שאלה

פלונית30

New member
שאלה

הם יחד כבר כמעט שנה, הוא מאוד מצליח בעבודה, יש לו הרבה חברים, הרבה תחביבים והיא די תלותית, אין לה הרבה חברים ולא מרבה לפנות זמן לעצמה כמוהו. היא כן יוצאת עם חברות פה ושם אך לא מוצאת תחביבים משלה. הם לא נפגשים כל יום בעיקר כי הוא צריך את הזמן לעצמו, היא די בשלבים של חיפוש עצמי. הקשר הזה יכול להצליח לטווח ארוך או שהוא יפסק בשלב כלשהו לדעתכם?
 

alinavaserman

New member
תלות לא סימטרית

אם היא לא תעבור תהליך שינוי אני לא רואה הרבה סיכוי לקשר איכותי ויציב. אדם אמור להיות אישיות עצמאית ושלמה כדי לבנות קשר תלות הדדית איכותי.
כאשר יכולים להיות גם מקרים סימטריים של תלות הדדית מוגזמת משני צדדים. מקרה כזה אסימטרי הוא יותר בעייתי

אלינה וסרמן אימון אישי או ליין
 

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
מי זו היא?

שלום לך פלונית.
אי אפשר לענות על שאלות תאורטיות. ברור שאת מתייחסת לבחורה שכפי שאת אומרת היא "עדיין בחיפוש עצמי". האם תמצא את עצמה, תגלה שמדהים להם בקשר וילכו ביחד אל האופק? או שתהפוך לתלותית יותר ויותר והוא יזרוק אותה בסוף? או אלף ואחד סיפורים אחרים שנוכל לדמיין ולספר?
אם זה סיפור, יש מקום לשאול אותנו איך היינו ממשיכים את הסיפור. בחיים זה לא מתאים. קשר מבוסס על צורך, וכל אחד מהם מוצא בשני משהו שהוא זקוק לו כרגע. כדי שקשר ייבנה, על בני הזוג לצמוח האחד ביחד ובמקביל לשני.
בעיקר נדמה לי שאת מעלה את הדאגה אליה, על כך שלא מצאה את דרכה עדיין ויש בה תלותיות. אילו האתגרים שלה, לחפש, לגלות, לצמוח. הזוגיות תעמוד בכך או שלא, אי אפשר לומר.
השאלה היא למה חשוב לך שנקבע דעה? אם יש קשר שלא יצליח, על בני הזוג לגלות זאת בדרכם. לא נכון להתערב ולעצור אז זה כי אולי זה לא יצליח, כי אולי זה כן יצליח.
ואם מדובר בך, יהיה עלייך להחליט לעצמך.
 

ommerl

New member
כמה שאלות:

השאלה הכי חשובה: יש ביניהם אהבה ותשוקה?
שאלת הבהרה: מה זה אומר שהיא די תלותית? במה/מי היא תולה את עצמה?
 
למעלה