שאלה.

janie jones

New member
שאלה.

האם לדעתכם זה אפשרי לשמור על (ולהמשיך לפתח) זוגיות טובה לאורך זמן כאשר מסכימים על זוגיות פתוחה אבל אחד מבני הזוג פוליאמורי והשני לא?

הכל אפשרי והכל לא אפשרי

בניסוח מדויק יותר - לכל זוג מה שמתאים לו - והזוגיות- אגב- כל זוגיות- וודאי במורכבות של בני זוג נוספים - תלויה תמיד בתקשרת ובהבנה וכבוד הדדי (אהבה זה נתון כמובן) מניסיוננו - הרבה שנים אחד מאתנו- אני -ניהל קשרים ויחסים נוספים- בידיעה ובהסכמה של - זאת שטוב לי איתה..... והשני לא - (להוציא סטוץ קצר מועד) עד שגם היא החליטה להצטרף-
ה

janie jones

New member
הייתי רוצה

לשאול אותה מה גרם לה "להצטרף" אבל, כמו שאתה אומר, כל זוג והזוגיות שלו. אצלי כרגע זה מרגיש שכל אפשרות היא פחות טובה לי. להישאר כמו שאנחנו מרגיש לא מאוזן, שזה היה סביר לתקופה, אבל עכשיו פחות, אבל לי להצטרף? לא ניראה לי :)

janie jones

New member
חשבתי

שגם אצלנו זה עובד יפה. לאחרונה פחות ולפיכך הראשונה מאז שפתחנו אני מוצא שזה לא ממש עוזר שאנחנו מדברים על זה.

אין לי באמת מה להוסיף חדש

ואתה כבר מספיק מנוסה בזוגיות- בישביל לדעת שכל זוגיות עוברת שינויים ומצבי משבר ונזקקת לאיזונים חדשים- וודאי כזאת שכוללת מרכיבים רגשיים נוספים . וגם שם כבר היינו-כשלא ברור 5איך ומאיפה יבוא הפתרון. תקשורת כבר אמרנו? אולי יש קושי אחר בזוגיות שלכם- שמקרין על עינין הפתיחות? זוגיות היא תמיד מצב מורכב . המסר הזה מלא קלישאות- אז הנה עוד אחת- אם יש כבוד הדדי והקשבה (אהבה זה ברור) אז ימצא הפתרון והאיזון החדש. ומי יודע -אולי למען הזוגיות .... תצטרך להתאמץ ולנסות גם

מה בעצם הקושי?

לפעמים הוא חוסר הבנה של צרכי בן הזוג השני. לפעמים הקנאה מעלה מהאוב שדים מהעבר, טראומות, פגיעות, בגידות וכד'. לפעמים שיח לא מספיק וצריך לעשות שם תהליך עומק

janie jones

New member
קלישאות אמרנו?

מאשה תודה על השאלה הפשוטה.
כתבתי לה תגובה ארוכה בלילה ומחקתי אותה כאשר ככל שכתבתי הרגשתי שאני מתרחק יותר ויותר ממה שבאמת קורה.
הבוקר קמתי עם ידיעה פשוטה, שהקושי בכלל לא בהגדרות כפי שחשבתי כששאלתי את השאלה, אלא בדרך שאנחנו מתיחסים אחד לשני. יש כמובן קשר ליחסים אחרים אבל הקושי הוא בינינו ועל זה נמשיך לעבוד.
אני מאד סומך על קלישאות :)

למעלה