שאלה

שאלה

האם התחלתן את ההרשמה?
אני יודעת שבעירייה התחילו כי הורים אמרו לי שהם התחילו את ההרשמה.
אשמח לשמוע איך אתן נערכות לקראת השנה הבאה.

הרשמה

בשנים האחרונות כמעט ולא מפסיקים לבקר בגן כל השנה. ממש אחרי החגים בתחילת אוקטובר כבר התחילו לבוא הורים ולבקש לבדוק אופציות לשנה הבאה.
בימים אלה כשהורים מתחילים לקבל הזמנות לרישום לעירייה, עובר באז וגל של מבקרים מגיע אתו.
אני נערכת בהתאם למה שהשוק מכתיב. לכן לא חשוב אם התכוונתי להתחיל הרשמה או לא. אני נענית להורים המקרים ומקווה לסיים הרשמה כבר בפברואר מרס. לכן לשאלתך, כן התחלנו הרשמה.

ואיך את נערכת לשנה הבאה?

כלומר מבחינת אוגוסט עד איזה תאריך ועם קיצור בלי קיצור?
לא יודעת ההרשמה השנה תפשה אותי לא מוכנה רגשית.
אני מפחדת על לסגור מחיר לשנה הבאה עם העליות שצפויות במשק, אני מפחדת להתייחב למשהו שאחר כך אני אאבק כדי לקיים.
גם אליי מתחילים להגיע אבל הרוב רוצה להשנה ולא לשנה הבאה.
גם חלק מההורים של ה"בוגרים" (בני השנתיים שבשנה הבאה כבר יכולים להיכנס לגן עירוני) רוצים להשאיר לשנה נוספת ואני לא יודעת מה לענות להם.

כמו בכל שנה

גם השנה קבעתי מחיר המתבסס על העלויות שהשתנו עד כה. מעמ וסל קניות. הוצאות שכר ותשלומים קבועים.
על עלויות נוספות עתידיות אני לא יכולה לדעת, לכן אני מוסיפה שורה בחוזה לפיה שינויים המשפיעים על כלל המשק עלולים להביא לשינויים במחיר.

בעיקרון באים לראות ולהתרשם-

הכי חשוב זה לבדוק מי ממשיך מהותיקים בשנה"ל הבאה, למי יש אחים/ות שצפויים להיכנס ולהשתלב בגן וכו' כי להם זכות הראשונים לדעתי.
כדאי להוציא מייל/הודעה בנושא שמזרזת את ההורים להחליט ולהודיע.

אולי אני לא ברורה

לבוא והתרשם ההורים עושים גם ככה אבל אני מדברת על התארגנות ברמת הגן.
הרי לפני שאני שולחת מייל אני צריכה שהפרצדורה תהיה מוכנה.
בדרך כלל בהרשמה אני מחתימה את ההורים על הסכם לשנה הבאה ומקבלת מהם דמי רישום + 12 צ'קים לשנה הבאה.
הורה שלא חותם או לא מעביר את הצ'קים - לא סיים את ההרשמה בעיניי ואני לא סופרת אותו במניין הילדים הרשומים.
הבעיה שלי היא מה אני כותבת בחוזה - האם להשאיר את המצב הקיים כלומר להתחיל ב27.8 ולסיים ב10.8 או לסיים כבר ב30.7 ומי שרוצה קייטנה שיוסיף את אוגוסט.
האם לסגור על מחיר עכשיו או לחכות?
מה גם שבשנתיים האחרונות היו לנו "הפתעות" שהשפיעו על התארגנות הגן והחוזה עם ההורים (קיצור החופש הגדול, השמת חוק חינוך חובה מגיל 3) ויש לי מין פחד שגם השנה אחרי הבחירות מישהו ישלוף איזה שפן מהכובע.
מה דעתכן? אני סתם היסטרית?

אצלנו זה החלטות של מנהל הגן, כך שאין לי מושג.

משאירה את זה לבנות שמומחיות בתחום הזה יותר ממני

galizoe

New member
כנ''ל, מנהלה זה פופטיץ...

אני דוקא מנסה לשכנע את הבוסים לשנות סדרי גן עד סוף יולי ואוגוסט קייטנה בנפרד (סוף אוגוסט נכנס לספטמבר) כי ממילא לפי התמ''ת הגן אמור להיות עד 3.8
השנה מכל השינויים יצא שנשאר כתוב בחוזה עד 10.8, אבל זו בעיה. שבועיים חופשת קיץ זה מעט מדי. התחלתי את השנה כשאני עדיין 'סוחבת' את השנה הקודמת בהרגשה, לא טרי טרי...
אבל לא נראה לי שהם יסכימו, קשה לשנות הרגלים.

