שאלה:

שאלה:

ב"ה הלכתם ברחוב, עם נשק של המשא"ז לא במסגרת המשא"ז, אתם לא חתומים ביומן. פשוט אזרח שהולך עם נשק משטרתי. במהלך ההליכה נתקלתם ב-2 חברה (נהגי מוניות) שצורחים אחד על השני. לפתע אחד שולף אקדח, דורך, ומכון לראש של הנהג השני. מה הייתם עושים? ולמה? מצפה לתשובות Kיציק

Mashaz

New member
הממ

מכניס מחסנית, דורך - צועק "משטרה זרוק את הנשק" ומרים 100 ומרחיק אנשים. לא טוב אה?

ישראל26

New member
אתה מכיר מצויין את הנהלים ..

במידה ויש סכנת חיים לך או למישהו מולך וברור לך שלא תוכל לעצור זאת באפשרות אחרת - תרים את הנשק ותן כדור באויר ואם אין זמן -כדור ברגליים . לגבי היות הנשק חתום או לא חתום -שוב -או צלש או טר"ש . במידה והצלת חיי אדם היות הנשק לא חתום התגמד במידה ויצא משהו רע -אתה תחטוף על הכל מבימש ותשב במעצר אולי עד תום ההליכים .

אהלן ישראל....

ב"ה מכיר את הנוהלים הכל נכון... שאלתי וביקשתי עוד משהו.. המשהו היה ´ולמה´.... אני נתקלתי במקרה כזה אתמול באור יהודה. פשוט סיבבתי ראש, לא ראיתי המשכתי הלאה. אם הייתי שומע יריה, אז הייתי מגיב.... התחלתי ללמוד לשחק ראש קטן....

שלום30

New member
מקרה לא פשוט כלל וכלל

כל הוראת פתיחה באש מתבססת על העקרון הזה -> מותר לפתוח באש על מנת לפגוע ובלבד שלא יגרם נזק יותר משהיה נגרם אלמלא התערבת. זה אומר שאם אדם יורה על אדם אחר = 1 הרוג ואם תבוא אתה וכמובן במטרה להגן על האחר תתחיל לירות ותהרוג את התוקף ובלי כונה עוד אזרח תמים זה כבר עבר את הסיכון עצמו = 2 הרוגים בגללך הנזק המסתכם באירוע גדל מהרוג אחד ל שני הרוגים במקרה כזה אסור לך לירות ובמקרה של נהגי המוניות אתה לא יכול להיות בטוח שאכן אתה תפגע רק באותו נהג עצבני כי לעולם אין לדעת מה ישתבש באותו רגע שבו תלחץ על ההדק ומי יכנס לך לקו האש, ולאן אותו כדור ימשיך לעוף ולפגוע לאחר שחלף דרך גופו של התוקף. ובמיוחד עליך לצפות את תגובתו של הנהג שבידו אקדח מוכן לירי !! הוא בקלות יכול לירות בך מרוב עצבים או בגלל שהוא מרגיש מאויים על ידך ואחר כך הוא גם ירה בנהג השני ושוב הנזק מסתכם ב 2 הרוגים או 1 הרוג ו 1 פצוע אני ממליץ במקרים כאלה בגלל שהמתנדב אינו שוטר ואינו בקי ובגלל שיש סבירות שהירי לא יתממש מאחר והנהג נמצא רק בעצבים זמניים ובגלל שלא ברור בדיוק מה קרה (כי אולי הנהג הראשון הנראה מאויים כעת איים לפני כן על הנהג ששלף אקדח, או ניסה לפגוע בו או בקרוב משפחתו אתמול והבטיח להמשיך זאת היום) יוצא מכך שהנהג העצבני הופך מיד לאדם מתגונן המנסה למנוע את חבירו מלפגוע בו ואע"פ שאין רשות לאף אזרח לקחת את החוק לידיים בגלל הספקות המרובות שבדבר אני הייתי נעלם מהר מהאיזור ותופס מחסה בכדי שאם יתחיל ירי אני לא אפגע ואוכל אף להשאר בריא ולסייע במקרה שאותו נהג עצבני ימשיך לירות לעבר נהגים או אזרחים אחרים שיבואו להפריד בין הניצים שאז נבראת עילה סבירה לירות עליו על מנת להפסיק את הסכנה המתמשכת הכי חשוב זה שאם אני יטעה בשיקול הדעת יקראו לי רוצח ואשב בכלא, עדיף לחיות אזרח רגיל מחוץ לאשמה ולסורגים מאשר לחיות גיבור בכלא

למעלה