שאלה

NBGirl

New member
שאלה ../images/Emo70.gif

כל מי שתומך לחימה הוא ג'ובניק וכל מי שג'ובניק הוא תומך לחימה ? שמיהו יסביר לי... מה זה נחשב תומך לחימה ?

שדרנים

New member
זה כל כך חשוב לך בשעה 1:45 בלילה?

אם הייתי יודע הייתי עונה, לא רוצה סתם להנפיץ שטויות

טוב

תומך לחימה- חייל שעוסק במקצוע לא לחימתי ונמצא עם הגדודים. אז מן הסתם הוא תומך בלחימה. ג'ובניק- נמצא ביחידה עורפית וחוזר כל יום הביתה, וכו" וכו".

omrikos11

New member
לא בדיוק

תומך לחימה אפשר להגיד שזה חצי-קרבי, קח את חיל חימוש לדוגמא או את חיל הקשר, בעיקרון חייל בחיל חימוש לא צריך לכבוש מוצב אבל אם הוא נשלח לטפל בטנק שתקוע בשדה קרב לדוגמא הוא ייצטרך גם להגן על עצמו, ג'ובניק בא כמו שאתה יכול לנחש מהמילה ג'וב יענו עבודה, אלה אנשים שמה שהם עושים בצבא הרבה יותר דומה לעבודה אזרחית מאשר לצבא, כמו פקידים, טבחים, נהגים, מפעילי מחשב, מהנדסים ,טכנאים וכדומה, לא כל הג'ובניקים יוצאים כל יום הבייתה כמו שנאמר פה...

im mitzi

New member
עוד קצת

פקידים, נהגים, טבחים וכו' המשרתים בגדודים לוחמים גם נחשבים בתור תומכ"ל.

omrikos11

New member
באמת...?

האמת שזה די הגיוני כחושבים על זה, כי הרי במלחמה בעומק שטח אויב עדיין צריך אותם קרוב...הם גם מקבלים משכורת ומענק שחרור של תומך לחימה?

im mitzi

New member
כן

משכורת הם מקבלים לפי רמת פעילות כמו תומכ"ל, הרי מה שהופך חימושניק לתומכ"ל זה המקום שירות שלו, הרי יש גם חימושניקים בצריפין ובבסיסים שונים (כמו בה"ד, אוגדה וכו') שאינם לוחמים. אבל השימוש בהם שונה הן בשגרה והן בחירום, ככה גם בפקידים, טבחים וכל השאר!

למעלה