שאלה

Panda01

New member
שאלה

האם יש סיבה לידע את הניורולוג שכבר התנסתי בריטלין? לפני תחילת הטיפול.

just4add

New member
אני בעד לספר

איזה ניסיון זה היה? איך היה?
האם היה חוקי או ככה עם החבר'ה

אולי זה קצת שמרני אבל אני בעד לגלות הכל לרופא שלא יהיו הפתעות

Panda01

New member
אני עדיין לא בטוח

לא חוקי, הכרתי מישהו שיכלתי לבקש ממנו. (כדורים של 10 מ"ג).
&nbsp
(קצת נסחפתי וזה יצא ארוך, אבל חבל למחוק ככבר רשמתי)
איך היה..
בפעם הראשונה התחושה הייתה מעורבת(תחושה טובה אבל מצד שני חזקה מדי). בהתחלה מרגישים שהעיניים מתמקדות בנקודה אחת במקום שהן כל הזמן יחפשו משהו חדש לראות, ולזה מתלווה חידוד בראייה(לא יודע אם הראייה באמת יותר טובה או שזה בגלל שיותר מתמקדים בפרטים), אחר כך הריכוז הלך וגבר וגם דפיקות לב והגיע תחושה של אושר קטנה תחושה (כמו אחרי אימון ממש טוב) וזה גם מגיע עם התרגשות שסוף סוף יש פתרון לבעיה. ולאט ההשפעה מתחילה לדעוך עד שנעלמת. בזמן ההשפעה הזו למדתי והבנתי דברים הרבה יותר מורכבים בפעם אחת, למשל ללא ההשפעה של ריטלין בשביל להבין פתרון של איזושהי משוואה עם כמה נעלמים הייתי צריך כל הזמן לחזור אחורה בשביל להזכיר לעצמי מה כל נעלם מייצג, עם הריטלין הייתי צריך פחות(בכלל לא) לעשות את החזרות האלה. אחרי יומיים ניסיתי שוב וההשפעה הייתה יותר מתונה, הייתה השפעה טובה אבל לא יכולתי לחוש בדיוק את הזמנים שההשפעה התחילה\נגמרה\שיא ההשפעה, וגם לא איבדתי את התיאבון לחלוטין כמו שקרה לי בפעם הראשונה. למחרת ניסיתי שוב וההשפעה כבר נעלמה כמעט לגמרי, אחרי כמה ימים ניסיתי כדור וחצי ואז הייתה השפעה הייתה סבבה, לא חזקה מדי ולא חלשה מדי ובניסיון הבא בכמות הזו כבר לא הייתה השפעה. ובגלל שאני רוצה להמשיך ולחקור את זה תחת מעקב של איש מקצוע ואני לא רוצה להיות תלוי בטובות של אנשים בסביבה וגם הגיע הזמן(עכשיו זו כבר אוניברסיטה) שיהיו לי סוף סוף אישורים שיעידו על ה"בעיה".
&nbsp
אני עדיין בדילמה אם לספר
מצד אחד זה יקדם את מציאת המינון המתאים, במקום שנתחיל מחצי כדור אז זה כבר יהיה מכדור וחצי.
מצד שני בגלל שצרכתי ללא אישור יכל להיות שהוא יפחד לתת לי בגלל שיש חשש שאני מכור לזה ובגלל זה פניתי לבדיקות.

אבישי ק

New member
מכיוון שזה לא היה חוקי אני הייתי נזהר

לא כל רופא יקח את זה בחיוך
חלקם אפילו יראו את זה כמסוכן ולא אחראי
תתחילי איתו מההתחלה זה לא משנה
תנסי לשכנע להתחיל עם LA או קונצרטה אם את צריכה לזמן ארוך
רוב הסיכויים שהוא יתחיל מריטלין רגיל

Panda01

New member
אני אנסה לבקש שירשום לי קונצטרה

בגלל שאני בכללית פלטינום, הקונצטרה בהנחה בזמן שהריטלין עצמו לא, למאובחנים אחרי גיל 18. *אם לא התעדכן משהו מאז הכתבה האחרונה שקראתי.
וגם אזכיר לו שיתאים לפי משקל הגוף (אני שוקל מעל 100), נראה לי שהמינון צריך להיות יותר מהכדור וחצי שיצא לי להתנסות בו.

מה אני מדבר..
קודם שיראה את התוצאות של הבחינה וישתכנע שיש שם בעיה. ביום חמישי נדע...
הוא גם הביא לי כזה טופס למלא לפי מה שקראתי על הטופס הזה אז הוא ישאל אותי שאלות למה בחרתי דווקה את המספר הזה או את ההוא. לכן מלאתי את זה בצורה רצינית בשביל שיהיו לי תשובות ודוגמאות משכנעות.