רניאלה

New member
אצלי כבר סיימתי את הרישום

הייתה ממש עליה לרגל. העלתי את המחיר ב-150 שקלים. לקחתי בחשבון שאולי יהיו שיניים. אבל גם כך הי קשה בעקבות המצב במשק. תכלס . תעלי קצת משכורות ובעצם כאילו לא העלתי. אבל זה המצב. ולהורים שרוצים להישאר לגיל שלוש זה הזמן לשאול. כך עשיתי. אני גובה רק את תשלום ספטמבר. ובתחילת שנה את כל השאר.

תודה

מה עשית עם התאריכים? השארת כמו שהם ? או שבחוזה שלך אין סעיף שאומר הגן יעבוד מ... ועד....?
החלטתי לחכות קצת כי האמת שאני מאמינה שרוב הילדים יישארו כי גם כך הם לא יכולים להתקבל לגן העירוני ומי שיעזוב גם כך היה עוזב.
בינתיים מי שבא זה עדיין להשנה ולא כל כך לשנה הבאה.
אשמח לשמוע עוד....
זה עוזר לי לסדר את הראש.

רניאלה

New member
לגבי החופשות

כל השנים עבדתי לפי מעונות ויצו ונעמת. ולא לפי חופשות האירגונים השונים. חיבה, ארגון הגנים וכו'. תיאורטית אני צריכה לסיים ל-2 לחודש ולחזור ב-26.
מכיוון שגם כך קשה מאוד להורים.
אני עובדת עד ה-8 לחודש. חוזרת ב-26 . ולוקחת עוד ימי חופשה מפזרת אותם בחגים. בתמורה על החזרה של ה-26
מה שכן אני יכולה להגיד לך שחבל מאוד. אבל כל גן נוהג אחרת וזה יוצר בלבול בקרב ההורים וגם כעס. למה הגן הזה כך ולמה כך. גב כמובן שאני לא עושה קייטנה .

גם אני עשיתי כך ובגלל תגובות מההורים יש לי

הרהורים ומחשבות.
שנה שעברה ההורים התלוננו למה אין קייטנה ולא ההריחו בכלל שעבדתי עד ה-10 כרגיל.
מנגד יש תמיד את ההורים שמתלוננים למה הם חייבים לשלם את אוגוסט. חשבתי לסיים את הגן ביולי ואת אוגוסט לעשות קייטנה למעוניינים וזהו.
אבל אני פוחדת שזה יתקע אותי אחר כך באוגוסט בלי הכנסות.
אבל אני לא רוצה להרוג את עצמי רק כדי שבסוף הם לא יעריכו אפילו את המאמץ.
תגידי עוד שאלה - על הימים שבהם פתחת את הגן (כלומר במינוס שבוע של סוף אוגוסט ) את לוקחת כסף?
כי זה לא נראה לי הגיוני לשלם על אוגוסט גם בסוף שנה וגם בתחילתה מצד אחד ומצד שני - הרי יש לנו הוצאות - אוכל, מים , שכר לעובדות.
עוד שאלה - דמי רישום - איך זה נהוג אצלכם , כל שנה מחדש , פעם אחת בהרשמה ראשונית? זה על חשבון חודש ספטמבר?
איך זה הולך?
איזה כיף שאפשר להתייעץ אם בעלות גן וגננות אחרות!

יכולה לכתוב לך מה עשיתי בשנה הנוכחית

גביתי דמי הרשמה במועד ההרשמה, ההורים שילמו פחות בחודשים ספטמבר -אוקטובר, וביקשתי 12 צ'קים לכל השנה.
מניסיון של הורים שהבריזו ברגע האחרון, חשוב גם לדרוש את 12 הצ'קים.
גם אני מתלבטת על אוגוסט. את בעצם שואלת האם נרשמים חדשים צריכים לשלם על השבוע האחרון של אוגוסט?

galizoe

New member
את לא צריכה להתקע בלי הכנסה, החישוב

של שכה''ל הוא שנתי, פשוט תחלקי אותו ל-11 במקום ל-12.
זה מעלה את התשלום החודשי, אבל תזכירי להורים שלא יהיה להם באוגוסט תשלום כפול לשבוע גן ועוד קייטנה... ישלם רק מי שירשם לקייטנה.
בכל מקרה עלות הגן השנתית להורה לא משתנה, ממילא באוגוסט היו משלמים מלא גם על 3 ימים...

למעלה