקר בגלל שגדלו בסביבה נטולת אלימות ולכן לא נתקלו בצורך להגן על עצמך בכוח הזרוע. כל כן, נוח להם לתמוך בפאציפיזם, הומניזם בלתי מסוייג וליברליזם כמעט עיוור כי הם אף פעם לא ראו את התוצאות של הבחירות החצי-הזויות האלה. העשירים גם מחונכים להצלחה אישית ואינדיוודאליזם ולכן חלק מהם לא מרגיש סנטימנטים מיוחדים למדינה אלא רואה בה רק מוסד להגדלת רווחיו. לעומת זאת, אלה שנתקלו בחייהם בקשיים ובאלימות והותקפו מספר פעמים, מבינים שהעולם הוא לא אוטופיה ושחייבים להיות בעלי יכולת הגנה עצמית. רובם גדלו על ערך הנאמנות והקהילתיות ועל כן רובם נהיים פטריוטים ומוכנים להגן בכוח הזרוע על מדינתם. זה גם מסביר מדוע הגישה הימנית נפוצה יותר בקרב רוב העם ואילו הגישה השמאלנית נפוצה יותר בקרב האליטות - כי בבועה המושלמת והנקייה שלהם היא אף פעם לא הועמדה למבחן רציני.

Supermans girl

New member
צודק לחלוטין.

אבל אני חושבת גם אחרת, יש אנשים רבים שלא תומכים בדעות הוריהם איתן גדלו כל השנים ומפתחים גישה שונה עקב יכולת להסתכל על הדברים אחרת, אולי אפשר לקרוא לזה חשיבה עצמאית-וזה בהחלט עיניין מולד. משלב גם תכונות אופי והיכולת להתמודד עם לחץ חברתי מצד הסביבה השונה ממך. אגב, זה נכון לשני צידי המיתרס- בין אם אתה ימני שגודל בחברה שמאלנית ומפקפק בדרך העולם שהם מאמינים בה, ומאידך- אתה יכול להיות שמאלני שחי בחברה ימנית ושואף לערכים שונים. שימו לב שהתגובה שלי הייתה אובייקטיבית ככל האפשר, ואובייקטיביות חשובה לדיון שכזה על דעה פוליטית, בכדי שלא יהפוך להיות דיון מטיף שאפשר למצוא גם בפורום פוליטיקה כזה או אחר.

.המוסד

New member
לא נשמע סביר

אני מעולם לא הייתי מוקד משיכה לאלימות, וגדלתי בבית לא רע מבחינה כלכלית וחברתית, אך בכל זאת אני ימני מאוד מאוד, וברור לי ששמושבי בחבל השפלה, יותר קל לי לתמוך בפאציפיזם וליברליזם עיוור לגבי "רוב העם", רוב העם לא בהכרח מציג עמדה זו מתוך התנסות אישית, אולי מתוך הכרות עם הערבים, וזכרון "חסד נעורים" להם, ואולי גם מיסודות ציוניים מודחקים, אולי?

Deathatred

New member
זו גם מידת מה של התנסות

הניסיון האישי הוא לא רק אינדודאליסטי אלא גם קולקטיבי - רדיפות, פרעות וטרור כנגד העם היהודי היטו אותו לימין המדיני ואפילו השמאל הציוני של בן-גוריון היה למעשה ימין לאומי סוציאליסטי.

Deathatred

New member
תשובה קצרה שהיא בדיחה

משפט שחבל שלא נאמר: |מתנה|"יוסי, כשמרביצים לך - תחזיר!" -הגננת של יוסי שריד

למעלה