Panda01

New member
כל מה שתכננתי לא נתן כלום

הוא לא שאל על זה שאלות, הוא עבר על הדף ושם אותו בפח.
עבר על הBRC ואמר שלא מצאו הרבה, ופירט רק זיכרון\מהירות\פיצול קשב. (לדעתי זה המון אבל זו דעתו)
הבאתי גם תעודות מהבית ספר יסודי(למזלי במשפחה שלי מפחדים לזרוק דברים והן עדיין שמורות טוב) - אבל הוא לא עיין בהם בצורה יסודית, רק הסתכל על הדף הראשון אבל לא קרא את הערכה שרשמו. (הערכה זה החלק הכי חשוב עם משפטים כמו "צריך להקפיד על הכנת שעורי בית" "צריך להגיע עם הציוד הנדרש לכיתה" "עם יותר השקעה יוכל להגיע להישגים") והיה גם איזה מבחן הערכה של כישורי למידה שעשו לכל התלמידים בכיתה ז' ממכון קרני, הוא עיין בזה אבל לא נתן לזה יותר מדי חשיבות.
אז הוא שאל אותי מה אני חושב שיעזור לי, אמרתי לו ממריצים, הוא אמר שזה יעזור לי רק לאטיות ונתן לי תחושה כאילו הוא מפחד לרשום לי ריטלין אבל בסוף רשם, גם סיפרתי לו שפעם הייתי מעשן והניקוטין עזר לי ואפילו אנשים בסביבה אמרו שהשתנתי לטובה כשהתחלתי.
הוא רשם לי ריטלין רגיל ונתן לי חופש למצוא מינון שמתאים לי עם ההגבלה המוכרת של עד 90 מ"ג ליום. ועם הנחיה להכין לו רישום מפורט לכל יום, בפגישה הבאה, ולא להעלות יותר מרבע כדור בפעם אחת. וגם אמר שבפגישה הבאה הוא יחליט אם לעבור לתרופה ממושכת יותר.
לקראת היציאה מפגישה הוא ראה את הסיגריה האלקטרונית שלי בכיס, אז סיפרתי לו שבזכותה הפסקתי לעשן ועכשיו אני כבר בלי ניקוטין, הוא ממש לא אהב לראות אותה. מקווה שלא תהיה לזה חשיבות מבחינתו בהמשך. בכל מקרה אני כנראה אפסיק אתה בעוד שבוע שבועיים, רק לפני כמה שבועות עברתי לנוזל בלי ניקוטין ועכשיו היא סתם מוצץ לפה.

Panda01

New member
מסתבר שגם הריטלין הרגיל בהנחה או שעשו טעות

3 קופסאות סכ"ה 90 כדורים ב51 ש"ח
זה אומר 17 לקופסה.

Panda01

New member
סתם הערה קטנה בקשר לעלון לצרכן

הוא ממש מאכזב, כשהם תיארו שם את את מי שמיועדת לו התרופה הייתה התייחסות רק למצב של ADHD ולא הזכירו שהתרופה מיועדת גם לADD.

היום מתייחסים לADD כתת סוג של ADHD

כנראה כדי לבלבל אנשים שאינם אנשי מקצוע בנושא(נניח מורים) פחות.

אבישי ק

New member
ADD הוא מקרה פרטי של ADHD

ע"פ ההגדרה החדשה מדובר במקרה פרטי של ADD
לפי מיטב הבנתי
ההיפר (H) קיים אצל כולם, השאלה איך הוא מנותב
גם חלומות בהקיץ זה סוג של היפר

אבישי ק

New member
הריטלין הרגיל הוא בהנחה גדולה

הקונצרטה וכו הם בהנחה קטנה יותר
לא יודע מה הסיבה האמיתי

Panda01

New member
ככל שהפגישה מתקרבת נוצרים בי חששות

אולי זה רק אני ואני סתם מנסה להיתלות במשהו בשביל להמשיך לא לעשות כלום..
אולי הרופא ימנע מלתת טיפול תרופתי..
אולי הוא בכלל לא יזהה שיש שם משהו..
אולי בפגישה אני אשכח פרטים חשובים שייפגעו באבחנה..
&nbsp
ומהצד השני, אני מפתח תקוות לדברים שיכולים סוף סוף להסתדר.
&nbsp
אף פעם לא הבנתי איך אנשים מצליחים לעבוד וללמוד באותה תקופה.
אולי עם קבלת טיפול זה ייראה לי כמשהו שגרתי שגם אני מסוגל לעשות.
אולי טיפול יסדר את התגובות האטיות שגורמות לי להימנע ממשחקי מחשב עם אנשים בגלל שאני תמיד מפסיד.
אולי סוף סוף אני אזכור דברים יותר בקלות.
אני אזכור שמות של אנשים ואני לא אהיה במבוכה שאני לא זוכר איך קוראים למישהו אחרי שאני מכיר אותו המון זמן.
זה ייתן הסבר לזה שכשאחרים רואים סידרה הם מסוגלים לספר על מה שהם ראו בפרק ביום למחרת ואני אף פעם לא מבין איך הם מסוגלים לזה.

אבישי ק

New member
נראה לי שהכי חשוב זה להוריד את מפלס החרדה

בנוגע לסדרות, אני לא חושב שיש קשר להק"ר
אני מסוגל לשים לב לכל פרט בסידרה ללא כל קשר לטיפול
אשתי, לדוגמא, לא יכולה. אז אני מזכיר לה בכל פעם מה היה קודם.
ואני לא משחק מול אנשים משחקי מחשב כי אני בכל פעם מפסיד
חחח... שיטת התמודדות שלי

גם אני בעד לספר,כדי שיהיה המשך לטיפול.

ואם הריטלין לא עשה לך טוב, אז יש תכשירים מצמחים סיניים,אני אישית ממליצה.

למעלה