שאלה

נוסעת27

New member
שאלה

היי
לפני כחודשיים הייתה הצפה בדירה שלי באשמת השכן מלמעלה.
השכן לא מתכוון לפצות ולא מעניין אותו
האם בעל הדירה מחוייב לפצות אותי על הנזק שנגרם לרכוש שלי ולעוגמת הנפש בעקבות ההצפה?

zammy

New member
אלו פעולות עשית?

האם קראת לו ברגע שקרה המקרה?
האם הבאת איש מקצוע שיבדוק וירשום את הנזק וייתן חו"ד מקצועית?
האם הפעלת ביטוח שלך?
האם דרשת ממנו נזקים מוכחים בכתב?
באלו דרכים פנית אליו? האם תיעדת?
ברור שהוא חייב לפצות על נזק שנגרם הוא תוכל להוכיח.
&nbsp

נוסעת27

New member
תשובות

ההצפה עשתה נזק אדיר שהרטיב את כל בגדיי והרס חלק מהם וכן רכוש. מיד התקשרתי לבעל הדירה והוא התעמת עם השכן מלמעלה ולמחרת שלח אינסטלטור מטעמו לבדוק את הבעיה. השכן הביא מישהו מהביטוח שלו לבדוק. הקביעה לא הייתה חד משמעית שכן הצינור של הבניין ושלו עומדים במקביל באותה נקודה. בכל מקרה כל אחד זרק אחריות מאחד לשני על חשבוני. בעל הדירה לא הציע לפצות ואני לא ביקשתי כי לא ידעתי מה החוק אומר. אין לי ביטוח.

zammy

New member
אם צינור משותף-היכן הועד?

מי שצריך להחליט אם הנזק מקורו בצינור של הביוב המשותף הוא הוועד.
האם הוועד היה מעורב?
האם תיעדת את הנזק? האם ביכולתך להוכיח מה ננזק?
אם כן, לכי לעורך דין, שיכתוב מכתב אזהרה. יעלה לך 150-20 ₪
המכתב יודיע לשכן ולועד שאם לא יפתרו את הבעייה תתבעי את שניהם.
&nbsp

Johnn

New member
אם אני מבין את שוכרת את הדירה, נכון?

את הנזק למבנה יכסה ביטוח המבנה שיש לבעל הדירה.
&nbsp
האם לפי חוזה השכירות שלך את לא מחוייבת בביטוח הדירה? (ואם כן, למה לא עשית?)
במידה ואין לך ביטוח רכוש בכלל, מדוע את מצפה לפיצוי?

נוסעת27

New member
כמה שידוע לי

הסיבה שמשכירים כופים על הדיירים לעשות ביטוח בחוזים זה כדי להוריד מהם את האחריות לפצות על נזק במקרה כמו הנ"ל. מה שאומר שבמידה ויש נזק ואין ביטוח המשכיר אמור לפצות.
&nbsp

Johnn

New member
לא.... זו בדיוק הסיבה שבגינה יש ביטוח

מעבר לזה, אם בחוזה שלך כתוב במפורש שעלייך לעשות ביטוח, ומסיבותייך שלך החלטת שלא לעשות זאת (בין אם בשל זלזול, חוסר יכולת כלכלית, או שיכחה), את נמצאת בהפרת חוזה, וכל נסיון תביעה שלך את המשכיר כנראה שייזרק מכל המדרגות.
&nbsp
מעבר לזה, נראה שהאשמה בנזילה היא לא אצל המשכיר, אלא אצל השכן מלמעלה... אם כבר את חושבת לנסות ולתבוע מישהו, סביר יותר להגיש את התביעה נגדו.
&nbsp
ועדיין אני אתעקש ואשאל... למה אין לך ביטוח תכולה, ולמה אם לא עשית ביטוח שכזה את מצפה שמישהו יפצה אותך?

פרל דוד

New member
צריך לסלוח ל-Johnn על תוקפנותו...הוא כזה גם בחיים.

ביטוח תכולת הבית הוא עיניינך הפרטי, לעומת זאת ביטוח מבנה מתבצע ע"י הבעלים כדי להבטיח את עצמו ביום בו יזדקק לו, במקרה והבעלים נמצא תחת משכנתא לדירה, אזי יש לו בתוך המשכנתא אלמנט של ביטוח.

במקרה שלך, אחריות לתיקון ולשיפוי נזקים חל על הדייר מלמעלה וכמובן שהאחריות המלאה לישום התיקון יבוצע באחריות בעל הדירה ו...גם לנזקייך ברכוש.

ל"ג'ון" יש תרבות של תוקפנות בפורום שמסווה על חוסר בטחון בחייו האמיתיים.

נוסעת27

New member
מכירה את סוג הטיפוס

מפורומים אחרים שאני פעילה בהם.
אשער שהוא בעל דירה תוקפן שממרר את חייו של דייריו. או משהו מהסוג הזה.
ככה לפחות זה נשמע.

נוסעת27

New member
מכיוון שהתעקשת אענה לך

אין לי ביטוח תכולה כי לא התבקשתי לעשות (לא קיים סעיף כזה בחוזה). ואני מצפה שמישהו יפצה אותי כי התכולה שלי ניזוקה ע"י השכן מלמעלה. מכיוון שהוא לא מתכוון לפצות, האחריות היא על בעל הנכס, ככה לפחות החוק שקראתי אומר.
זה שאדם לא עשה ביטוח לא אומר אוטומטית שלאחרים יש את הזכות להזיק לו ולא לקחת אחריות על הנזק שעשו.

פרל דוד

New member
עלייך להביא איש מקצוע שיעריך את היקף נזקייך.

נזילה בהיקף שאת מתארת יוצר מצג של אי יכולת השוכר להמשיך בשכירות [נזילה,רטיבות,פטריות רעילות,לחות ועובש בדירה, נזקים לרכוש השוכר שניתן לקמטם] ואין ספק שמצבך מאפשר לך לקבל פיצוי מלא על נזקייך.

המלצה...לצלם הכל, לרשום תיעוד מלא של הביקורים ומה אומר כל אחד בנדון.
והחשוב מכל, לקחת עו"ד שידאג לאינטרסים שלך.

היה לי מקרה דומה עם שכן מעלי וקראתי לו שיראה את הנזק

מייד ברגע שזה קרה. למרבה הצער מדובר באדם חרדי, והוא פתח עלי פה (שאת רוב הדברים לא הבנתי, חוץ מזה שאני בא בטענות ודרישות רק בגלל שהוא חרדי) שבסופו של דבר כמעט פרצתי בבכי וכמעט הוצאתי פנקס צ'קים על מנת לשלם לו על הנזק שקרה לו.

בשביל זה יש בית משפט לתביעות קטנות

שם כולם מדברים בנחת רוח ואף אחד לא "פותח פה".
&nbsp

למעלה