שאלה

מיקה 025

New member
שאלה

האם אני יכולה לשתתף ביריד כשעדין לא נרשמתי במס הכנסה ובמע"מ? אני אוטוטו עושה את זה, רק מתעכבת.. (כמובן שכל ההכנסות וההוצאות שלי רשומות ומסודרות אצלי). יש קטע של פקחים בירידים?

HayaBee

New member
../images/Emo24.gif ברוכה הבאה בצל קורתנו, מה את מוכרת?

מיקה 025

New member
נעים מאוד!

קודם כל תודה שהפנת אותי לפורום הזה. אני תופרת חצאיות ותיקים (בהמשך גם חולצות). כרגע אני מציעה למכירה רק את החצאיות (מתאים לקניות שלפני החגים). בגדול, הציבור אליו אני משווקת הוא המגזר הדתי. אבל בסה"כ החצאיות מתאימות גם למי שאיננה דתייה. שאלתי בנוגע למס הכנסה ומע"מ כי לא הצלחתי עוד להסדיר את זה (יש לי תאומים בני 8 ח' בבית..) . אני מקווה להספיק לעשות את זה מחר. הבעיה היא שכבר מחר בצהריים מתקיים יריד אליו נרשמתי.

ברביונה

New member
תקני פנקס קבלות פשוט

מוכרים כאלו באופיס דיפו. תמספרי אותו ותוציאי קבלות - ואח"כ תכניסי אותן לדוח החוקי. נדיר מאוד שיש פקחים בירידים. בכל מקרה שיהיו לך קבלות בהישג יד. ועוד משהו חשוב שלימדו אותי : כאשר את מגיעה עם כסף מראש בארנק לעודף, תשלום וכו' תרשמי בצד תאריך ואת הסכום המדוייק שיש לך. במקרה ומגיע פקח של מס הכנסה "זה מציל ממוות" בהצלחה

ממש לא מדויק שנדיר לראות פקידי מס הכנסה ביריד

אני נתקלתי בהם שלוש פעמים בשנה האחרונה. עדיף על פנקס קבלות " ספר פדיון יומי" שפוטר אותך מהוצאת קבלות אם את עובדת בסכומים קטנים ומשמש כקופה לכל דבר, כאמור המידע בדוק עי רואה החשבון שלי וכן על ידי הפקידים שאצלם עברתי ( טפו טפו טפו ) את שלוש הבדיקות חלק. בפאוצ' פתק עם תאריך וסכום הפריטה כלומר: 12\12\03 פריטה: 200 ש"ח ומדי פעם לעשות תיאומים בין הכתוב בספר לבין הפאוצ' עם הכסף מכיוון ששקל עודף מכניס אותך לבעיה. תמיד לבקש קבלה ממנהלי הירידים כי זו הוצאה מוכרת, ובסוף היום מוציאים חשבונית אחת על כל סכום היריד לא כולל הפריטה. את הסכום למנהל היריד אסור להוציא מהפדיון היומי אלא להביא בנפרד. יש גם פרוצדורה נוספת שנקראת " אישור סוף יום" אותה מקבלים ממס הכנסה אבל ממש קשה ונדיר שהם מנפיקים זאת. אני ממליצה להדפיס בוורד גם טבלה עם מגוון המוצרים שלך ולסמן לעצמך מה נמכר- כך תדעי בבית מה נשאר לך להכין ומה אזל מהמלאי. בהצלחה

למעלה